Automatyka i robotyka studia II stopnia - Wrocław

Automatyka i robotyka studia II stopnia - Wrocław

Automatyka i robotyka studia II stopnia - Wrocław

Studia II stopnia we Wrocławiu

automatyka i robotyka

Odkryj automatyka i robotyka we Wrocławiu i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Automatyka i robotyka studia II stopnia Wrocław | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Wrocławskiej oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Automatyka i robotyka studia II stopnia - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek automatyka i robotyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

Jednostka prowadząca

Automatyka i robotyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Politechnika Wrocławska

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek automatyka i robotyka we Wrocławiu?

Jeśli chcesz kształcić się dalej na automatyce i robotyce, musisz spełnić określone wymagania, które kandydatom na studia stawiają uczelnie we Wrocławiu. Przede wszystkim na studia drugiego stopnia mogą dostać się absolwenci posiadający tytuł inżyniera bądź magistra inżyniera z zakresu tego samego bądź pokrewnego kierunku studiów.

W postępowaniu rekrutacyjnym uwzględnia się ocenę na dyplomie, średnią ważoną z przebiegu studiów oraz wynik przypisany kierunkowi odbytych studiów. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Automatyka i robotyka w mieście Wrocławiu - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUTOMATYKA I ROBOTYKA?

Studia magisterskie w ramach automatyki i robotyki pozwalają zdobyć dodatkowe umiejętności w zakresie projektowania, realizacji i eksploatacji inteligentnych systemów, których zadaniem jest kontrolowanie funkcjonowania obiektów przemysłowych czy procesów technologicznych. Wpływają one także na zachowanie pojazdów i robotów oraz bezpieczeństwo budynków.

Studenci rozwijają umiejętności analityczne i interpretacyjne, a także projektowania układów automatyki oraz programowania robotów. W tej branży ważne jest bycie na bieżąco z najnowszymi technologiami oraz radzenie sobie z oprogramowaniami informatycznymi. Świat nieustannie idzie do przodu, dlatego nie bez powodu mówi się o jego zautomatyzowaniu i zrobotyzowaniu. Jest to nasza codzienność, dlatego warto wybrać wykształcenie, które faktycznie jest poszukiwane na rynku pracy.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku automatyka i robotyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia we Wrocławiu na kierunku automatyka i robotyka w ramach drugiego stopnia pozwalają studentom zdobyć dodatkowe kompetencje, które umożliwiają samodzielne projektowanie procesów wytwarzania przy doborze zaawansowanych technologii, chociażby laserowych. Studenci dokształcają się w zakresie automatyzacji i sterowania pojazdów, także samochodowych, oraz maszyn roboczych. Interdyscyplinarnie opracowany program kształcenia pozwala rozwinąć wprowadzone już zagadnienia, a także zgłębić zupełnie nowe treści. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:

 • drgania i hałas w inżynierii maszyn
 • teoria układów napędowych
 • podstawy projektowania układów kinematycznych
 • bionika w zagadnieniach technicznych
 • sterowanie w układach hydraulicznych
 • roboty autonomiczne
 • diagnostyka i nadzorowanie procesów i maszyn

 

Program zajęć zawiera przedmioty specjalizacyjne i ogólnokształcące.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku automatyka i robotyka we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Kierunek automatyka i robotyka we Wrocławiu może być realizowany zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Studia drugiego stopnia to studia magisterskie, które uzupełniają wiedzę zdobytą na studiach inżynierskich. Trwają trzy lub cztery semestry, a tytuł magistra, który możesz uzyskać po ukończeniu edukacji, daje wiele możliwości awansu.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AUTOMATYKA I ROBOTYKA?

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak automatyka i robotyka umożliwiają zajmowanie się: projektowaniem układów sterowania, tworzeniem i kompletowaniem algorytmów, oprogramowań i sprzętów do zarządzania i sterowania procesami produkcyjnymi w systemach wytwórczych i zrobotyzowanych przy użyciu sieci komputerowych, projektowaniem algorytmów sterowania dla robotów manipulacyjnych i mobilnych, programowaniem sterowników robotów, układów sensorycznych i systemów autonomicznych.

Drugi stopień kształcenia pozwala zdobywać nowe uprawnienia i wiedzę w zakresie różnych dziedzin wykorzystujących automatykę i robotykę. Absolwenci pracują w charakterze:

 • projektantów robotów i napędów w maszynach roboczych wraz ze sterowaniem
 • projektantów, programistów czy nadzorców pracy zautomatyzowanych obrabiarek i linii produkcyjnych
 • projektantów i realizatorów procesów montażu wraz z ich automatyzacją

Gdzie studiować na kierunku automatyka i robotyka (studia II stopnia) we Wrocławiu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek automatyka i robotyka (studia II stopnia) we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w mieście Wrocławiu

Kierunki inżynierskie i techniczne w mieście Wrocławiu

architektura
elektronika
mechatronika
Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

Komentarze (0)