Jeśli poszukujesz kierunku studiów, który da Ci uniwersalne, kompleksowe wykształcenie i pozwoli pracować w różnego rodzaju przedsiębiorstwach bądź szeroko pojmowanym biznesie, kierunek ekonomia w Trójmieście jest właśnie dla Ciebie. To propozycja dla osób, które interesują się ekonomią i finansami, a także chcą zdobyć kompetencje zarządcze.
Kandydaci na studia ekonomiczne powinni wykazywać się analitycznym myśleniem, a także zorganizowaniem i silnym charakterem, który umożliwi podejmowanie trafnych i przemyślanych decyzji ekonomicznych. Z pewnością zdobędziesz wiedzę na temat kierowania własną działalnością gospodarczą, a także zdobędziesz umiejętność pracy w zespole. Ekonomistów nigdy zbyt wielu, zwłaszcza że aktualnie niemal każdy sektor życia publicznego i gospodarczego poszukuje specjalistów w tym zakresie.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku ekonomia możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku ekonomia w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Ekonomia jest niezwykle ważną dziedziną kształcenia zwłaszcza dla prężnie rozwijającej się gospodarki i postępującego biznesu. Uczelnie w Trójmieście stawiają na najwyższy poziom kształcenia, a kompleksowo opracowany program kształcenia konsultowany jest z najlepszymi w zakresie ekonomii specjalistami. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak:
-
mikroekonomia
-
finanse
-
podstawy polityki gospodarczej i społecznej
-
ekonomia integracji europejskiej
-
marketing
-
innowacje w transporcie kolejowym
-
systemy informacyjne sprawozdawczości finansowej
-
podstawy biznesu elektronicznego
-
gospodarka obiegu zamkniętego – teoria i praktyka
Plan zajęć układany jest indywidualnie przez każdą uczelnię i składa się zarówno z przedmiotów obligatoryjnych, obieralnych, jak i specjalnościowych. Listę specjalizacji znajdziesz na stronie internetowej wybranej placówki edukacyjnej.
Gdzie studiować na kierunku ekonomia w Trójmieście
Kierunek ekonomia (studia I stopnia) - uczelnie w Trójmieście:
czytaj dalej uczelnie w Trójmieście