Studia architektoniczne Katowice i Gliwice

Studia architektoniczne Katowice i Gliwice

Studia architektoniczne Katowice i Gliwice

Największy wybór studiów

architektoniczych w Katowicach

Odkryj kierunki architektoniczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia architektoniczne Katowice | woj. śląskie

W Katowicach możecie podjąć studia architektoniczne na jednej z najstarszych uczelni w tym regionie - na Politechnice Śląskiej. Podczas nauki dowiecie się jak odpowiednio kształtować i organizować przestrzeń, by zaspokoić potrzeby materialne (jak i duchowe) ludzi. Architektura to dziedzina łącząca sztukę i życie, określająca wszystkie budowle, budynki i obiekty małej architektury, z jakimi obcujemy na co dzień. Studiowanie tej dyscypliny pomoże Wam dobrze rozeznać się w strukturze przestrzeni nas otaczającej, zrozumieć, jakimi prawami rządzi się budownictwo, a także przygotować się do zawodu samodzielnego architekta i projektanta. Dzięki studiom architektonicznym zdobędziecie umiejętności praktyczne niezbędne do urbanistycznego planowania przestrzennego, poznacie historię i teorię architektury, jak i sztuk pięknych - nieodłącznego elementu rzemiosła architektonicznego.

Architekci pełnią ważną rolę w kształtowaniu środowiska człowieka, potrafią tak zaprojektować przestrzeń, by była nie tylko wygodna i użyteczna, ale i by budynki powstały zgodnie z obowiązującym prawem i obostrzeniami. Dzięki studiom architektonicznym w Katowicach posiądziecie wiedzę i umiejętności rozwiązywania problemów funkcjonalnych, konstrukcyjnych, inżynierskich i użytkowych. Po zakończeniu studiów I stopnia będziecie mogli podjąć pracę jako pracownicy pomocniczy w wykonawstwie i nadzorze budowlanym, a także w zakresie projektowania.

KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W KATOWICACH I GLIWICACH

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KATOWICACH I GLIWICACH SĄ STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

STUDIA ARCHITEKTONICZNE W KATOWICACH I GLIWICACH - PODYPLOMOWE

Rekrutacja na studia architektoniczne w Katowicach i Gliwicach

Jeśli marzycie o zostaniu architektem to już śmigajcie na dodatkowe zajęcia z rysunku. Aby dostać się na studia architektonicznie musicie podjąć wyzwanie i podejść do egzaminu z rysunku technicznego. To trudna sztuka, której jednak możecie się nauczyć, o ile macie w sobie choć odrobinę talentu i sporo chęci. Oprócz rysunku ważne są wyniki z egzaminów maturalnych z przedmiotów ścisłych - najważniejsza jest królowa nauk, matematyka, zaraz za nią stoi fizyka, bez której architekci nie rozpoczynają dnia. Dzięki wiedzy fizycznej możecie bez problemu określić czy dana budowla zawali się czy też nie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach architektonicznych

Jak wygląda zdobywanie pracy po ukończonych studiach architektonicznych? To dość skomplikowana sprawa. Po studiach inżynierskich I stopnia teoretycznie możecie pracować jako architekci, projektanci, jednak aby rozpocząć samodzielną praktykę, musicie zdać egzamin w Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Bez tego egzaminu nie możecie pełnić samodzielnie swojej funkcji.

Egzamin ten pozwala określić czy jesteście świadomi odpowiedzialności, jaką bierzecie na swój karb oraz sprawdza Wasze umiejętności. Absolwenci studiów I i II stopnia mogą podjąć pracę w jednostkach administracji państwowej i samorządowej, a także w instytucjach badawczych. Spora część absolwentów otwiera własne praktyki zawodowe, biura architektoniczne, bądź znajduje zatrudnienie w działających w tej branży firmach. Zapotrzebowanie na architektów i projektantów jest bardzo duże, dlatego po ukończonych studiach z pewnością znajdziecie dla siebie odpowiednie miejsce. Wasz talent, upór i samodyscyplina pomogą Wam rozwinąć karierę w takim kierunku, jaki sobie wymarzycie.

Architekci wnętrz nie są obarczeni tak wielką odpowiedzialnością, jak architekci całych budynków, są jednak zobowiązani do stałego śledzenia rynku wnętrzarskiego, szybko zmieniających się trendów, jak i pogłębionej analizy psychologicznej osobowości swoich klientów. Architekci wnętrz nie mogą projektować przestrzeni wedle własnego upodobania, a wedle potrzeb swoich Klientów. To trudna sztuka, wymagająca sporej pokory i kompetencji do współpracy z innymi. Elastyczność projektowa jest cenną cechą, dzięki której architekci mogą się wyróżnić.

POPULARNE KIERUNKI ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO W KATOWICACH I GLIWICACH

WARTO TO WIEDZIEĆ


POLITECHNIKA ŚLĄSKA - STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Na Politechnice Śląskiej realizowane są studia architektoniczne na Wydziale Architektury. 

Wydział Architektury

  • architektura - studia I i II stopnia, stacjonarne, inżynierskie i magisterskie
  • architektura wnętrz - studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne, inżynierskie i magisterskie
  • studia podyplomowe projektowania graficznego
  • studia podyplomowe architektura wnętrz i wzornictwo
  • studia podyplomowe gospodarka przestrzenna
  • studia podyplomowe zintegrowany rozwój miast
  • studia podyplomowe sztuki wizualne i projektowe

dowiedz się więcej >

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)