Studia artystyczne Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot)

Studia artystyczne Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot)

Studia artystyczne Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot)

Największy wybór studiów

artystycznych w Trójmieście

Odkryj kierunki artystyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

03.02.2023

Studia artystyczne Gdańsk | Gdynia | Sopot

Studia artystyczne w Trójmieście to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia artystyczne Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot)
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia, studia jednolite magisterskie
Czas trwania od 3 do 4 lat (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Jak wyglądają studia artystyczne w Trójmieście

Studia artystyczne w Trójmieście to przestrzeń kształcenia, która pozwala studentom na rozwijanie zainteresowań w wielu dziedzinach i specjalnościach. Studia umożliwiają poruszanie się po obszarach wzornictwa, grafiki artystycznej i projektowej, animacji, malarstwa, fotografii, czy rzeźby. Studia artystyczne w Trójmieście skierowane są także do osób zainteresowanych szerokim kontekstem sztuk wizualnych, które pragną łączyć media, nowe sposoby narracji, instalacje, wideo, czy performens.

Najpopularniejsze kierunki artystyczne w Trójmieście: Grafika, Malarstwo, Fotografia, Intermedia.

Współczesne studia artystyczne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunkach artystycznych w Trójmieście: animacjamenedżerskagrafika artystycznaprojektowanie graficzne, sceniczno-menedżerskagrafika projektowa.

 

Praca po studiach artystycznych

Absolwenci studiów artystycznych pracują między innymi jako artyści malarze, animatorzy kultury, scenografowie filmowi i teatralni, ilustratorzy książek, fotografowie. Pracują między innymi w agencjach reklamowych, branży poligraficznej, biurach projektowych, publicznych instytucjach kultury, wydziałach instytucji publicznych związanych z kulturą, wydawnictwach, galeriach, muzeach, teatrach.

 

Zarobki

Średnie zarobki w Trójmieście na popularnych stanowiskach związanych z szeroko pojmowaną działalnością artystyczną wahają się od 3500 zł do 7500 zł brutto (wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od doświadczenia, stażu pracy, miejsca pracy, stanowiska).

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia artystyczne w Trójmieście w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, historia, historia sztuki, matematyka. W postępowaniu kwalifikacyjnym najistotniejsze są jednak egzaminy wstępne i rozmowy kwalifikacyjne.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku, uczelni oraz trybu studiów.

 

STUDIA ARTYSTYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Architektura wnętrz stacjonarne I stopnia, II stopnia
Fotografia stacjonarne I stopnia
Grafika stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Historia sztuki stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Intermedia stacjonarne I stopnia, II stopnia
Malarstwo stacjonarne jednolite
Rzeźba stacjonarne jednolite
Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Wiedza o teatrze stacjonarne I stopnia
Wzornictwo stacjonarne I stopnia, II stopnia
Zarządzanie instytucjami artystycznymi stacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie są studia artystyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Polsko Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku

Kierunki artystyczne:

GRAFIKA

Uniwersytet Gdański

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI ARTYSTYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia artystyczne

Rekrutacja na studia artystyczne znacznie odbiegają od znanych procesów rekrutacyjnych. Mniejszą wartość, a w niektórych przypadkach w ogóle wartości nie mają punkty zdobyte w konkursie świadectw, bo takich konkursów po prostu nie ma. Kandydat na studia artystyczne musi wykazać się zupełnie innymi umiejętnościami, wiedzą, która praktycznie nie istnieje w polskich szkołach i tym „czymś”, co skupi uwagę komisji rekrutacyjnej.

Każda uczelnia artystyczna jest inna i stawia kandydatom inne wymagania. Na przykład, jeśli marzy ktoś o zostaniu drugim Jerzym Maksymiukiem albo Leopoldem Stokowskim to musi przejść egzamin złożony z dwóch etapów, z czego w pierwszym jego zadaniem będzie dyrygowanie przygotowanym utworem, rozmowa, oraz pisemny egzamin z zakresu kształcenia słuchu, a w drugim etapie przygotowanie trzech zróżnicowanych stylistycznie utworów na fortepian, bądź inny instrument.

Nabór na studia artystyczne, a zatem także nabór na studia artystyczne w Gdańsku i Gdyni opierają się na konkursie złożonych teczek z pracami kandydata. W zależności od kierunku mogą to być rysunki, fotografie, szkice projektowe. Ważne jest, aby pokazać cząstkę samego siebie, własne spojrzenie i przedstawić innym swoją interpretację świata.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI ARTYSTYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

Rozwiń

STUDIA ARTYSTYCZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE - PODYPLOMOWE

F
G
M
N
P

Jak wyglądają studia artystyczne w Trójmieście?

Artysta. Któż to taki? Według słownika języka polskiego, artystą jest osoba uprawiająca jakąś dziedzinę sztuki. Zatem, czy uprawiania jakiejś dziedziny sztuki można się nauczyć? Studia artystyczne w Gdańsku i Gdyni służą, między innymi, rozwijaniu pasji, budowaniu warsztatu, wytyczaniu dróg i jasnej kreacji samego siebie.

Gdańsk to idealna przestrzeń do rozpoczęcia studiów artystycznych. To tutaj, w jednym miejscu, znajdziecie zabytki architektury gotyckiej, budowli renesansowych, budynków manierystycznych i barokowych kamienic. To tutaj znajduje się jeden z najważniejszych polskich teatrów, czyli Teatr Wybrzeże.

To tutaj odbywają się ważne wydarzenia artystyczne i festiwale, do grona których zaliczyć można chociażby Festiwal Szekspirowski, Solidarity Of Arts, Gdańsk dźwiga muzę, czy Gdańskie Noce Jazsowe. Poza tym, to z tego miasta pochodzi grono uznanych artystów: Gunter Grass, Krzysztof Kolberger, Leszek Możdżer, Grażyna Łobaszewska, Wojciech Mazolewski, Krzysztof Majchrzak, czy Tymon Tymański.

Studia artystyczne w Gdańsku są dla tych, którzy chcą pozostawić na Ziemi namacalny znak swojej obecności. Barwne miasto z Neptunem to początek zanurzania się w kolorowym morzu ekspresji artystycznej i rzece pomysłów na wywrócenie świata sztuki do góry nogami. Sprawdź jaka oferta studiów artystycznych czeka na Ciebie w stolicy województwa pomorskiego!

 

Studia artystyczne w Trójmieście można podzielić na:

 • studia I stopnia i jednolite (licencjackie, jednolite magisterskie);
 • studia II stopnia.

 

Studia artystyczne w Trójmieście cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy kochają sztukę – malarstwo, rzeźbę, teatr itd. Jeśli czujesz, że jesteś jedną z tych osób, to ten typ kształcenia czeka właśnie na ciebie! Zastanów się jednak odpowiednio wcześnie, jaki kierunek spełni twoje oczekiwania.

Jedno jest pewne – przygodę z kierunkami artystycznymi rozpoczniesz od studiów I stopnia. To czas, kiedy studenci zdobywają podstawową wiedzę i najważniejsze kwalifikacje. Kształcenie na tym stopniu trwa na ogół 3 lata i przygotowuje również do obrony pierwszej ważnej pracy dyplomowej, pracy licencjackiej. Po zakończeniu kształcenia na I stopniu studenci mogą również rozpocząć pierwsze aktywności zawodowe.

Warto jednak w swoich planach edukacyjnych uwzględnić studia II stopnia. Dlaczego? To właśnie dzięki nim można z powodzeniem zadbać o pełnię swojego wykształcenia i po pomyślnej obronie pracy dyplomowej dysponować tytułem magistra. Studia II stopnia trwają na ogół dwa lata i są czasem intensywnego poszerzania umiejętności oraz szlifowania zdolności artystycznych.

Znaczna część kierunków studiów artystycznych ma formę kształcenia jednolitego magisterskiego. Wtedy studenci otrzymują jeden tytuł na zakończenie nauki, a ich kształcenie nie jest w żaden sposób podzielone na stopnie. Dotyczy to między innymi kierunków takich jak grafika, scenografia, aktorstwo itd.

 

Każdy, kto wybiera studia artystyczne, może wybrać również tryb nauki. Studenci mają do wyboru:

 • studia stacjonarne;
 • studia niestacjonarne.

 

Studia stacjonarne wciąż cieszą się znacznym zainteresowaniem wśród studentów. Zajęcia w tym trybie odbywają się od poniedziałku do piątku i pozwalają na systematyczne zdobywanie kwalifikacji. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą poświęcić się w szczególności nauce. Nie każdy jednak potrafi się na to zdecydować.

Wtedy też z pomocą przychodzą studia niestacjonarne! Warto wybrać je wtedy, jeśli zależy nam na elastyczności. W przypadku studiów niestacjonarnych zajęcia odbywają się bowiem podczas weekendowych zjazdów naukowych. Studenci zdobywają wtedy praktyczne kwalifikacje i mogą szlifować swoje umiejętności. Zagadnienia teoretyczne muszą jednak opanowywać we własnym zakresie, co i tak zostanie zweryfikowane podczas egzaminów!

Studia stacjonarne na państwowej uczelni nie wiążą się także z uiszczaniem opłat za czesne. Studia niestacjonarne niezależnie od uczelni są z kolei płatne. Zorientuj się zatem odpowiednio wcześnie, jak wyglądają u ciebie kwestie finansowe, byś mógł podjąć najlepszą dla siebie decyzję!

czytaj dalej studia w Trójmieście

 

Kierunki studiów artystycznych w Trójmieście:

Uczelnie w Trójmieście przygotowały bardzo bogatą propozycję kierunków artystycznych. Jeśli czujesz zatem, że dysponujesz ponadprzeciętnym talentem lub po prostu chciałbyś obcować ze sztuką, to możesz mieć pewność, że uda ci się wybrać taki kierunek, który spełni twoje wszystkie oczekiwania!

Na trójmiejskich uczelniach odnajdziesz między innymi tradycyjne kierunki, które cechuje długa tradycja akademicka. Można zaliczyć do nich przykładowo architekturę wnętrz, wzornictwo czy malarstwo. Tego typu propozycje zostały stworzone z myślą o osobach, które cechuje wysoko rozwinięty talent plastyczny czy kompozycyjny.

Uwielbiasz sztukę, ale chciałbyś poznać ją od strony teoretycznej? Studia artystyczne w Trójmieście również będą na ciebie czekały. Z powodzeniem możesz wybrać kierunki takie jak historia sztuki czy innowacyjne zarządzanie instytucjami artystycznymi!

 

Najpopularniejsze kierunki studiów artystycznych w Trójmieście:

 • architektura wnętrz;
 • grafika;
 • historia sztuki;
 • intermedia;
 • malarstwo;
 • rzeźba;
 • wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej;
 • wiedza o teatrze;
 • wzornictwo;
 • zarządzanie instytucjami artystycznymi.

czytaj dalej kierunki studiów w Trójmieście

 

Gdzie studiować studia artystyczne w Trójmieście?

Studia artystyczne tworzą dość zamkniętą grupę kierunków. W praktyce oznacza to, że nie będziesz mógł ich rozpocząć na dowolnie wybranej uczelni. To zupełnie naturalne i w danym mieście na ogół jest kilka szkół wyższych, które umożliwiają to kształcenie. Dotyczy to również studiowania w Trójmieście.

Jeśli interesują cię szeroko rozumiane kierunki artystyczne, to będziesz mieć do wyboru trzy uczelnie zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Przeanalizuj szczegółowo każdą taką ofertę i zastanów się, co dana szkoła ma ci do zaoferowania – prześledź nie tylko kierunki, lecz także programy kształcenia. Im więcej informacji wybierzesz, tym łatwiej będzie wybrać ci uczelnię.

 

Uczelnie, na których można studiować kierunki artystyczne w Trójmieście:

 • Uniwersytet Gdański;
 • Akademia Sztuk Pięknych;
 • Polsko-Japońska Szkoła Technik Komputerowych.

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

 

Jak wybrać studia artystyczne w Trójmieście, aby mieć dobrą pracę?

Boisz się iść na studia artystyczne, bo boisz się, że tego typu kierunki nie zapewnią ci dobrej pracy? Nic bardziej mylnego! Studia artystyczne to świetne rozwiązanie dla osób utalentowanych, które nie boją się zawodowych wyzwań! Pamiętaj o tym, że dziś nie musisz stać wyłącznie przy sztalugach, a twój talent może stać się dla ciebie nośnikiem doskonałego zatrudnienia. Najważniejsze jest to, byś wiedział, jak wykorzystać ten potencjał!

Uczelnie w Trójmieście przygotowały szeroką ofertę kierunkową, dzięki której możesz mieć pewność, że uda ci się rozwinąć skrzydła i zaistnieć na wielu różnorodnych płaszczyznach. Jeśli wybierasz studia artystyczne, to już na starcie posiadasz doskonały potencjał. Przede wszystkim jeśli jesteś w czymś wybitnie dobry, to automatycznie wzrasta twoja pozycja na rynku pracy.

Studia artystyczne temu dodatkowo sprzyjają. Kształcenie wyższe to bowiem nie tylko moment wzbogacania swojej unikalnej wiedzy. To również czas wzbogacania swojego portfolio oraz CV. Gdy kończysz studia artystyczne w Trójmieście, twój dorobek powinien być w istocie bardzo bogaty!

Kolejna kwestia jest związana z tym, jak poprowadzisz ścieżkę swojej kariery. Współczesny artysta może założyć własną firmę projektową, zajmować się sztuką użytkową, połączyć swoje zdolności z innymi interdyscyplinarnymi dziedzinami (np. edukacja przez sztukę). Wbrew pozorom – zawodowych możliwości po zakończeniu kształcenia jest bardzo dużo.

Studia artystyczne nie oscylują oczywiście także wyłącznie wokół malarstwa czy grafiki. Dziś możliwości jest znacznie więcej. Tego typu kierunki mogą być dla ciebie przepustką do wykonywania wielu innych, inspirujących i kreatywnych zawodów. Dzięki kształceniu o tym profilu nauczysz się wykorzystywać potencjał, który drzemie w twoim talencie!

 

Możliwe ścieżki rozwoju twojej kariery zawodowej:

 • grafik;
 • rzeźbiarz;
 • edukator artystyczny;
 • konserwator zabytków;
 • muzyk;
 • projektant mody, biżuterii, mebli itd.
 • architekt wnętrz;
 • plastyk;
 • aktor.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Trójmieście?

Czy istnieje jeden sprawdzony wzór, który pozwala na skuteczne rozpoczęcie studiów? Każdy przyszły student musi bowiem wybrać nie tylko profil, lecz także uczelnię wyższą. Na samym początku zastanów się, jakie aktywności sprawiają ci najwięcej satysfakcji i w czym jesteś faktycznie dobry! To pozwoli ci określić kierunek, który możesz wybrać. Teraz to idealny czas, by wybrać uczelnię w Warszawie! Jak to zrobić?

 • sprawdź, czy wybrany przez ciebie kierunek znajduje się w ofercie uczelni;
 • zobacz, jak wygląda program nauczania na tym kierunku;
 • zaczerpnij informacji od innych studentów;
 • weź udział w dniach otwartych uczelni.

Ten ostatni punkt jest niezwykle ważny, ponieważ to idealna okazja, by wybrany ośrodek akademicki poznać właściwie od kuchni. Dni otwarte sprzyjają rozmowom z wykładowcami, studentami, można zobaczyć sale wykładowe, zadać bezpośrednio wiele nurtujących pytań. Pamiętaj – podczas wyboru uczelni emocje również odłóż na bok. Postaraj się przeanalizować plusy i minusy każdej z uczelni i dopiero na tej podstawie podejmij odpowiednią decyzję. Powodzenia!

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

Czy warto iść na studia artystyczne w Trójmieście?

Spór o to, czy warto iść na studia, toczy się od wielu lat. Zwolennicy i przeciwnicy nauki wyższej podają bardzo logiczne argumenty, więc nie można dziwić się temu, że maturzyści mają bardzo często mętlik w głowie i zastanawiają się, jak poprowadzić ścieżkę swojej kariery zawodowej. Zastanów się zatem na początku, co właściwie powinny zagwarantować ci studia i czy są konieczne do tego, byś czuł się spełniony zawodowo!

Studiowanie to oczywiście bardzo piękny czas – możesz wtedy znacząco poszerzyć swoją wiedzę, nabyć nowe kwalifikacje i umiejętności, odbyć inspirujące praktyki i staże, które zapewnią ci doskonały start na rynku zatrudnienia. Czy dotyczy to jednak studiów artystycznych? Czy warto iść na studia artystyczne, skoro i tak dysponujesz talentem? To bardzo trudne pytanie, ponieważ studia artystyczne tworzą dość hermetyczną grupę kierunków stworzoną z myślą o najzdolniejszych absolwentach szkół średnich!

Jeżeli wybierzesz studia artystyczne w Trójmieście, możesz mieć pewność, że będzie na ciebie czekać bogata propozycja kształcenia przygotowana przez najlepsze ośrodki akademickie. Co da ci zatem nauka na studiach artystycznych? Przede wszystkim będziesz mógł szlifować swój warsztat i umiejętności pod okiem najlepszych ekspertów. Oprócz tego studia artystyczne w Trójmieście to także unikalna szansa, by swoje kwalifikacje oprzeć na bardzo stabilnych podstawach teoretycznych.

Studia artystyczne warto ponadto wybrać przede wszystkim wtedy, jeśli czujesz, że twoje zdolności w istocie są ponadprzeciętne. Pamiętaj o tym, że w przypadku większości kierunków z tego obszaru będą na ciebie czekać egzaminy wstępne. Odpowiednio wcześnie zatem zastanów się, czy twoje umiejętności pozwolą ci znaleźć się na listach osób przyjętych tych niezwykłych kierunków!

Studia artystyczne są warte rozważenia dla osób, które chcą na co dzień obcować ze sztuką, a swoje zainteresowania i pasje przekuć w zawód. Dziś nie jest to wcale takie trudne! Artystyczne zawody cieszą się coraz większą popularnością!


czytaj dalej czy warto iść na studia

Praca po studiach artystycznych

Niestety, ukończenie studiów artystycznych nie jest równoznaczne z otrzymaniem pracy w wyuczonym zawodzie. W rejonie kształcenia artystycznego i związanego z nią pracy nie ma rzeczy pewnych. Wiadome jest to, że tylko procent absolwentów kierunków artystycznych pracuje w swoim zawodzie, a jeszcze mniejsza ich ilość osiąga sukces, o którym od tak dawna marzyli.

Wszystko, jak zwykle, posiada wady i zalety. Artysta to człowiek wolny, czyli nie skrępowany umowami, czasem pracy, wyznaczonym pojedynczym urlopem. Zatrudnia sam siebie, niezależnie od tego czy trudni się malarstwem, rzeźbą, czy muzyką. Wadą takiej egzystencji zawodowej bywa brak stabilności, zwłaszcza finansowej. Wtedy wielu młodych ludzi, myślących w przeszłości o byciu artystą staje się rzemieślnikami, zapominając o ideałach i definicji słowa artysta.

Chcąc być blisko sfery artystycznej, absolwenci studiów artystycznych mogą znaleźć zatrudnienie w ośrodkach kultury, szkołach, biurach projektowych, studiach graficznych, agencjach reklamowych, bądź nawiązać współpracę z twórcami filmowymi i na potrzeby produkcji złączyć z nimi artystyczne siły.

WARTO WIEDZIEĆ

 


AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W GDAŃSKU STUDIA ARTYSTYCZNE

Na studia artystyczne w Gdańsku i Gdyni zaprasza Akademia Sztuk Pięknych. Państwowa uczelnia, założona w 1945 roku, w Sopocie, przeniesiona do stolicy Pomorza dziewięć lat później. Akademia prowadzi naukę na wiele kierunkach. W ich gronie znajdują się m.in.:

Dla tych, którzy są zainteresowani podjęciem nauki na studiach III- stopnia, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku ma do zaoferowania dwa kierunki w dziedzinie sztuk plastycznych:

 


AKADEMIA MUZYCZNA IM. STANISŁAWA MONIUSZKI W GDAŃSKU STUDIA ARTYSTYCZNE

Drugą państwową uczelnią artystyczną na terenie Gdańska jest Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki. Podobnie do ASP, założona w Sopocie w 1947 roku, przeniesiona do Gdańsk w 1966. Uczelnia prowadzi naukę na czterech wydziałach, między innymi na następujących kierunkach:

Dla chcących podjąć naukę na studiach podyplomowych, Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku także przygotowała wartą uwagi ofertę kształcenia:

 


UNIWERSYTET GDAŃSKI STUDIA ARTYSTYCZNE

W Trójmieście znajdują się dwie wyższe uczelnie artystyczne- Akademia Sztuk Pięknych oraz Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki. Na Uniwersytecie Gdańskim możecie podjąć naukę na kierunku, który w teorii zgłębia nurty artystyczne, a jest to Historia sztuki, prowadzona na Wydziale Historycznym.

 


GDAŃSKA SZKOŁA WYŻSZA STUDIA ARTYSTYCZNE

Niepubliczna uczelnia, Gdańska Szkoła Wyższa, oferuje kandydatom kierunek pod nazwą Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Są to studia I- stopnia, czyli licencjackie, bez wyboru specjalności.

 


GDYŃSKA SZKOŁA FILMOWA STUDIA ARTYSTYCZNE

W położonej po sąsiedzku Gdyni znajduje się Gdyńska Szkoła Filmowa, czyli policealne studium filmowe, oferujące 2-letnie kursy, zapoznające słuchaczy w branżą filmową.

 


SOPOCKA SZKOŁA WYŻSZA STUDIA ARTYSTYCZNE

Niepubliczna uczelnia, Sopocka Szkoła Wyższa oferuje kształcenie na studiach I- stopnia, na kierunku Architektura wnętrz.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)