Mechanika i budowa maszyn studia I stopnia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Mechanika i budowa maszyn studia I stopnia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Mechanika i budowa maszyn studia I stopnia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia I stopnia w Trójmieście

mechanika i budowa maszyn

Odkryj mechanikę i budowę maszyn w Trójmieście i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Mechanika i budowa maszyn studia I stopnia Trójmiasto | woj. pomorskie

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Trójmieście to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie Morskim w Gdyni, Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Mechanika i budowa maszyn studia I stopnia - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek mechanika i budowa maszyn

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Jednostka prowadząca

Uniwersytet Morski w Gdyni

Uniwersytet Morski w Gdyni

Jednostka prowadząca

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni

Jednostka prowadząca

Mechanika i budowa maszyn stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek mechanika i budowa maszyn w Trójmieście?

Kandydaci na studia inżynierskie w Trójmieście w zakresie mechaniki i budowy maszyn muszą spełnić określone wymagania kwalifikacyjne.

Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów, takich jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny, powinieneś/powinnaś zdawać przedmioty dodatkowe na poziomie rozszerzonym bądź podstawowym.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Trójmieście najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka, 
 • język obcy,
 • matematyka.

 

Wybierz na przykład matematykę, fizykę. Szczegóły rekrutacyjne znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mechanika i budowa maszyn w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN?

Mechanika i budowa maszyn to interdyscyplinarna propozycja kształcenia, która umożliwi Ci zgłębienie potrzebnej wiedzy odnoszącej się do mechaniki i wytrzymałości materiałów. Zdobywane umiejętności i wiedza pozwolą wykorzystywać techniki i narzędzia komputerowe do rozwiązywania zadań w zakresie projektowania, wytwarzania i eksploatacji maszyn.

Studenci uczą się projektować i eksploatować urządzenia cieplno-przepływowe i aparaturę przemysłową, pojazdy i maszyny robocze, układy napędowe, materiały konstrukcyjne. Innowacyjny kierunek umożliwi rozwijanie zainteresowań związanych z najnowszymi technologiami. Studenci powinni wykazywać się analitycznym, logicznym myśleniem, jak również kreatywnością. Mechanika i budowa maszyn to kierunek teraźniejszości i przyszłości. Specjaliści w tym zakresie nieustannie są poszukiwani na rynku pracy.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku. 

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia w Trójmieście na kierunku mechanika i budowa maszyn są niezwykle istotne z punktu widzenia projektowania maszyn oraz wykorzystywania technik wytwarzania i eksploatacji urządzeń. Uczelnie w Trójmieście starają się zadbać o wysoki poziom kształcenia, a opracowywany program zajęć ma przygotować studentów do wymogów aktualnego rynku pracy (również morski – materiałoznawstwo i budowa okrętów). Studenci uczęszczają na takie przedmioty jak:

 • inżynieria wytwarzania
 • metrologia i systemy pomiarowe
 • elektryczne urządzenia okrętowe
 • odporność i ochrona korozyjna konstrukcji
 • metrologia i systemy pomiarowe
 • technologia maszyn i materiałów konstrukcyjnych
 • podstawy konstrukcji maszyn

 

Plan zajęć wypełniony jest przedmiotami obligatoryjnymi, ale również specjalnościowymi. Studenci uczęszczają także na przedmioty związane z urządzeniami cieplno-przepływowymi i aparaturą przemysłową, pojazdami i maszynami roboczymi oraz układami napędowymi.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Trójmieście, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Kierunki studiów w Trójmieście takie jak mechanika i budowa maszyn możesz realizować w ramach pierwszego stopnia kształcenia, który trwa siedem lub osiem semestrów. Kształcenie umożliwia zdobycie dyplomu inżyniera. Po ukończeniu studiów inżynierskich absolwenci mogą rozpocząć karierę zawodową bądź kontynuować edukację na studiach magisterskich.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN?

Absolwenci mechaniki i budowy maszyn mają szerokie perspektywy zatrudniania zarówno na rynku międzynarodowym, jak i krajowym, lokalnym. Studia w Trójmieście dają bardzo wiele możliwości specyfikacji w sektorze morskim (okrętowym), dzięki czemu kierunek ma charakter niemal elitarny. Po ukończeniu kształcenia możesz szczycić się wszechstronnym wykształceniem, które obejmuje między innymi dobór materiałów, konstruowanie maszyn, obsługę urządzeń mechanicznych i systemów sterowania.

Absolwenci zatrudniani są w:

 • biurach konstrukcyjnych i ośrodkach badawczo-rozwojowych
 • firmach zajmujących się wytwarzaniem elementów maszyn i produkcji konstrukcji stalowych
 • jednostkach akredytacyjnych i atestacyjnych
 • firmach transportowych

 

Miejscem pracy stają się także firmy serwisowe, handlowe i remontowe, stocznie, rafinerie, administracja publiczna. Wielu absolwentów decyduje się na założenie własnych działalności gospodarczych.

Gdzie studiować na kierunku mechanika i budowa maszyn (studia I stopnia) w Trójmieście?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek mechanika i budowa maszyn (studia I stopnia) w Trójmieście:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

architektura
nawigacja
transport
Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Komentarze (0)