Gospodarka miejska i nieruchomości
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Pokaż
Studia na kierunku gospodarka miejska i nieruchomości to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku gospodarka miejska i nieruchomości | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku gospodarka miejska i nieruchomości możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | gospodarka miejska i nieruchomości - uczelnie >
Osoby, które aplikują na kierunek gospodarka miejska i nieruchomości zdobędą wiedzę z zakresu ekonomii, zarządzania, marketingu czy ochrony środowiska. Ponadto dowiedzą się więcej na temat krajowej i światowej gospodarki. Co więcej rozwiną szereg umiejętności praktycznych i nauczą się analizy zjawisk społeczno-ekonomicznych. Ponadto rozwiną zdolności z zakresu rozwiązywania złożonych problemów z zakresu gospodarki miejskiej i nieruchomości.
W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na kierunku gospodarka miejska i nieruchomości najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: geografia, fizyka, historia, matematyka, informatyka, język obcy, wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Po ukończeniu studiów można związać swoją przyszłość z branżą nieruchomości oraz sektorem finansowym. Absolwenci znajdą zatrudnienie na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich.
Wymagania rekrutacyjne mogą być zmienne i różnić się w zależności od wybranej uczelni, dlatego też kandydaci na kierunek gospodarka miejska i nieruchomości powinni odpowiednio wcześniej zapoznać się z zasadami i progami punktowymi.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku gospodarka miejska i nieruchomości to:
W przypadku studiów drugiego stopnia konieczne jest przedstawienie dyplomu ukończenia studiów wyższych.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Rynek nieruchomości to jeden z prężniej rozwijających się sektorów współczesnej gospodarki. Dlatego też zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu tej dziedziny nieustannie rośnie. Ich kształceniem zajmuje się kierunek gospodarka miejska i nieruchomości. Studenci powyższego kierunku zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, społecznych, finansowych czy gospodarczych. Program nauczania zakłada także realizacje warsztatów, dzięki którym studenci wykształcą umiejętności praktyczne i podniosą swoje kwalifikacje zawodowe.
Studia na kierunku gospodarka miejska i nieruchomości możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Osoby, które aplikują na kierunek gospodarka miejska i nieruchomości zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu nauk społecznych i ekonomicznych. Ponadto dowiedzą się więcej na temat gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki miejskiej. Ważnym elementem kształcenia będzie rozwijanie kompetencji z obszaru finansów i rachunkowości. Jednak zdecydowanie najwięcej czasu studenci poświęcą doskonaleniu umiejętności praktycznych.
Tym samym nauczą się podstaw zarządzania nieruchomościami. Co więcej wykształcą zdolność identyfikacji i interpretacji podstawowych zjawisk i procesów społeczno-ekonomicznych. Program nauczania zakłada także realizacje warsztatów, dzięki którym studenci poznają systemy normatywne stosowane w celu rozwiązywania problemów z zakresu gospodarki miejskiej i nieruchomości. W planie znajdzie się również lektorat z języka obcego.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku gospodarka miejska i nieruchomości trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ukończenie studiów na powyższym kierunku otwiera wiele zawodowych drzwi. Absolwenci znajdą zatrudnienie w instytucjach państwowych i samorządach terytorialnych miast. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z infrastrukturą transportową, kultury i wydarzeń oraz sportowo-rekreacyjną. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z firmami świadczącymi usługi na rzecz miast.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku gospodarka miejska i nieruchomości:
Absolwenci mogą także założyć własną działalność gospodarczą lub rozważyć rozpoczęcie kariery naukowej.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku GOSPODARKA MIEJSKA I NIERUCHOMOŚCI
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia