Absolwenci studiów prawniczych w Toruniu podejmują się pracy na bardzo różnorodnych stanowiskach, które wymagają znajomości regulacji prawnych i potrzebują specjalistów, którzy te regulacje będą potrafili zastosować w praktyce. Pełnią funkcje w administracji publicznej, w wymiarze sprawiedliwości, podejmują się pracy w kancelariach prywatnych lub zakładają własną działalność gospodarczą. Pięcioletnie studia magisterskie przygotowują studentów do przystąpienia do egzaminu na aplikację sędziowską, notarialną, radcowską, prokuratorską czy adwokacką. Dzięki odbyciu stażu aplikanckiego absolwenci mogą realizować się w zawodzie prokuratora, radcy prawnego, notariusza, sędziego czy adwokata.
Absolwenci pracują także jako eksperci w zakresie ochrony własności intelektualnej, doradcy podatkowi, kontrolerzy z zakresu finansów publicznych, syndycy czy biegli rewidenci. Podejmują pracę w instytucjach finansowych, organach administracji publicznej, sądach i prokuraturze, komórkach organizacyjno-prawnych, w międzynarodowych korporacjach, w których zajmują się szeroko rozumianym prawem międzynarodowym, wielu studentów decyduje się na karierę naukową w ramach studiów doktoranckich i podejmują tym samym pracę na uczelni bądź w innych placówkach badawczych.
Kierunek prawo w Toruniu zapewnia wiele możliwości pracy wszędzie tam, gdzie niezbędna jest pomoc prawna, administracyjna, praktyka z zakresu ekonomii czy finansów. Interdyscyplinarny kierunek gwarantuje wachlarz możliwości rozwoju i pracy, nie tylko dzięki ukończonej aplikacji, ale i zdobytemu tytułowi magistra. Jeśli w przyszłości marzysz, by zajmować się kwestiami prawnymi i pragniesz walczyć o sprawiedliwość społeczną, ten kierunek jest właśnie dla Ciebie.