BIOETYKA

BIOETYKA

Studia na kierunku bioetyka możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Bioetyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

Uczelnie, gdzie bioetyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu

Prawo - studia online stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: online

Specjalności na kierunku prawo - studia online

Europejska Uczelnia Społeczno - Techniczna w Radomiu

Europejska Uczelnia Społeczno - Techniczna w Radomiu

Zdrowie publiczne stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku zdrowie publiczne

BIOETYKA studia – kierunek studiów

Studia na kierunku bioetyka to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku bioetyka
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku bioetyka rozpocznie się 1 kwietnia 2024 r. i potrwa do 10 lipca 2024 r. | bioetyka - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku bioetyka możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | bioetyka - uczelnie >

Opis kierunku

Bioetyka to studia stworzone z myślą o osobach, które interesują się etycznymi, kulturowymi czy nawet prawnymi uwarunkowaniami stojącymi za rozwojem współczesnych nauk biologicznych i medycznych. Studenci w trakcie kształcenia nie tylko poznają genezę bioetyki, lecz również poznają różnorodne podjęcia związane z antropologią medycyny. Uczą się również identyfikacji czy analizy konfliktów etycznych oraz dowiadują się, jak posługiwać się systemami norm etycznych.

 

Praca po studiach

Po zakończeniu nauki istnieje wieje różnorodnych możliwości zawodowego rozwoju. Absolwenci mogą pracować jako nauczyciele, członkowie komisji bioetycznych czy kliniczni konsultanci etyczni. Studia na kierunku bioetyka przygotowują do pracy w instytucjach publicznych związanych z sektorem zdrowia czy też w ośrodkach badawczych i instytucjach naukowych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego innowacyjnego i ciekawego kierunku studiów, w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

BIOETYKA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU BIOETYKA:

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku bioetyka?

Ze względu na niezwykle interdyscyplinarny i bogaty program kształcenia będziesz miał szansę rozwinąć się na kilku płaszczyznach jednocześnie i zyskać gruntowną wiedzę z obszaru różnorodnych dyscyplin naukowych. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle ciekawe warsztaty praktyczne i wykłady, dzięki czemu zdobędziesz cenne kompetencje i kwalifikacje.

W ofercie nauczania przewidziano zajęcia z obszaru nauk etycznych, prawnych czy socjologicznych. Ponadto, dowiesz się więcej na temat wykorzystywania bioetyki w praktyce, szczególnie w placówkach medycznych czy instytucjach oscylujących wokół ochrony zdrowia czy praw pacjenta.

Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, co niewątpliwie zaprocentuje w twojej przyszłej karierze zawodowej. Oprócz wiedzy kierunkowej, udoskonalisz także swoje zdolności językowe i tym samym zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.

Absolwent powinien posiadać :

 • wiedzę z zakresu etyki
 • wiedzę z zakresu nauk filozoficznych
 • wiedzę z zakresu nauk prawniczych
 • wiedzę z zakresu antropologii
 • wiedzę z zakresu nauk politycznych
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
 • znajomość języka angielskiego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy teoretycznej

Jak wyglądają studia na kierunku bioetyka?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek bioetyka można obecnie realizować jedynie w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni wyższej.

 

Studia na kierunku bioetyka możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Powyższe studia będą realizować program o tematyce związanej z naukami biologicznymi i humanistycznymi.

 

2. Program studiów i przedmioty

Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania na kierunku bioetyka będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z obszaru nauk medycznych, biologicznych czy społecznych. Jako student dowiesz się także więcej na temat filozofii, socjologii oraz antropologii. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

 

 • filozofia polityki
 • prawo wobec medycyny i biotechnologii
 • estetyka
 • filozofia nauki

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku bioetyka wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. Jako student nauczysz się interpretować i analizować problemy i konflikty etyczne występujące w życiu codziennym oraz w naukach biomedycznych.

Co więcej, poznasz wybrane systemy norm prawnych i nauczysz się ich zastosowania w praktyce. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu, między innymi w szpitalach, domach pomocy społecznej czy organizacjach pozarządowych.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Bioetyka to stosunkowo nowa dziedzina naukowa, u której podłoża leży refleksja nad etycznym aspektem działań takich dyscyplin jak medycyna czy biologia. Specjaliści z tego obszaru zajmują się przede wszystkim badaniem ingerencji człowieka w przyrodę i środowisko naturalne. Choć historia tej nauki jest raczej krótka, ponieważ sięga do lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, to obecnie zyskuje coraz większą popularność na całym świecie.

Współcześnie, coraz więcej ludzi decyduje się na życie w zgodzie z otaczającym ich środowiskiem i całym ekosystemem. Jako odpowiedź na tego typu tendencje panujące w dzisiejszym świecie, wprost proporcjonalnie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów, którzy mieliby wszechstronną wiedzę zarówno z nauk przyrodniczych i biologicznych, jak i humanistycznych.

Jeżeli więc jesteś osobą o wielu, różnorodnych zainteresowaniach i pasjach oraz chciałbyś związać z nimi swoją przyszłość zawodową, to koniecznie weź udział w rekrutacji na nowoczesny i prestiżowy kierunek, bioetyka.

 

5. Gdzie studiować bioetykę

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek bioetyka:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku bioetyka trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku bioetyka będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU BIOETYKA:

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych niezwykle perspektywicznych i zarazem interesujących studiów będziesz mógł pochwalić się gruntowną i wszechstronną wiedzą z zakresu wielu dyscyplin naukowych. Zdobyte kompetencje i wykształcenie umożliwią Ci zdobycie atrakcyjnej pracy w wielu dynamicznych branżach.

Przede wszystkim, jako specjalista z obszaru bioetyki idealnie sprawdzisz się jako członek komisji bioetycznej, która czuwa nad nad projektami badań naukowych i medycznych. Ponadto, możesz związać swoją przyszłość z oświatą, jaką nauczyciel etyki lub bioetyki.

Równie ciekawym rozwiązaniem może okazać się związanie swojej przyszłości z mediami, redakcjami czasopism lub specjalistycznymi wydawnictwami. Co więcej będziesz miał wszelkie predyspozycje do pracy w ośrodkach naukowo-badawczych lub administracji publicznej.

Po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

Absolwent kierunku bioetyka znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • nauczyciel bioetyki
 • nauczyciel etyki
 • członek komisji bioetycznej
 • ekspert do spraw etyki
 • administracja publiczna
 • członek komisji etycznej
 • konsultant etyczny
 • organizacje pozarządowe
 • firmy i instytucje międzynarodowe
 • ośrodki badawcz

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Bioetyka studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Bioetyka studia II stopnia

Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku BIOETYKA

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (1)

Weronika odpowiedz

Świat się zmienia, a studia stacjonarne powoli odchodzą w zapomnienie, w dobie pandemii wybrałam podyplomówkę na WSKZ-cie, bo chciałam całość skończyć bez konieczności przyjeżdżania co drugi weekend do uczelni- właśnie jestem na ostatnim semestrze z prawa medycznego i bioetyki i jestem bardzo zadowolona z udostepnianych studentom treści.