Socjologia cyfrowa - Warszawa

Socjologia cyfrowa - Warszawa

Studia na kierunku socjologia cyfrowa w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Socjologia cyfrowa stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

15.01.2024

Socjologia cyfrowa studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku socjologia cyfrowa to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Socjologia cyfrowa - Warszawa
Studia na kierunku socjologia cyfrowa w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku socjologia cyfrowa w Warszawie rozpocznie się 6 czerwca 2024 r. i potrwa do 10 lipca 2024 r. | Socjologia cyfrowa Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku socjologia cyfrowa możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Socjologii UW).
 

Opis kierunku

Socjologia cyfrowa to kierunek z grupy studiów socjologicznych. Osoby, które go wybiorą, kształcić się będą z zakresu swobodnego poruszania się w przestrzeni cyfrowej. Studenci poznają różnorodne, nowoczesne narzędzia służące do precyzyjnej analizy zjawisk społecznych. Uczą się także, jak komunikować oraz wizualizować wnioski wyciągnięte na podstawie swoich obserwacji. Istotnym celem kształcenia jest dążenie do zrozumienia zmian, jakie aktualnie zachodzą we współczesnych społeczeństwach. Studenci rozwiną również kompetencje miękkie oraz znacząco zadbają o kształtowanie umiejętności informatycznych. W planie zajęć możemy spodziewać się przedmiotów takich jak np. cyfrowe metody badań społecznych, algorytmy i społeczeństwo nadzoru, UX design, zaawansowane problemy metodologiczne i etyczne badań cyfrowych, a także nowe technologie – mechanizmy i procesy.

 

Praca po studiach

Po zakończeniu nauki absolwenci kierunku socjologia cyfrowa będą mogli ubiegać się o zatrudnienie w agencjach marketingowych, zajmując się m.in. reklamami i efektywnością kampanii reklamowych. Mogą poświęcić się rozwojowi badań i analiz społecznych, pracując w instytutach badawczych, działach badawczych różnorodnych przedsiębiorstw czy w sektorze konsultingu. Ponadto, mogą zostać zatrudnieni w jednostkach administracyjnych w roli zarządzającego narzędziami do e-administracji.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek socjologia cyfrowa?

Socjologia cyfrowa w Warszawie to jeden z tych kierunków, które można rozpocząć na studiach II stopnia. W praktyce oznacza to, że rekrutacja na niego wygląda odrobinę inaczej. Kandydaci powinni na początku zorientować się, jakie dokumenty dostarczyć do komisji rekrutacyjnej w pierwszej kolejności. Powinny znaleźć się wśród nich zaświadczenia potwierdzające posiadanie co najmniej tytułu zawodowego licencjata.

Jak wyglądają studia na kierunku socjologia cyfrowa?

Dziś studia socjologiczne cieszą się coraz większą popularnością. Warto zadbać jednak o wyspecjalizowanie swojej wiedzy i dostosowanie jej do standardów współczesności. Mogą pomóc w tym kierunki takie jak socjologia cyfrowa. Ich celem jest przede wszystkim wykształcenie badaczy, którzy swobodnie posługiwać się będą narzędziami cyfrowymi i wykorzystywania ich w analizie różnorodnych zjawisk społecznych.

Uczelnie w Warszawie dbają więc o to, by programy kształcenia były jak najbardziej nowoczesne. Studenci uczestniczyć będą w wykładach i ćwiczeniach, które pozwolą na pogłębione rozumienie zmian zachodzących we współczesnych społeczeństwach. Studenci poznawać będą nie tylko możliwości, jakie towarzyszą rozwojowi cyfrowemu, lecz również zagrożenia z nim związane. Studia na kierunku socjologia cyfrowa pozwolą więc usystematyzować i wzbogacić wiedzę z obszaru nauk socjologicznych.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku socjologia cyfrowa możemy podzielić na:

1. Typ:

  • studia II stopnia (magisterskie).

2. Tryb:

  • studia stacjonarne.

Studenci, którzy dysponują już tytułem zawodowym licencjata lub magistra mogą wybrać między innymi kierunek taki jak socjologia cyfrowa na uczelniach w Warszawie. Ma on formę kształcenia II stopnia i pozwala uzupełnić, rozszerzyć oraz usystematyzować wiedzę socjologiczną. Studia magisterskie na tym kierunku pozwolą również przygotować się do obrony najważniejszej pracy dyplomowej.

Dziś najpopularniejszym trybem kształcenia wyższego wciąż są studia stacjonarne. To właśnie w nim rozpoczniesz również kierunek socjologia cyfrowa. Taka forma nauki spodoba się osobom, które chcą uniknąć opłat za czesne na państwowej uczelni oraz które cenią sobie regularne zdobywanie wiedzy podczas zajęć organizowanych od poniedziałku do piątku.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Wiedza, jaką otrzymują studenci, dotyczy między innymi najważniejszych międzynarodowych i krajowych badań socjologicznych odnoszących się do socjologii cyfrowej, podstaw prawa związanego z ochroną danych osobowych, wykorzystaniem nowych technologii, patentami czy więzów społecznych w środowisku cyfrowym.

A jakie umiejętności otrzymają studenci socjologii cyfrowej? Podstawowe kwalifikacje informatyczne pozwalające na poruszanie się w świecie cyfrowym i ułatwiające komunikację międzydziedzinową, umiejętność krytycznej i refleksyjnej analizy konsekwencji zastosowania technologii informacyjnych i algorytmów we współczesnych społeczeństwach czy posługiwanie się programami umożliwiającymi analizę danych cyfrowych.

Uczelnie w Warszawie - kierunek socjologia cyfrowa:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Warszawski (Wydział Socjologii UW) stacjonarne II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku socjologia cyfrowa w Warszawie?

Studia na kierunku socjologia cyfrowa trwają 2 lata.

Socjologia cyfrowa w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku socjologia cyfrowa w Warszawie?

Socjologia to potężna dyscyplina naukowa, która podąża z duchem czasu. Dziś socjologowie są nie tylko obserwatorami codzienności, lecz posiadają takie kompetencje, które pozwalają na prowadzenie rozległych analiz. To na nich swoją działalność mogą opierać różnorodne przedsiębiorstwa czy firmy.

Możliwości zatrudnienia dla absolwentów socjologii cyfrowej:

  • przedsiębiorstwa o różnych profilach działalności;
  • obszar e-marketingu;
  • działy PR;
  • agencje marketingowe i reklamowe;
  • różnorodne jednostki administracyjne itd.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Socjologia cyfrowa w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Socjologia cyfrowa Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Socjologia cyfrowa Warszawa studia stacjonarne

Socjologia cyfrowa w Warszawie

Popularne kierunki humanistyczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Socjologia cyfrowa w miastach

Nadchodzące wydarzenia