Analityka medyczna - Poznań

Analityka medyczna - Poznań

Analityka medyczna - Poznań

Studia w Poznaniu 

analityka medyczna

Odkryj analitykę medyczną w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

17.02.2023

Analityka medyczna studia Poznań 2023 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku analityka medyczna to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym

Studia na kierunku analityka medyczna w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Uczelnie

W Poznaniu analitykę medyczną możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Farmaceutyczny UMP).

czytaj dalej wszystko o Analityka medyczna - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek ANALITYKA MEDYCZNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Analityka medyczna stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek analityka medyczna?

Jeśli chcesz studiować analitykę medyczną w Poznaniu, musisz najpierw spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. Warto wcześniej zainteresować się wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ poszczególne uczelnie ustalają je indywidualnie.

Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów warto zdawać egzaminy dodatkowe na poziomie rozszerzonym. Kandydaci na studia medyczne powinni poddać się badaniom lekarskim, które zweryfikują możliwość kształcenia w tym zakresie. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Analityka medyczna w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYKA MEDYCZNA W POZNANIU?

Analityka medyczna to idealna propozycja kształcenia dla osób, które zawodowo chcą związać się z medycyną i naukami farmaceutycznymi, ale jednocześnie swoją pracę pragną wykonywać w zaciszach laboratoriów.

Interdyscyplinarny program studiów umożliwi Ci zdobycie szerokiej wiedzy i najważniejszych umiejętności sprowadzających się do działania w zakresie laboratoryjnego różnicowania stanów fizjologicznych organizmu człowieka.

Diagnostyka laboratoryjna przygotuje Cię do pracy z lekarzami, farmaceutami, biotechnologami oraz pracownikami ochrony zdrowia. W trakcie zdobywanej edukacji zapoznasz się z najnowszymi badaniami laboratoryjnymi, a także nauczysz się korzystać z nowoczesnych technik i nowatorskiej aparatury.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Analityka medyczna możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia medyczne w Poznaniu w ramach analityki medycznej realizowane są w trakcie jednolitych studiów magisterskich, które trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Ukończenie całego procesu kształcenia umożliwi Ci zdobycie tytułu magistra.

Kierunek realizowany jest w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Analityka medyczna to jeden z najpopularniejszych kierunków medycznych, który umożliwi Ci zdobycie rzetelnego wykształcenia medycznego, a także wyspecjalizowanie się w diagnostyce medycznej.

W kompleksowo opracowanym programie kształcenia znajdziesz takie przedmioty jak: propedeutyka medyczna, organizacja medycznych laboratoriów diagnostycznych, farmakokinetyka z elementami terapii monitorowanej, cytofizjologia. Przedmioty prowadzone są w przystosowanych do tego salach wykładowych, komputerowych i laboratoryjnych.

Studenci mają okazję nauczyć się obsługi nowoczesnej aparatury medycznej i laboratoryjnej, a także zdobywają informacje w zakresie prowadzenia badań laboratoryjnych przy wykorzystaniu nowoczesnych technik laboratoryjnych i metod badawczych. Rozwijają także umiejętności analityczne i interpretacyjne.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYKA MEDYCZNA W POZNANIU?

Studia na kierunku Analityka medyczna trwają 5 lat (jednolite studia magisterskie).

Analityka medyczna w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ANALITYKA MEDYCZNA W POZNANIU?

Na absolwentów studiów medycznych czeka bardzo wiele propozycji pracy. Analityka medyczna wiąże się przede wszystkim z pracą badawczą i laboratoryjną, ale miejsca, w których możesz zostać zatrudniony/a, są zróżnicowane.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku analityka medyczna:

 • publiczne i niepubliczne medyczne laboratoria diagnostyczne
 • placówki ochrony zdrowia
 • przemysł
 • instytucje naukowo-badawcze
 • urzędy i instytucje państwowe i samorządowe, które działają w zakresie biologii medycznej i ochrony zdrowia

Absolwenci są gotowi do przeprowadzenia testów, wykrywających genetyczne predyspozycje lub podatność na zachorowanie oraz badania laboratoryjne, które określają właściwości fizyczne, chemiczne i biologiczne i skład płynów ustrojowych, wydzielin, wydalin i tkanek pobranych dla celów profilaktycznych, diagnostycznych i leczniczych lub sanitarno-epidemiologicznych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Analityka medyczna w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Analityka medyczna Poznań studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Analityka medyczna Poznań studia stacjonarne

Kierunki medyczne w Poznaniu

Rozwiń

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski