Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś/aś się, w jaki sposób połączyć wiedzę odnoszącą się do mechaniki, materiałoznawstwa czy konstrukcji maszyn, odpowiedzią będzie kierunek mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu. Studia inżynierskie w tym zakresie gwarantują praktyczne wykształcenie techniczne, które umożliwi zajmowanie się konstrukcją maszyn, urządzeń, pojazdów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologii i systemów wytwórczych.
Kandydaci powinni wykazywać się analitycznym, a jednocześnie kreatywnym myśleniem. Kierunek skupia się na najnowszych technologiach, komputerowych technikach wspomagania, technikach wytwórczych, które sprowadzają się do umiejętności projektowania procesów technologicznych, doboru materiałów, wytwarzania maszyn i urządzeń. Teraźniejszość i przyszłość stawiają na innowację, dlatego warto wybrać kierunek inżynierski w zakresie mechaniki i budowy maszyn.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.
Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
Program studiów i przedmioty
Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak mechanika i budowa maszyn umożliwia studentom zdobycie umiejętności w zakresie projektowania, konstruowania oraz eksploatacji maszyn. Ważny z punktu widzenia rynku pracy kierunek jest konsultowany z przyszłymi pracodawcami oraz doświadczoną kadrą akademicką, dlatego w ustalonym programie kształcenia znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:
-
podstawy automatyki
-
metrologia wielkości geometrycznych
-
podstawy organizacji produkcji
-
napęd hybrydowy w pojazdach roboczych
-
uszczelnienia i technika uszczelniania
Interdyscyplinarne studia inżynierskie łączą wiedzę z zakresu mechaniki, materiałoznawstwa, elektrotechniki i elektroniki, napędów oraz maszynoznawstwa. W siatce zajęć znajdziesz przedmioty obowiązkowe i specjalizacyjne, a są one realizowane w trakcie ćwiczeń, wykładów, seminariów, ale także laboratoriów. Kierunki techniczne stawiają na praktykę.
Gdzie studiować na kierunku mechnika i budowa maszyn we Wrocławiu
Kierunek mechanika i budowa maszyn (studia I stopnia) - uczelnie we Wrocławiu:
czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu