ŻYWIENIE KLINICZNE, ZBIOROWE ORAZ WSPOMAGANIE ŻYWIENIOWE W AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ (W SPORCIE I REKREACJI) - STUDIA PODYPLOMOWE

ŻYWIENIE KLINICZNE, ZBIOROWE ORAZ WSPOMAGANIE ŻYWIENIOWE W AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ (W SPORCIE I REKREACJI) - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie online

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania

  Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) - studia podyplomowe

  Studia na kierunku Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

  Studia na kierunku żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) - studia podyplomowe
  Rok akademicki 2024/2025
  Forma studiów zjazdy, online
  Poziom studiów studia podyplomowe

  Uczelnie

  Studia na kierunku żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie online | żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) - studia podyplomowe - uczelnie >

  Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym.

  Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) to propozycja kształcenia podyplomowego, która pozwala pozyskać wiedzę oraz umiejętności w zakresie oceny stanu odżywienia, zasad postępowania dietetycznego w zależności od stanu klinicznego pacjenta czy też zasad żywienia zbiorowego. Studia adresowane są w szczególności do osób zajmujących się udzielaniem porad dietetycznych, zarówno w ramach indywidualnej praktyki, jak i pracujących na co dzień w placówkach służby zdrowia, czy zakładach żywienia zbiorowego.

   

  Jakie wymagania rekrutacyjne?

  Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) to kierunek reprezentujący obszar studiów podyplomowych. Studia podyplomowe kierowane są wyłącznie do osób, które posiadają dyplom ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia, a ponadto omawiany kierunek przeznaczony jest w szczególności dla osób, które ukończyły kształcenie między innymi w takich dyscyplinach jak: dietetyka, fizjoterapia, wychowanie fizycznego, zdrowie publiczne, pielęgniarstwo, technologia żywności i żywienie człowieka, biologia czy analityka medyczna.

  *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych

   

  szczegółowe wymagania na uczelniach

  Jak wyglądają studia na kierunku Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji)?

  Studia podyplomowe na kierunku Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) to dwusemestralny proces kształcenia, który pozwala słuchaczom uzyskać kwalifikacje w zakresie poradnictwa dietetycznego, prowadzonego w różnych sektorach, w tym między innymi w: placówkach służby zdrowia oraz jednostkach współpracujących ze sportowcami.

  1. Typ i tryb studiów:

  Studia na kierunku Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) możemy podzielić na:

  1. Typ:

  2. Tryb:

  2. Zdobywana wiedza i umiejętności

  Słuchacze studiów podyplomowych na kierunku Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) poznają charakterystykę biochemiczną oraz funkcje fizjologiczne białek, tłuszczów, węglowodanów, witamin i hormonów, wpływ procesów patologicznych na metabolizm, trawienie oraz wchłanianie składników odżywczych, zagadnienia fizjologii wysiłku, a także metody rozpoznawania osób z nieprawidłową masą ciała. Ponadto, zaznajamiają się z psychologicznymi oraz społecznymi i ekonomicznymi uwarunkowaniami zdrowia i choroby, zasadami żywienia klinicznego, mechanizmami dziedziczenia, składnikami pokarmowymi nietolerowanymi w danych jednostkach chorobowych, jak również zasadami postępowania dietetycznego w danych chorobach w zależności od stopnia ich zaawansowania.

  Nabywają umiejętności między innymi w zakresie: obliczania zapotrzebowania na energię oraz makroskładniki i mikroskładniki odżywcze, planowania jadłospisu w różnych jednostkach chorobowych i dla pacjentów w różnym wieku, przeprowadzania wywiadu żywieniowego, planowania diety sportowców, jak również ustalania wskazań do stosowania suplementów żywieniowych.

  Przykładowe przedmioty dla kierunku Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji):

  • patofizjologia przewodu pokarmowego
  • mikrobiologia i parazytologia
  • kliniczny zarys chorób z zaleceniami dietetycznymi
  • żywienie w sporcie
  • żywienie zbiorowe

   

  Ile trwają studia na kierunku Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji)?

  Kształcenie na kierunku Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) realizowane jest w ciągu dwóch semestrów, a zatem studia trwają 1 rok.

   

  Jaka praca po studiach na kierunku Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji)?

  Absolwenci studiów podyplomowych na kierunku Żywienie kliniczne, zbiorowe oraz wspomaganie żywieniowe w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji) posiadają kwalifikacje, dzięki którym mogą pracować między innymi w: placówkach służby zdrowia, gabinetach dietetycznych oraz ośrodkach zajmujących się współpracą ze sportowcami.

   

  Zobacz inne kierunki żywienie i żywność - podyplomowe

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Miasta, które oferują studia na kierunku ŻYWIENIE KLINICZNE, ZBIOROWE ORAZ WSPOMAGANIE ŻYWIENIOWE W AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ (W SPORCIE I REKREACJI) - STUDIA PODYPLOMOWE

  Teraz najważniejsze

  matura 2024

  zmiany na maturze 2024

  arkusze maturalne

  wyniki matur 2023

  rekrutacja na studia

  studia

  kierunki studiów

  studia podyplomowe

   

  Ciekawe

   


  gdzie studiować

   

   

  Nadchodzące wydarzenia

  Komentarze (0)