Obecnie, znajomość specjalistycznego języka angielskiego jest doceniana przez pracodawców na całym świecie. Dlatego tak ważne jest, aby oprócz wiedzy kierunkowej, skupić się na doskonaleniu zdolności językowych. Dla osób chcących zdobyć wykształcenie z zakresu szeroko pojętego żywienia oraz nauczyć się języka angielskiego w stopniu zaawansowanym, powstały studia food engineering. Kierunek wyróżnia się ciekawym programem kształcenia o zróżnicowanej tematyce oscylującej wokół żywienia, przemysłu spożywczego, czy technologii żywności.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku food engineering możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Osoby, które aplikują na kierunek food engineering będą mieli okazję zdobyć wszechstronną wiedzę na temat żywienia. W ramach kształcenia skupią się również na doskonaleniu wiedzy z obszaru nauk biologicznych i chemicznych, między innymi biotechnologii, nanotechnologii, inżynierii chemicznej, technologii chemicznej oraz mechatroniki. W planie znajdą się również przedmioty o tematyce związanej z prawem żywieniowym oraz technologią żywienia.
Studenci nauczą się także wykorzystywania nowoczesnych technologii w codziennej pracy w przemyśle spożywczym, przetwarzania żywności oraz żywienia zbiorowego. Co więcej poznają najnowsze trendy w żywieniu i gastronomii, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej, codziennej pracy zawodowej. Jako że zajęcia będą prowadzone w języku angielskim, studenci rozwiną kompetencje językowe i nauczą się specjalistycznej terminologii branżowej, tym samym zwiększając swoje szanse na karierę międzynarodową.