Dietetyka i promocja zdrowia

Dietetyka i promocja zdrowia

Dodaj do ulubionych

Dietetyka i promocja zdrowia studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Dietetyka i promocja to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Studia na kierunku Dietetyka i promocja zdrowia umożliwiają pozyskanie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu optymalizacji stanu zdrowia oraz wspomagania leczenia schorzeń powstałych w wyniku nieprawidłowego żywienia. Studenci nabywają umiejętności diagnozowania stanu odżywienia pacjentów, planowania, organizowania i prowadzenia żywienia ludzi zdrowych i chorych, jak również prowadzenia indywidualnego poradnictwa dietetycznego i organizowania działań edukacyjnych związanych z promowaniem zdrowego stylu życia.

Pozyskane wykształcenie stanowi podstawę do prowadzenia własnego gabinetu dietetycznego, jak również do pracy jako współpracownik lub specjalista w różnych placówkach ochrony zdrowia, takich jak: szpitale, sanatoria, domy wczasowe, domy pomocy społecznej, poradnie dietetyczne, a także w firmach cateringowych, klubach fitness, klubach sportowych.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE.

W postępowaniu kwalifikacyjnym na studia na kierunek Dietetyka i promocja zdrowia nie obowiązują konkretne przedmioty rekrutacyjne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DIETETYKA I PROMOCJA ZDROWIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Dietetyka i promocja zdrowia - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dietetyka i promocja zdrowia

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DIETETYKA I PROMOCJA ZDROWIA?

   Dietetyka i promocja zdrowia to kierunek, który oferuje pozyskanie wiedzy z różnych obszarów. Studenci mogą skierować swoją uwagę na Dietetykę w sporcie i rekreacji, Dietetykę wieku dojrzałego, Dietetykę wieku dziecięcego, Psychodietetykę i doradztwo zdrowego stylu życia.

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku Dietetyka i promocja zdrowia możemy podzielić na:

   1. Typ:

   • studia I stopnia (licencjackie).

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne,
   • studia niestacjonarne.

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności.

   Studenci kierunku Dietetyka i promocja zdrowia zdobywają wiedzę z zakresu optymalizacji stanu zdrowia oraz wspomagania leczenia schorzeń powstałych w wyniku nieprawidłowego żywienia. Nabywają umiejętności planowania żywienia, którego celem jest przygotowanie organizmu do określonego wysiłku fizycznego oraz wspierania regeneracji po takim wysiłku, konstruowania programów dietetycznych w odnowie biologicznej u osób aktywnych fizycznie oraz sportowców wyczynowych, rozpoznawania potrzeb żywieniowych osób starszych, planowania, dopasowywania i przeprowadzania indywidualnej dietoterapii, postępowania dietetycznego wymagającego zastosowania w przypadku występowania  chorób wieku rozwojowego, prowadzenia warsztatów, spotkań edukacyjnych, pracy z osobami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania.

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DIETETYKA I PROMOCJA ZDROWIA?

   Studia na kierunku Dietetyka i promocja zdrowia trwają 3 lata (studia I stopnia).

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DIETETYKA I PROMOCJA ZDROWIA?

   Absolwenci studiów na kierunku Dietetyka i promocja i zdrowia mogą pochwalić się obszerną wiedzą i licznymi umiejętnościami. Potrafią opracowywać zbilansowane diety w oparciu o najnowsze normy i zalecenia żywieniowe, tworzyć jadłospisy, uwzględniając wiek, płeć, pomiary antropometryczne, stopień aktywności fizycznej, a także preferencje pacjenta, jego choroby, alergie czy niedobory składników odżywczych. 

   Absolwenci studiów na kierunku Dietetyka i promocja zdrowia mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w placówkach opieki zdrowotnej, zakładach żywienia zbiorowego, placówkach szkoleniowych i edukacyjnych, sanatoriach, publicznych i niepublicznych placówkach ochrony zdrowia, organizacjach promujących zdrowy tryb życia, klubach fitness, klubach sportowych, firmach cateringowych, placówkach oświatowo- wychowawczych, ośrodkach odnowy biologicznej.

   Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Dietetyka i promocja zdrowia:

   • placówki opieki zdrowotnej,
   • zakłady żywienia zbiorowego,
   • placówki szkoleniowe i edukacyjne,
   • sanatoria,
   • publiczne i niepubliczne placówki ochrony zdrowia,
   • organizacje promujące zdrowy tryb życia,
   • kluby fitness,
   • kluby sportowe,
   • firmy cateringowe,
   • placówki oświatowo- wychowawcze,
   • ośrodki odnowy biologicznej.

   Zobacz inne kierunki Medyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DIETETYKA I PROMOCJA ZDROWIA

   Komentarze (0)