Dietetyka i ekologiczna żywność

Dietetyka i ekologiczna żywność

Studia na kierunku dietetyka i ekologiczna żywność możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
  Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

  Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

  Dietetyka i ekologiczna żywność stopień: (II), czas trwania: 2 lata
  forma: stacjonarne, niestacjonarne

  Specjalności na kierunku dietetyka i ekologiczna żywność

  Dietetyka i ekologiczna żywność studia – kierunek studiów

  Studia na kierunku dietetyka i ekologiczna żywność to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

  Studia na kierunku dietetyka i ekologiczna żywność
  Rok akademicki 2024/2025
  Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
  Poziom studiów studia II stopnia
  Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

  Terminy rekrutacji

  Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku dietetyka i ekologiczna żywność rozpocznie się 8 kwietnia 2024 r. i potrwa do 24 września 2024 r. | dietetyka i ekologiczna żywność - terminy rekrutacji >

  Uczelnie

  Studia na kierunku dietetyka i ekologiczna żywność możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | dietetyka i ekologiczna żywność - uczelnie >

  Opis kierunku

  Dietetyka i ekologiczna żywność to kierunek, który stanowi odpowiedź na konsumenckie zainteresowanie naturalnymi, jak najmniej przetworzonymi produktami. Studenci w trakcie kształcenia otrzymają najważniejsze umiejętności przygotowujące do pracy dyplomowanego dietetyka. Poznają również rozszerzone zagadnienia związane z psychologią społeczną czy epidemiologią żywienia.

   

  Specjalności

  Współczesne studia z dietetyki i ekologicznej żywności charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

  Popularne specjalności na kierunku dietetyka i ekologiczna żywność: dietetyka kliniczna, ekologiczna żywność i dietetyka.

   

  Praca po studiach

  Studia przygotowują do oceny sposobu odżywiania i analizowaniu go w oparciu o różnorodne czynniki. Studenci uczą się również, jak prawidłowo dopasowywać zasady żywienia oraz jakie postępowanie dietetyczne wdrażać w przypadku różnorodnych chorób. Absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie w szpitalach, specjalistycznych ośrodkach opieki zdrowotnej czy też w gabinetach dietetycznych.

  Jakie przedmioty zdawać na maturze?

  Rekrutacja na kierunek dietetyka i ekologiczna żywność wymaga złożenia wymaganych dokumentów we wskazanym przez uczelnię terminie. Najważniejsza jest ocena uzyskana na dyplomie studiów pierwszego stopnia z dietetyki, technologii żywności bądź pokrewnych.

  Dietetyka i ekologiczna żywność - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

  WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU DIETETYKA I EKOLOGICZNA ŻYWNOŚĆ:

  W programie studiów na kierunku dietetyka i ekologiczna żywność znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • Psychologia Kliniczna
  • Demografia i epidemiologia żywienia
  • Fizjologiczne i biochemiczne aspekty żywności
  • Edukacja i poradnictwo żywieniowe i dietetyczne
  • Przemysłowa produkcja żywności i potraw
  • Zarządzanie jakością i marketing
  • Polityka żywieniowa
  • Zasady i organizacja żywienia w szpitalach i sanatoriach
  • Jakość i bezpieczeństwo żywności
  • Diety niekonwencjonalne

   

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • planowania żywienia indywidualnego i zbiorowego dla różnych grup ludności,
  • fizjologii żywienia,
  • kontrolowania jakości produktów spożywczych i warunków ich przechowywania zgodnie z zasadami systemów jakości,
  • regulacji prawnych i ustawodawstwa żywnościowego i żywieniowego,
  • profilaktyki i wdrażania leczenia dietetycznego w różnego rodzaju chorobach,
  • dobierania produktów spożywczych i preparatów dietetycznych,
  • przygotowywania potraw,
  • kierowania zespołem badawczym czy terapeutycznym.

  Jak wyglądają studia na kierunku dietetyka i ekologiczna żywność?

  XXI wiek to raj dla osób, które interesują się zdrowym żywieniem i stawiają na ekologizm. Kierunek dietetyka i ekologiczna żywność to interdyscyplinarna propozycja kształcenia, która umożliwi zajmowanie się pacjentem w zakresie jego żywienia, a także postawi na stan samej żywności.

  Fascynujące i oryginalne studia medyczne w zakresie dietetyki i ekologicznej żywności stawiają na fizjologię żywienia, toksykologię żywności, demografię i epidemiologię żywienia, a także ogólną psychologię społeczną.

  Kierunek jest idealny dla osób, które faktycznie interesują się zdrowym trybem życia i odpowiednim dla organizmu odżywianiem. Zawodowo przecież będziesz planował/a żywienie dla różnych osób, zajmiesz się aktywnością fizyczną i stanem fizjologicznym konsumentów i pacjentów.

  Dzisiejszy pęd świata potrzebuje specjalistów, którzy zdiagnozują żywieniowe i psychologiczne mechanizmy wywołujące zaburzenia odżywiania, a także stosownie zajmą się problemem jakości produktów spożywczych i warunków, w których są te produkty przechowywane.

   

  1. Tryb i typ studiów

  Kierunek dietetyka i ekologiczna żywność uprawnia absolwentów do wykonywania zawodu dietetyka, który doskonale rozumie potrzeby społeczne w zakresie żywienia i potrafi przestrzegać praw konsumenta.

  Intrygujące i oryginalne studia realizowane są zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej. Kształcenie na studiach dziennych odbywa się bezpłatnie od poniedziałku do piątku.

  Z kolei na studiach niestajonarnych zaocznych w weekendy, a na niestacjonanrych wieczorowych od poniedziałku do piątku. Na stronie internetowej wybranej uczelni znajdziesz wysokość obowiązujących opłat za semestr kształcenia, a także w jakiej formie się odbywają zaocznej czy wieczorowej.

   

  Studia na kierunku dietetyka i ekologiczna żywność możemy podzielić na:

  1. Poziom:

   

  2. Forma:

   

  Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

  Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

  Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

   

  2. Program studiów i przedmioty

  Rozbudowany program kształcenia składa się z przedmiotów podstawowych, kierunkowych, obieralnych, a przede wszystkim specjalnościowych.

   

  Studenci uczęszczają na takie zajęcia jak:

  • ustawodawstwo żywnościowe i żywieniowe,
  • edukacja i poradnictwo żywieniowe i dietetyczne,
  • towaroznawstwo żywności,
  • fizjologia człowieka i żywienie w sporcie,
  • aspekty mikrobiologiczne żywności i żywienia.

   

  Studenci podejmują także obowiązkowe praktyki zawodowe między innymi w stacji epidemiologicznej, poradni dietetycznej bądź w żłobku i przedszkolu.

  Studenci zdobywają potrzebną wiedzę i umiejętności, które pozwolą im: planować żywienie indywidualne i zbiorowe dla różnych grup ludzi, zająć się oceną sposobu żywienia i stanu odżywiania lub oceną aktywności fizycznej pacjentów.

  Poprzez prawidłowy dobór produktów spożywczych i preparatów dietetycznych oraz poznane technologie żywienia w poprawny sposób przygotowują zlecone potrawy. Wykształcają umiejętności diagnostyczne, analityczne i interpretacyjne.

   

  3. Nabywane umiejśtności

  Program kształcenia kierunku dietetyka i ekologiczna żywność konstruowany jest z przedmiotów ogólnych, obieralnych, a przede wszystkim specjalizacyjnych. W porozumieniu z ekspertami do spraw zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej, a także przyszłymi pracodawcami uczelnie wybierają najpotrzebniejszą wiedzę, która umożliwi studentom pracę w zawodzie.

  Z pewnością będziesz uczęszczał/a na takie przedmioty jak na przykład: ustawodawstwo żywnościowe i żywieniowe, edukacja i poradnictwo żywieniowe i dietetyczne, przechowalnictwo żywności, przemysłowa produkcja żywności i potraw, żywienie w chorobach alergicznych i dermatologicznych, metody statystyczne w żywieniu. Nie zabraknie przedmiotów z zakresu zarządzania bądź diagnostyki laboratoryjnej.

   

  4. Gdzie studiować dietetykę i ekologiczną żywność

  Popularne uczelnie na których można studiować kierunek dietetyka i ekologiczna żywność:

  Ile trwają studia na kierunku dietetyka i ekologiczna żywność?

  Studia na kierunku dietetyka i ekologiczna żywność trwają 2 lata (studia II stopnia).

  Studia medyczne realizowane są w zróżnicowany sposób – niektóre w ramach pierwszego i/lub drugiego stopnia kształcenia, inne w formie jednolitych studiów magisterskich. Kierunek dietetyka i ekologiczna żywność oferowany jest w formie studiów magisterskich (studia drugiego stopnia), które trwają dwa lata, czyli cztery semestry, i umożliwiają zdobycie tytułu magistra.

  Studia drugiego stopnia uzupełniają wiedzę zdobytą na studiach licencjackich pokrewnych kierunków medycznych.

  JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU DIETETYKA I EKOLOGICZNA ŻYWNOŚĆ:

  Praca po studiach

  Absolwenci dietetyki i ekologicznej żywności z pewnością nie będą narzekali na brak zatrudnienia. Kluczem do sukcesu mogą stać się już praktyki zawodowe, które będziecie odbywać, chociażby w żłobku i przedszkolu, poradni dietetycznej, szpitalu dla dorosłych na oddziale szpitalnym w kuchni ogólnej oraz dziale żywienia, w szpitalu dziecięcym, na oddziale szpitalnym, w kuchni ogólnej i niemowlęcej, w stacji epidemiologicznej bądź w domu opieki społecznej. 

  Praktyki z pewnością przyczynią się do zdobycia potrzebnych zawodowych kontaktów, ale przede wszystkim niezwykle użytecznych umiejętności. Studia medyczne tego typu umożliwiają pracę w organizacjach konsumenckich, zakładach żywienia zbiorowego, placówkach sportowych i turystyczno-rekreacyjnych, w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej. 

  Absolwenci stawiają także na karierę stricte naukową, stąd ich zainteresowanie zatrudnieniem w placówkach oświatowych, które zajmują się kształceniem w zakresie nauk o żywności i żywieniu, w instytutach naukowo-badawczych bądź w ośrodkach badawczo-rozwojowych.

   

  Absolwent kierunku analityka weterynaryjna znajdzie zatrudnienie w:

  • organizacjach konsumenckich,
  • zakładach żywienia zbiorowego,
  • instytutach naukowo-badawczych,
  • placówkach sportowych i turystyczno-rekreacyjnych,
  • publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej,
  • ośrodkach badawczo-rozwojowych,
  • placówkach oświatowych zajmujących się kształceniem w zakresie nauk o żywności i żywieniu.

  Poziom i forma studiów

  Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

  Dietetyka i ekologiczna żywność studia niestacjonarne

  Dietetyka i ekologiczna żywność studia stacjonarne

  Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

  Dietetyka i ekologiczna żywność studia II stopnia

  Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dietetyka i ekologiczna żywność

  Filtrowanie
  Województwo
  Miasto
  Poziom studiów
  Forma studiów

  Zobacz inne kierunki medyczne

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Zobacz inne kierunki medyczne - podyplomowe

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Miasta, które oferują studia na kierunku Dietetyka i ekologiczna żywność

  Teraz najważniejsze

  matura 2024

  zmiany na maturze 2024

  arkusze maturalne

  wyniki matur 2023

  rekrutacja na studia

  studia

  kierunki studiów

  studia podyplomowe

   

  Ciekawe

   


  gdzie studiować

   

   

  Nadchodzące wydarzenia

  Komentarze (0)