Chemia - studia doktoranckie

Chemia - studia doktoranckie

Dodaj do ulubionych

Chemia - studia doktoranckie

 

Dla kogo ten kierunek

Każdy, kto w toku swojej edukacji zetknął się z chemią powinien wiedzieć, że niemal wszystko, co nas otacza, pod wpływem odpowiednich bodźców jej ulega. Można posunąć się do stwierdzenia, że większość występujących w przyrodzie zjawisk i zależności da się sprowadzić do postaci równania chemicznego. Mogłoby się zdawać, że obszar naukowy kreślony przez chemię jest bardzo wąski - sprowadza się bowiem do badania i opisu zależności między substancjami oraz opisywaniu budowy świata na poziomie cząsteczkowym. Nic bardziej mylnego. Gdyby nie dorobek naukowy najwprawniejszych chemików, nigdy nie powstałyby nauki takie, jak biotechnologia, szeroko rozumiany przemysł i transport, a także medycyna. W dobie dynamicznego rozwoju techniki, rośnie zapotrzebowanie na chemików, których praca może przyczynić się do odkrycia nowych substancji mogących zrewolucjonizować przemysł. Studia na kierunku chemia - studia doktoranckie poszerzają wiedzę zdobytą w toku nauki na studiach magisterskich o specjalistyczne zagadnienia chemiczne. Jeśli chciałbyś zasilić grono przyszłych badaczy otaczających nas substancji, zagłębić wiązania między atomami w poszczególnych przedmiotach codziennego użytku, a być może także przyczynić się do odkryć na światową skalę- studia na kierunku chemia - studia doktoranckie są dla ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku chemia - studia doktoranckie? Opanujesz fizykę i matematykę w stopniu pozwalającym ci na swobodne poruszanie się wśród chemicznych równań. Od pierwszego semestru zajmiesz się planowaniem, realizacją i opisywaniem doświadczeń, przez co z praktycznego punktu widzenia opanujesz chemię organiczną i nieorganiczną. Początkowo wykwalifikowani chemicy będą nadzorować twoją działalność w laboratoriach - zależy im bowiem na tym, aby budynek pozostał w całości. W toku późniejszej edukacji, kiedy będziesz uposażony w dostateczną dawkę wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pracy z materiałami toksycznymi i wybuchowymi, wszystkim zajmiesz się sam.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku chemia - studia doktoranckie? Możliwości jest bardzo wiele. Będziesz mógł zająć się branżą spożywczą, począwszy od nadzoru procesów wytwarzania i przetwarzania żywności, kończąc na jej dystrybucji. Z łatwością zostaniesz pracownikiem branży związanej z kontrolą jakości pożywienia oraz produktów kosmetycznych. Zasilisz grono pracowników laboratoriów badawczych, znajdziesz zatrudnienie w placówkach biotechnologicznych, w zakładach produkcyjnych czy szkołach na stanowisku nauczyciela chemii. Ilość branży związanych z przemysłem chemicznym generuje wiele ścieżek, jakimi możesz iść jako absolwent studiów na kierunku chemia - studia doktoranckie.

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Przyjęcia kandydatów na studia doktoranckie w Politechnice Łódzkiej następują w trybie konkursowego postępowania kwalifikacyjnego, które obejmuje indywidualną rozmowę kwalifikacyjną i ocenę ukończenia studiów magisterskich.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK CHEMIA - STUDIA DOKTORANCKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Chemia - studia doktoranckie - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku chemia - studia doktoranckie

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku chemia - studia doktoranckie

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • planowania, przeprowadzania i opisywania doświadczeń chemicznych
   • obsługi programów komputerowych dla chemików
   • bezpiecznej pracy z odczynnikami toksycznymi, wybuchowymi i łatwopalnymi
   • budowy atomowej substancji chemicznych
   • interakcji między pierwiastkami
   • opisywania zjawisk chemicznych zachodzących w przyrodzie

   Jak wyglądają studia na kierunku chemia – studia doktoranckie?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek chemia – studia doktoranckie można obecnie realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni.

   Osoby, które dostaną się na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk ścisłych i chemicznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   W czasie studiów doktoranckich na kierunku chemia będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę chemiczną. Jako student poznasz najnowsze badania i osiągnięcia w dziedzinie chemii współczesnej i innych nauk ścisłych. W programie znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów, takich jak;

   • Formy finansowania nauki
   • Współczesne trendy rozwoju głównych dziedzin chemii
   • Metody i techniki pomiarowe w badaniach chemicznych

    

   3. Nabywane umiejętności

   Studia doktoranckie na kierunku chemia będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu wykształcisz szereg cennych umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim, nauczysz się organizowania i prowadzenia własnych prac naukowo-badawczych z dziedziny chemii. Ponadto, zdobędziesz kompetencje z obszaru dydaktyki i pedagogiki. Zdolności te wykorzystasz podczas praktyk zawodowych, które będą polegać na prowadzeniu zajęć akademickich.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia trzeciego stopnia na kierunku chemia będą trwały cztery lata i zakończą się nadaniem tytułu doktora.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku chemia - studia doktoranckie

   Absolwent kierunku chemia - studia doktoranckie znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • nauczyciel
   • pracownik laboratoriów naukowych
   • pracownik placówek biotechnologicznych
   • zakładach produkcji
   • przemyśle przetwórstwa żywności
   • pracownik kontroli jakości pożywienia
   • branży kosmetycznej

   Zobacz inne kierunki Chemiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU CHEMIA - STUDIA DOKTORANCKIE

   Komentarze (0)