CHEMICZNA ANALIZA INSTRUMENTALNA

CHEMICZNA ANALIZA INSTRUMENTALNA

CHEMICZNA ANALIZA INSTRUMENTALNA studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Chemiczna analiza instrumentalna to nowoczesne i innowacyjne studia, których program został w pełni dopasowany do potrzeb współczesnego, zarówno krajowego, jak i międzynarodowego rynku pracy. Nie od dziś bowiem wiadomo, że chemia stanowi niezwykle istotny aspekt naszego życia i znajduje zastosowanie w wielu różnorodnych gałęziach gospodarki i przemysłu, między innymi w medycynie czy farmacji.
Ponadto, metoda badawcza, jaką jest analiza instrumentalna współcześnie zyskuje coraz większą popularność i znaczenie, szczególnie dzięki pozyskiwaniu wielu różnorodnych i znaczących danych przy minimalnej ilości badanych próbek, co jest niezaprzeczalnym atutem. Biorąc pod uwagę tego typu tendencje panujące na dzisiejszych rynkach pracy, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu chemii i wykorzystywania jej osiągnięć w praktyce. Jeżeli więc masz duże zdolności z obszaru nauk ścisłych, chciałbyś rozwijać się w tym kierunku i związać z nim swoją zawodową przyszłość to studia chemiczna analiza instrumentalna będą dla ciebie odpowiednim wyborem.
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku chemiczna analiza instrumentalna?
Ze względu na niezwykle bogaty i interdyscyplinarny program kształcenia będziesz miał możliwość rozwinąć i ugruntować swoją wiedzę z obszaru nauk ścisłych, ze szczególnym uwzględnieniem chemii i jej pod dyscyplin. Jako student będziesz uczestniczył w wielu niezwykle ciekawych zajęciach i warsztatach, dzięki którym zyskasz nowe umiejętności i kwalifikacje. Przede wszystkim skupisz się na poznaniu szerokiej i złożonej dziedziny, jaką jest analiza instrumentalna.
Dowiesz się więcej na temat jej teoretycznych aspektów oraz różnorodnych metod badawczych. Ponadto, zaznajomisz się ze skomplikowaną budową licznych aparatur wykorzystywanych w tej branży oraz nauczysz się z nich korzystać.
Oprócz wiedzy kierunkowej, zdobędziesz także cenne zdolności językowe, dzięki którym zwiększysz swoje szanse na atrakcyjną i rozwijającą pracę, także na arenie międzynarodowej. Uzyskaną wiedzę teoretyczną oraz kompetencje praktyczne wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich w wybranym przez siebie miejscu.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent tego niezwykle perspektywicznego i nowatorskiego kierunku będziesz miał wszechstronną i gruntowną wiedzę chemiczną oraz zdolności z obszaru bogatej i złożonej dyscypliny, jaką jest chemiczna analiza instrumentalna. Zdobyte kompetencje oraz wiedza sprawią, że znajdziesz ciekawą i rozwijającą pracę w branży chemicznej.
Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do związania swojej przyszłości zawodowej ze specjalistycznymi laboratoriami oraz ośrodkami badawczo-naukowymi. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik przemysłu medycznego oraz farmaceutycznego. Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w firmach inżynierskich oraz biurach projektowych, a także we wszystkich zakładach produkcyjnych, zajmujących się tworzeniem nowoczesnych materiałów. Pod warunkiem uzyskania odpowiedniego przygotowania pedagogiczno-dydaktycznego będziesz mógł pracować w oświacie na każdym szczeblu edukacji.
Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zdobywać dalsze wykształcenie chemiczne.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku chemiczna analiza instrumentalna powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, chemii, fizyki, matematyki lub biologii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK CHEMICZNA ANALIZA INSTRUMENTALNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU CHEMICZNA ANALIZA INSTRUMENTALNA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Chemiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU CHEMICZNA ANALIZA INSTRUMENTALNA:

 • wiedza chemiczna
 • znajomość budowy aparatur badawczych
 • znajomość różnorodnych technik i metod badawczych
 • wiedza z zakresu analizy ilościowej
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • znajomość języka obcego
 • wiedza z zakresu spektrometrii masowej
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

CHEMICZNA ANALIZA INSTRUMENTALNA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

CHEMICZNA ANALIZA INSTRUMENTALNA STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU CHEMICZNA ANALIZA INSTRUMENTALNA:

 • branża chemiczna
 • przemysł medyczny
 • przemysł farmaceutyczny
 • oświata
 • specjalistyczne laboratoria
 • ośrodki badaczo-naukowe
 • instytucje międzynarodowe
 • firmy i korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU CHEMICZNA ANALIZA INSTRUMENTALNA

Komentarze (0)