Radiogenomika

Radiogenomika

Studia na kierunku radiogenomika możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Radiogenomika stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

Radiogenomika studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Radiogenomika to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku radiogenomika
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku radiogenomika rozpocznie się 6 czerwca 2024 r. i potrwa do 10 lipca 2024 r. | radiogenomika - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku radiogenomika możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | radiogenomika - uczelnie >

Opis kierunku

Studia na kierunku Radiogenomika dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. biologii, fizyki, chemii związanych z diagnostyką np. chorób na poziomie komórkowym.

 

Praca po studiach

Studia na kierunku Radiogenomika dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w laboratoriach specjalistycznych, branży medycznej czy branży farmaceutycznej.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Rekrutacja na studia na kierunek Radiogenomika skierowana jest do osób posiadających dyplom ukończenia studiów z konkretnej dziedziny. W procesie rekrutacyjnym pod uwagę brane są: prezentacja przygotowana przez kandydata, wynik egzaminu ustnego oraz średnia ocen ze studiów. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia on przed kandydatem.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Radiogenomika - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Radiogenomikę:

Studia na kierunku Radiogenomika umożliwiają studentom zdobycie m.in. wiedzy dotyczącej podstaw modelowania właściwości układów biologicznie czynnych, umiejętności planowania procedur eksperymentalnych czy wiedzy o promieniowaniu jonizującym i jego oddziaływaniu z materią ożywioną. Program studiów zakłada też, że studenci zdobędą umiejętność jakościowego i ilościowego określenia, jakie są skutki tego oddziaływania.

Studenci kierunku Radiogenomika mają także możliwość zdobycia umiejętności z zakresu np. łączenia i interpretacji wyników uzyskiwanych w ramach procedur fizycznych i biologicznych, przeprowadzania podstawowych badań biochemicznych czy zapoznania się z technikami pomiarowymi.

Program studiów zakłada też, że studenci nauczą się rozwiązywać problemy badawcze metodą projektów oraz zdobędą wiedzę z zakresu chemii jądrowej, badań genetycznych, obrazowania i modelowania molekularnego czy określania podłoża genetycznego różnych chorób. Mogą też zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu np. dozymetrii i ochrony radiologicznej, obrazowania medycznego, chemii farmaceutyków, obrazowania molekularnego w badaniach przedklinicznych czy genomiki i transkryptomiki.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie na kierunku Radiogenomika: metody izotopowe i chemia radiofarmaceutyków, radioterapia protonowa, komórki macierzyste.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU RADIOGENOMIKA?

Radiogenomika to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. chemii, biologii i fizyki, związanych z diagnostyką m.in. chorób na poziomie komórkowym. Studenci mogą też zdobyć umiejętności dotyczące np. przeprowadzenia podstawowych badań biochemicznych czy planowania procedur eksperymentalnych.

Kierunki studiów takie jak Radiogenomika dają studentom możliwość zdobycia nie tylko wiedzy teoretycznej, ale i umiejętności praktycznych, np. poprzez udział w laboratoriach.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Radiogenomika możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU RADIOGENOMIKA?

Studia na kierunku Radiogenomika trwają 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU RADIOGENOMIKA

Studia na kierunku Radiogenomika dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w laboratoriach specjalistycznych, a także w branży medycznej, diagnostycznej i farmaceutycznej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Radiogenomika:

  • branża medyczna,
  • laboratoria specjalistyczne,
  • branża farmaceutyczna, 
  • branża diagnostyczna.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Radiogenomika studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Radiogenomika studia II stopnia

Zobacz inne kierunki chemiczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki chemiczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Radiogenomika

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)