NAUCZANIE CHEMII studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Chemia to nauka przyrodnicza, która skupia się na badaniu substancji oraz wszystkich przemian w nich zachodzących. Przemysł chemiczny jest obecnie jedną z najważniejszych i najbardziej dynamicznych gałęzi gospodarki, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Dlatego też nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, którzy dodatkowo potrafiliby przekazywać swoją wiedzę i zaszczepiać zainteresowanie naukami chemicznymi następnym pokoleniom.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał interesujący i zarazem rozwijający kierunek: nauczanie chemii. Jego program skupia się przede wszystkim na rozwijaniu zdolności z obszaru nauk ścisłych, szczególnie dyscypliny, jaką jest chemia oraz kształtowaniu umiejętności pedagogicznych i dydaktycznych. Jeżeli więc jesteś osobą, która lubi uczyć się nowych rzeczy i przekazywać wiedzę innym ludziom, to studia na kierunku nauczanie chemii są dla ciebie stworzone.

 

Czego nauczysz się na kierunku nauczanie chemii?

 

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów i ich bogatą ofertę, zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin składających się na wieloaspektową dyscyplinę, jaką jest chemia. Jako student będziesz uczestniczył w niezwykle interesujących i rozwijających zajęciach, dzięki którym zdobędziesz cenne umiejętności i zagłębisz się w fascynujący świat reakcji chemicznych oraz zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe. Ponadto, będziesz miał szansę dowiedzieć się więcej na temat metodyki nauczania chemii.

Kadra akademicka przekaże Ci wiedzę na temat dydaktyki, pedagogiki oraz psychologii. W trakcie kursu, dowiesz się jak w ciekawy i skuteczny sposób zainteresować innych naukami chemicznymi, a także zapoznasz się z ogólnopolskim systemem oceniania. Co więcej, będziesz miał szansę rozwinąć swoje zdolności językowe z wybranego przez siebie języka obcego.

Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk opiekuńczo-wychowawczych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku nauczanie chemii będziesz miał gruntowną wiedzę z obszaru bogatej wiedzy chemicznej oraz wszechstronne wykształcenie pedagogiczno-psychologiczne. Uzyskane kompetencje i umiejętności praktyczne sprawią, że bez problemu znajdziesz ciekawą i perspektywiczną pracę. Przede wszystkim będziesz miał wszelkie kwalifikacje do podjęcia zatrudnienia w oświacie, jako nauczyciel chemii w szkołach podstawowych i średnich.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik kuratorium czy ośrodków metodycznych. Równie ciekawą opcją jest związanie swojej przyszłości zawodowej z organizacjami rządowymi, między innymi Okręgową Komisją Egzaminacyjną oraz pozarządowymi, jak Instytut Badań Edukacyjnych i Ośrodek Rozwoju Edukacji. Ponadto, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach trzeciego stopnia i rozważyć rozpoczęcie kariery naukowej.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku nauczanie chemii musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NAUCZANIE CHEMII

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku chemia

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU NAUCZANIE CHEMII

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Chemiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU NAUCZANIE CHEMII:

 • wiedza chemiczna
 • wiedza pedagogiczna
 • wiedza dydaktyczna
 • wiedza psychologiczna
 • znajomość ogólnopolskiego systemu oceniania
 • znajomość języka obcego na poziomie B2
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

NAUCZANIE CHEMII STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

NAUCZANIE CHEMII STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU NAUCZANIE CHEMII:

 • szkoły podstawowe
 • szkoły ponadpodstawowe
 • organizacje rządowe i pozarządowe
 • kuratorium
 • ośrodki metodyczne
 • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
 • Instytut Badań Edukacyjnych
 • Ośrodek Rozwoju Edukacji

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAUCZANIE CHEMII

Komentarze (0)