Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny

Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny

Studia na kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania

Gdański Uniwersytet Medyczny

Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny rozpocznie się 13 maja 2024 r. i potrwa do 10 września 2024 r. | przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny - uczelnie >

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Żeby dostać się na studia na kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny, w procesie rekrutacji na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym należy posiadać dyplom ukończenia studiów I stopnia.

Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzą i umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić po ukończeniu studiów na kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny? Przygotuj się na zdobycie solidnej dawki wiedzy, kreślącej obszar wokół niemal wszystkich nauk medycznych.

Kluczowe dla zrozumienia oddziaływań substancji leczniczych i kosmetycznych na organizm ludzki będzie uprzednie zgłębienie ludzkiej anatomii i fizjologii.

Poszerzenie zdobytej w toku wcześniejszej edukacji wiedzy chemicznej pozwoli ci odnaleźć się w świecie pierwiastków stanowiących podstawę do stworzenia różnorakich leków i kosmetyków.

Dzięki podstawom biotechnologii będziesz w stanie zrozumieć, jak ważne są surowce roślinne w produkcji substancji leczniczych oraz w jaki sposób korzystać z dobroci natury bez powodowania znacznego uszczerbku na jej zdrowiu.

W trakcie zajęć warsztatowych będziesz miał okazję obserwować pracę laborantów, zajmujących się przemysłowym wytwarzaniem leków i kosmetyków od samego początku, co da ci cenne doświadczenie i zarazem praktyczne umiejętności do wykorzystania w przyszłej pracy.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • wytwarzania przemysłowego leków i kosmetyków 
 • inżynierii procesowej
 • kontroli jakości leków i kosmetyków, dopuszczania ich do obrotu oraz dystrybucji i marketingu
 • podstaw toksykologii i innych nauk farmaceutycznych
 • podstaw fizjologii organizmu ludzkiego

Jak wyglądają studia na kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny?

 

1. Typ i tryb studiów

Osoby, które aplikują na kierunek przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny zdobędą wszechstronne wykształcenie chemiczne i medyczne.

 

Studia na kierunku Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce, to taka forma kształcenie będzie dla ciebie idealnym wyborem.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny będą mieli okazję rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę z zakresu nauk biologicznych, chemicznych, farmaceutycznych oraz medycznych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 • Farmakologia i toksykologia
 • Technologia formulacyjna
 • Dobra Praktyka Wytwarzania i Dystrybucji
 • Farmakokinetyka i biofarmacja

 

3. Nabywane umiejętności

Ze względu na praktyczny wymiar studiów na kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny, zdobędziesz wiele cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Jako student nauczysz się produkcji oraz dystrybucji leków i środków farmaceutycznych.

Studenci poznają także zasady zarządzania jakością oraz procesem produkcyjnym, a także dowiedzą się w jaki sposób przeprowadzać profesjonalne kontrole i audyty. Ważnym elementem kształcenia będzie także nabycie zdolności sporządzania dokumentacji dotyczącej produktów leczniczych.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Wzrastająca świadomość społeczna na temat korzyści wynikających z regularnego stosowania pielęgnacyjnych kosmetyków oraz rozreklamowanie suplementów diety implikują konieczność wykształcenia kadry pracowniczej działającej właśnie w tych branżach.

Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny to innowacyjne studia II stopnia znajdujące wspólny mianownik dla zdobywania wiedzy medycznej, farmaceutycznej oraz zagłębiania procesów produkcyjnych kosmetyków. Nauki ścisłe i przyrodnicze do teraz są twoją pasją? Fascynuje cię organizm ludzki i możliwość wywierania na niego wpływu różnymi produktami roślinnymi?

Chciałbyś związać swoją przyszłość z produkcją, sprzedażą lub dystrybucją substancji leczniczych lub kosmetycznych? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco przynajmniej na jedno pytanie, to studia na kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę!

 

5. Gdzie studiować Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny:

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny

Praca po studiach

Gdzie zdobędziesz zatrudnienia jako absolwent studiów na kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny? Niemal wszędzie tam, gdzie kontakt z lekami, suplementami diety i kosmetykami będzie nieodłącznym elementem codziennej pracy.

Będziesz mógł spróbować swojego szczęścia w pracy dla przedsiębiorstw wytwarzających produkty lecznicze – zajmiesz się tam kontrolą procesu produkcji już na etapie badań poszczególnych składników, zaczniesz sprawować piecze nad dystrybucją nowych leków, suplementów diety i kosmetyków, a także będziesz mógł nadzorować prawidłowości w sprzedaży poszczególnych substancji przez apteki i inne placówki medyczne.

Praca w laboratorium pozwoli ci na obcowanie z odczynnikami chemicznymi w celu analizy składu substancji, apteki dadzą możliwość obcowania z substancjami medycznymi oraz nawiązywaniem bezpośredniego kontaktu z klientem, a jeśli chciałbyś związać swoją przyszłość z branżą kosmetyczną, nic nie stanie na przeszkodzie, abyś zatrudnił się w firmach i instytucjach z nią związanych.

 

Absolwent kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • przedsiębiorstwach wytwarzających produkty lecznicze
 • aptekach
 • laboratoriach badawczych
 • firmach i instytucjach z branży kosmetycznej i farmaceutycznej

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny studia II stopnia

Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)