Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny

Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny

Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Wzrastająca świadomość społeczna na temat korzyści wynikających z regularnego stosowania pielęgnacyjnych kosmetyków oraz rozreklamowanie suplementów diety implikują konieczność wykształcenia kadry pracowniczej działającej właśnie w tych branżach. Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny to innowacyjne studia II stopnia znajdujące wspólny mianownik dla zdobywania wiedzy medycznej, farmaceutycznej oraz zagłębiania procesów produkcyjnych kosmetyków. Nauki ścisłe i przyrodnicze do teraz są twoją pasją? Fascynuje cię organizm ludzki i możliwość wywierania na niego wpływu różnymi produktami roślinnymi? Chciałbyś związać swoją przyszłość z produkcją, sprzedażą lub dystrybucją substancji leczniczych lub kosmetycznych? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco przynajmniej na jedno pytanie, to studia na kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę!

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzą i umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić po ukończeniu studiów na kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny? Przygotuj się na zdobycie solidnej dawki wiedzy, kreślącej obszar wokół niemal wszystkich nauk medycznych. Kluczowe dla zrozumienia oddziaływań substancji leczniczych i kosmetycznych na organizm ludzki będzie uprzednie zgłębienie ludzkiej anatomii i fizjologii. Poszerzenie zdobytej w toku wcześniejszej edukacji wiedzy chemicznej pozwoli ci odnaleźć się w świecie pierwiastków stanowiących podstawę do stworzenia różnorakich leków i kosmetyków. Dzięki podstawom biotechnologii będziesz w stanie zrozumieć, jak ważne są surowce roślinne w produkcji substancji leczniczych oraz w jaki sposób korzystać z dobroci natury bez powodowania znacznego uszczerbku na jej zdrowiu. W trakcie zajęć warsztatowych będziesz miał okazję obserwować pracę laborantów, zajmujących się przemysłowym wytwarzaniem leków i kosmetyków od samego początku, co da ci cenne doświadczenie i zarazem praktyczne umiejętności do wykorzystania w przyszłej pracy.

 

Praca po studiach

Gdzie zdobędziesz zatrudnienia jako absolwent studiów na kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny? Niemal wszędzie tam, gdzie kontakt z lekami, suplementami diety i kosmetykami będzie nieodłącznym elementem codziennej pracy. Będziesz mógł spróbować swojego szczęścia w pracy dla przedsiębiorstw wytwarzających produkty lecznicze – zajmiesz się tam kontrolą procesu produkcji już na etapie badań poszczególnych składników, zaczniesz sprawować piecze nad dystrybucją nowych leków, suplementów diety i kosmetyków, a także będziesz mógł nadzorować prawidłowości w sprzedaży poszczególnych substancji przez apteki i inne placówki medyczne. Praca w laboratorium pozwoli ci na obcowanie z odczynnikami chemicznymi w celu analizy składu substancji, apteki dadzą możliwość obcowania z substancjami medycznymi oraz nawiązywaniem bezpośredniego kontaktu z klientem, a jeśli chciałbyś związać swoją przyszłość z branżą kosmetyczną, nic nie stanie na przeszkodzie, abyś zatrudnił się w firmach i instytucjach z nią związanych.

WAŻNE TEMATY

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Żeby dostać się na studia na kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny, w procesie rekrutacji na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym należy posiadać dyplom ukończenia studiów I stopnia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY I KOSMETYCZNY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY I KOSMETYCZNY

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • wytwarzania przemysłowego leków i kosmetyków
  • kontroli jakości leków i kosmetyków, dopuszczania ich do obrotu oraz dystrybucji i marketingu
  • podstaw toksykologii i innych nauk farmaceutycznych
  • inżynierii procesowej
  • podstaw fizjologii organizmu ludzkiego

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY I KOSMETYCZNY STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY I KOSMETYCZNY STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny

Absolwent kierunku przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • przedsiębiorstwach wytwarzających produkty lecznicze
  • aptekach
  • laboratoriach badawczych
  • firmach i instytucjach z branży kosmetycznej i farmaceutycznej

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY I KOSMETYCZNY

Komentarze (0)