Korozja

Korozja

Studia na kierunku korozja możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Korozja stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
forma: stacjonarne

Uczelnie, gdzie korozja jako specjalność / ścieżka kształcenia

Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

Chemia i inżynieria materiałów stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku lub 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku chemia i inżynieria materiałów

Korozja studia – kierunek studiów

Studia na kierunku korozja to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra inżyniera).

Studia na kierunku korozja
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 1,5 roku (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku korozja możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | korozja - uczelnie >

 

Co zdawać na maturze?

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Korozja - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując korozję

Program studiów i przedmioty
Jaką wiedzę posiądziesz, studiując na kierunku korozja? Począwszy od teorii w zakresie procesów niszczenia rozmaitych materiałów, poprzez analizę składu substancji chemicznych będących zbawiennymi w walce z degradacją materiałów, na znajomości procedur renowacyjnych w kwestii dzieł sztuki skończywszy.
Staniesz się ekspertem w zapobieganiu negatywnym skutkom upływającego czasu i nieuchronnej ekspozycji metalowych konstrukcji budowlanych na opady, zmiany temperatury i inne warunki atmosferyczne.
Wiedza zdobyta w toku studiów obejmie swoim zasięgiem również dzieła kultury – dowiesz się, w jaki sposób zapobiegać ich niszczeniu przy jednoczesnym zachowaniu niezwykłej ostrożności w obyciu z nimi.
Studia na kierunku korozja uczynią cię wartościowym na rynku pracy ekspertem mogącym w przyszłym życiu zawodowym zasilić szeregi osób starających się o swego rodzaju zatrzymanie czasu, który swoimi konsekwencjami dotyka wszystko.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • budowy fizykochemicznej materiałów budowlanych
  • wpływu warunków atmosferycznych i działalności człowieka na niszczenie wszelakich konstrukcji
  • technik konserwacji budowli, stalowych konstrukcji, dzieł sztuki
  • składu i sposobu użycia substancji chemicznych zapewniających ochronę przed niszczeniem materiałów
  • konserwacji zabytków
  • obsługi sprzętu laboratoryjnego

Jak wyglądają studia na kierunku korozja?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek korozja jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. To rozwiązanie jest skierowane do osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie nauce i zdobywaniu wykształcenia.

 

Studia na kierunku korozja możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Program kształcenia na powyższych studiach będzie bezpośrednio związany z naukami ścisłymi i technicznymi.

 

2. Program studiów i przedmioty

Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu fizyki, chemii, inżynierii materiałowej oraz szeroko pojętych nauk technicznych. Ponadto, dowiesz się więcej na temat materiałoznawstwa oraz procesów zachodzących w różnego typu materiałach.

W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

  • grafika inżynierska
  • metale i stopy
  • elektrotechnika
  • korozja w przemyśle petrochemicznym

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku korozja rozwiniesz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. W czasie licznych warsztatów nauczysz się obsługiwać specjalistyczną aparaturę laboratoryjną.

Ponadto dowiesz się, w jaki sposób badać właściwości i budowę różnego typu materiałów. Studenci zyskają także zdolności z obszaru oceny i analizy zjawisk chemicznych oraz fizycznych. Dodatkowo nauczysz się języka obcego, tym samym zwiększając swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Niszczenie jest nieuniknionym procesem dotyczącym każdego materiału istniejącego na świecie. Proces nieuchronnej degradacji zaczyna się właściwie już w momencie powstania danego surowca mającego posłużyć do stworzenia rozmaitych przedmiotów codziennego użytku, dzieł sztuki czy, przede wszystkim, materiałów konstrukcyjnych.
Nadgryzione zębem czasu, wystawione na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych powoli korodują, kruszeją i ostatecznie rozpadają się, jeśli w odpowiednim czasie nie zostały wdrożone procedury zabezpieczające albo naprawcze.
Taki proces przynosi ogromne straty materialne dla światowej gospodarki, gdyż wiąże się z koniecznością zakupu kolejnych materiałów oraz zlecenia ponownej budowy konstrukcji, która została uprzednio zniszczona.
Studia na kierunku korozja powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie na konserwatorów, którzy będą w stanie zająć się problemem degradacji materiałów, a tym samym uratować gospodarkę swojego kraju przed bankructwem.
Jeśli od zawsze marzyłeś o tym, żeby sprzeciwić się upływającemu czasowi, chciałbyś mieć duży wkład w ochronę dzieł sztuki i innych obiektów ważnych dla kultury, studia na kierunku korozja mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!
 
5. Gdzie studiować kierunek korozja

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek korozja:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku korozja trwają 1,5 roku (studia II stopnia).

Studia na kierunku korozja można realizować tylko na drugim stopniu. Na naukę poświęcisz półtora roku, czyli trzy semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra inżyniera.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku korozja

Praca po studiach
Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku korozja? Wszędzie tam, gdzie niezbędne jest wdrożenie działań zapobiegających niszczeniu różnorakich materiałów.
Dzięki zdobytej w toku studiów gruntownej wiedzy chemicznej, będziesz umiał pracować z odczynnikami chemicznymi pozwalającymi na zbadanie stanu, w jakim znajduje się dany obiekt celem wdrożenia odpowiednich procedur ochronnych bądź naprawczych.
Dowiesz się, jak pobierać próbki do badań laboratoryjnych. Znajomość tajników postępowania z eksponatami muzealnymi pozwoli ci na zatrudnienie się w muzeach i instytucjach, w których będziesz miał do czynienia z zabytkami.
Jako pracownik przemysłu stoczniowego i morskiego pośrednio zadbasz o bezpieczeństwo załogi statków zapobiegając jego zatonięciu poprzez zastosowaną konserwację.
 
Absolwent kierunku korozja znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik renowacji i zabezpieczania zabytków w muzeum 
  • pracownik przemysłu farmaceutycznego
  • pracownik firm zajmujących się produkcją, handlem i dystrybucją materiałów antykorozyjnych
  • pracownik chemicznego laboratorium naukowego
  • pracownik przemysłu budowlanego

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Korozja studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Korozja studia II stopnia

Zobacz inne kierunki chemiczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki chemiczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Korozja

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
  • Budynek Główny AWF w Krakowie Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
  • ul. Kopernika 26, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=akademia%20ignatianum https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/0b0ba-akademia-ignatianum.jpg Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJoTuW7B5bFkcRCmmIk7KFjxI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6ee41-ue-krakow-studia.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c8c81-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
  • Dzień Otwarty https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Komentarze (0)