1. Typ i tryb studiów
Kierunek korozja jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. To rozwiązanie jest skierowane do osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie nauce i zdobywaniu wykształcenia.
Studia na kierunku korozja możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Program kształcenia na powyższych studiach będzie bezpośrednio związany z naukami ścisłymi i technicznymi.
2. Program studiów i przedmioty
Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu fizyki, chemii, inżynierii materiałowej oraz szeroko pojętych nauk technicznych. Ponadto, dowiesz się więcej na temat materiałoznawstwa oraz procesów zachodzących w różnego typu materiałach.
W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:
-
grafika inżynierska
-
metale i stopy
-
elektrotechnika
-
korozja w przemyśle petrochemicznym
3. Nabywane umiejętności
Jako student kierunku korozja rozwiniesz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. W czasie licznych warsztatów nauczysz się obsługiwać specjalistyczną aparaturę laboratoryjną.
Ponadto dowiesz się, w jaki sposób badać właściwości i budowę różnego typu materiałów. Studenci zyskają także zdolności z obszaru oceny i analizy zjawisk chemicznych oraz fizycznych. Dodatkowo nauczysz się języka obcego, tym samym zwiększając swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
4. Dla kogo ten kierunek
Niszczenie jest nieuniknionym procesem dotyczącym każdego materiału istniejącego na świecie. Proces nieuchronnej degradacji zaczyna się właściwie już w momencie powstania danego surowca mającego posłużyć do stworzenia rozmaitych przedmiotów codziennego użytku, dzieł sztuki czy, przede wszystkim, materiałów konstrukcyjnych.
Nadgryzione zębem czasu, wystawione na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych powoli korodują, kruszeją i ostatecznie rozpadają się, jeśli w odpowiednim czasie nie zostały wdrożone procedury zabezpieczające albo naprawcze.
Taki proces przynosi ogromne straty materialne dla światowej gospodarki, gdyż wiąże się z koniecznością zakupu kolejnych materiałów oraz zlecenia ponownej budowy konstrukcji, która została uprzednio zniszczona.
Studia na kierunku korozja powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie na konserwatorów, którzy będą w stanie zająć się problemem degradacji materiałów, a tym samym uratować gospodarkę swojego kraju przed bankructwem.
Jeśli od zawsze marzyłeś o tym, żeby sprzeciwić się upływającemu czasowi, chciałbyś mieć duży wkład w ochronę dzieł sztuki i innych obiektów ważnych dla kultury, studia na kierunku korozja mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!
5. Gdzie studiować kierunek korozja
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek korozja: