TECHNOLOGIE OBIEGU ZAMKNIĘTEGO

TECHNOLOGIE OBIEGU ZAMKNIĘTEGO

Studia na kierunku technologie obiegu zamkniętego możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Technologie obiegu zamkniętego stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne

TECHNOLOGIE OBIEGU ZAMKNIĘTEGO studia – kierunek studiów

Studia na kierunku  technologie obiegu zamkniętego to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia na kierunku technologie obiegu zamkniętego
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku technologie obiegu zamkniętego możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | technologie obiegu zamkniętego - uczelnie >

Opis kierunku

W trakcie studiów na kierunku technologie obiegu zamkniętego studenci zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk technicznych, matematycznych, chemicznych czy fizycznych. Ponadto rozwiną umiejętności zarządzania surowcami i gospodarką odpadami oraz nauczą się podstaw konstrukcji maszyn czy obsługi specjalistycznej aparatury procesowej.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku technologie obiegu zamkniętego najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, informatyka, język obcy, język polski, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w zakładach produkcyjnych. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z przemysłem farmaceutycznym, przetwórczym czy rolno-spożywczym.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aplikując na kierunek technologie obiegu zamkniętego należy odpowiednio wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi na danej uczelni wyższej. Dzięki znajomości zasad, można lepiej wypaść na tle innych kandydatów.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku technologie obiegu zamkniętego to:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • informatyka,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

TECHNOLOGIE OBIEGU ZAMKNIĘTEGO - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TECHNOLOGIE OBIEGU ZAMKNIĘTEGO?

Obecnie, myśl ekologiczna zyskuje na popularności. Gospodarka obiegu zamkniętego idealnie wpasowuje się w ten trend i polega na ponownym wykorzystaniu zużytych materiałów. Studenci kierunku technologie obiegu zamkniętego, ze względu na interdyscyplinarny program nauczania, zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk technicznych, matematycznych, chemicznych oraz informatycznych. Ponadto rozwiną cenne umiejętności praktyczne, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku technologie obiegu zamkniętego możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Program nauczania na kierunku technologie obiegu zamkniętego będzie oscylował wokół nauk technicznych, informatycznych, matematycznych oraz chemicznych. W planie zajęć znajdą się przedmioty o tematyce związanej z chemią organiczną i nieorganiczną, geologią, termodynamiką oraz biotechnologią. Co więcej, studenci zdobędą kompleksową wiedzę z obszaru mikrobiologii, toksykologii i fizyki.

Ważnym elementem kształcenia będzie również doskonalenie umiejętności praktycznych. Osoby, które aplikują na powyższe studia nauczą się zarządzania surowcami i gospodarką odpadami. Ponadto dowiedzą się więcej na temat przetwarzania surowców naturalnych, w szczególności chemicznych.

Program nauczania przewiduje realizacje warsztatów z zakresu wykorzystywania technologii recyklingowych czy obsługi specjalistycznych maszyn i aparatury. Studenci rozwiną również zdolności językowe, tym samym zwiększając swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

3. Gdzie studiować kierunek Technologie obiegu zakniętego

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Technologie obiegu zamkniętego:

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TECHNOLOGIE OBIEGU ZAMKNIĘTEGO?

Studia na kierunku technologie obiegu zamkniętego trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TECHNOLOGIE OBIEGU ZAMKNIĘTEGO?

Ukończenie studiów na kierunku technologie obiegu zamkniętego daje wiele możliwości zatrudnienia. Absolwenci znajdą prace w zakładach produkcyjnych różnych branż – zwłaszcza branży chemicznej.

Ponadto mogą związać swoją przyszłość z przemysłem przetwórczym. Równie ciekawą opcją jest praca w firmach doradczo-konsultingowych oraz wybranych organach administracji państwowej.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku technologie obiegu zamkniętego:

 • zakłady produkcyjne
 • organy administracji państwowej
 • firmy doradcze
 • przemysł przetwórczy
 • urzędy miejskie

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Technologie obiegu zamkniętego studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Technologie obiegu zamkniętego studia I stopnia

Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki inżynierskie i techniczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku TECHNOLOGIE OBIEGU ZAMKNIĘTEGO

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Komentarze (0)