Chemia to dziedzina, która znajduje zastosowanie w wielu sektorach przemysłu. Jako że zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru nieustannie rośnie, studia chemiczne cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Osoby, które zdecydują się aplikować na kierunek chemia materiałowa będą miały okazję zdobyć kompleksowe wykształcenie z zakresu nauk przyrodniczych i ścisłych. Oprócz wiedzy teoretycznej, rozwiną także umiejętności praktyczne i nauczą się wykorzystywania technologii chemicznych czy badania właściwości różnego rodzaju materiałów.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku chemia materiałowa możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci kierunku chemia materiałowa zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk chemicznych, matematycznych i przyrodniczych. W toku kształcenia, dowiedzą się więcej na temat materiałów polimerowych i technologii tworzyw sztucznych. Co więcej, poznają skład chemiczny materiałów użytkowych i nauczą się określania ich właściwości.
W programie przewidziano także realizacje ciekawych zajęć laboratoryjnych, dzięki którym studenci nauczą się wykorzystywania zaawansowanych technologii chemicznych oraz badania materiałów przy zastosowaniu metod instrumentalnych.
Podczas studiów poznają także metody badania struktury krystalicznej, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Osoby, które aplikują na powyższe studia chemiczne zdobędą umiejętność posługiwania się specjalistyczną terminologią branżową oraz analizowania najnowszych publikacji i badań naukowych z obszaru chemii materiałowej.
3. Gdzie studiować chemię materiałową:
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek chemia materiałowa: