Architektura wnętrz studia w Poznaniu - zdobywana wiedza i umiejętności
Wiedza
Kierunek architektura wnętrz w Poznaniu umożliwia zdobycie interdyscyplinarne wykształcenie, które obejmuje wiedzę, istotną w przypadku projektowania przestrzeni wystawienniczych oraz kształtowania obiektów architektonicznych. Poznasz zasady ergonomii, przepisy prawne i normy budowlane stosowane w architekturze wnętrz. Zgłębisz problematykę odnoszącą się do budownictwa, konstrukcji w architekturze oraz inne zagadnienia związane z infrastrukturą techniczną obiektu.
Studenci poznają narzędzia i metody, które są istotne w przypadku komputerowego wspomagania projektowania architektury wnętrz. Zgłębiają także wiedzę z zakresu historii architektury, architektury wnętrz i mebli, historii sztuk plastycznych oraz treści wiążące architekturę wnętrz z wiedzą odnoszącą się do psychofizjologii widzenia, anatomii, ergonomii. Poznają również współczesne tendencje projektowe oraz najważniejsze dokonania w obszarze architektury, architektury wnętrz oraz sztuk użytkowych.
Umiejętności
Studia architektoniczne umożliwiają nabycie potrzebnych do pracy umiejętności. Nauczysz się przeprowadzać analizę zagadnień projektowych przy zastosowaniu różnych metod i technik projektowania. Studenci potrafią formułować i realizować koncepcje projektowe, przeprowadzają także procesy projektowe odnoszące się do architektury wnętrz.
Zdobyta wiedza pozwoli Ci zaprojektować przestrzeń wystawienniczą oraz formę przestrzenną o określonej funkcji. Będziesz w stanie dobierać i stosować elementy warsztatu projektowego i korzystać przy tym z różnych narzędzi rysunkowych. Nauczysz się opracowywać dokumentację projektu za pomocą technik przekazu projektowego. Dowiesz się, jak wykorzystywać programy komputerowe, które wspomagają procesy projektowania. Będziesz stosował/a zasady ergonomii, przepisy prawne i normy budowlane w projektowaniu architektury wnętrz, a także w innych dyscyplinach projektowych.
Kompetencje społeczne
Studenci architektury wnętrz zdobywają szereg kompetencji społecznych, które mają znaczenie dla dalszego kształcenia oraz pracy zawodowej. Opanowują oni fachową terminologię odnoszącą się do architektury wnętrz i dziedzin jej pokrewnych. Potrafią podejmować decyzje projektowe, dzięki umiejętnościom analitycznym, interpretacyjnym, formułowania krytycznej argumentacji.
Studenci uczą się komunikować za pośrednictwem technik i narzędzi manualnych, technologii informacyjno-komunikacyjnych, które wspomagają proces projektowy. Potrafią pracować zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Mają świadomość nieustannego dokształcania się. Potrafią przedstawiać własne poglądy i przemyślenia na tematy społeczne, naukowe, etyczną, co ma przełożenie na pracę projektową i artystyczną. Przestrzegają zasad etyki zawodowej, stosują się do przepisów prawnych w zakresie ochrony własności intelektualnej.