Kosmetologia - Lublin

Kosmetologia - Lublin

Studia na kierunku kosmetologia w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

12.04.2024

Kosmetologia studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Kosmetologia w Lublinie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 3 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej), a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2023/2024 na UMLUB wyniósł 194 punkty.

Kosmetologia - Lublin
Studia na kierunku kosmetologia w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku kosmetologia zapewniają pozyskanie wiedzy związanej z dermatologią, leczeniem skórnych schorzeń oraz produkcją kosmetyków. Program kształcenia obejmuje zajęcia praktyczne, na których studenci nabywają umiejętności wykonywania różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, korzystają z zaawansowanego sprzętu kosmetologicznego oraz uczą się analizować receptury kosmetyków. Ponadto, studenci zdobywają kompetencje interpersonalne, które przydają się w kontakcie z pacjentami i specjalistami medycznymi. W programie kształcenia student może spodziewać się przedmiotów takich jak: kosmetologia pielęgnacyjna, biologia z genetyką, etyka i komunikacja zawodowa czy substancje lecznicze w kosmetykach.

Absolwenci kosmetologii mają szerokie perspektywy zawodowe. Oprócz pracy w gabinetach kosmetologicznych i gabinetach medycyny estetycznej mogą także rozważyć przekwalifikowanie się na specjalistów takich jak trychologowie — specjaliści od zdrowia włosów czy podologowie — specjaliści od zdrowia stóp. Ponadto, posiadając wiedzę z zakresu zarządzania zdobytą podczas studiów, mają możliwość otwarcia własnego gabinetu kosmetologicznego lub podjęcia pracy w laboratoriach kosmetycznych.

Gdzie studiować kierunek kosmetologia w Lublinie

W Lublinie kosmetologię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym w Lublinie oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie, Akademii Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia, w roku akademickim 2023/2024, Uniwersytet Medyczny w Lublinie oferuje miejsca w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

 

Kierunek kosmetologia - uczelnie w Lublinie

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kosmetologia w Lublinie

W procesie rekrutacji na studia w Lublinie na kierunku kosmetologia w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, matematyka. kosmetologia Lublin - przedmioty maturalne
 

Kierunki studiów w Lublinie takie jak kosmetologia cieszą się bardzo dużą popularnością wśród kandydatów, którzy interesują się nie tylko naukami medycznymi, ale i wizażem, stylizacją czy pielęgnacją. Z tego powodu na jedno miejsce jest bardzo wielu chętnych, dlatego musisz postarać się o jak najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych. Wybrane przedmioty najlepiej zdawać na poziomie rozszerzonym, a wśród nich są: biologia, chemia, matematyka. Dodatkowe punkty może zapewnić Ci udział w konkursach i olimpiadach. Wybierz przedmioty, z których jesteś najlepsza/y i zadbaj o perfekcyjne przygotowanie.

Kosmetologia Uniwersytet Medyczny w Lublinie

W rekrutacji 2024/2025 na kierunek kosmetologia w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie uwzględniane są dwa przedmioty spośród: biologia oraz chemia albo matematyka. dowiedz się więcej  

 

Rekrutacja na kosmetologię w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Lublinie przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia w Lublinie

Studia na kierunku kosmetologia w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Lublinie - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Medyczny w Lublinie (Wydział Farmaceutyczny UMLUB) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku kosmetologia zmienia się w zależności od charakteru danej uczelni. Poszczególne placówki akademickie proponują różne specjalizacje, a tym samym mają w ofercie szereg różnych przedmiotów. Efekty kształcenia są do siebie zbliżone. Interdyscyplinarne kształcenia obejmuje nauki o zdrowiu, nauki medyczne i nauki farmaceutyczne oraz przedmiotów typowo praktycznych.

Wśród przedmiotów medycznych znajdziemy między innymi: anatomia, fizjologia, biologia, endokrynologia, immunologia czy farmakologia. Będziesz miał/a okazję zdobyć wiedzę odnoszącą się do budowy i funkcjonowania ludzkiego ciała, co jest niezbędne w przypadku poprawnego wykonywania poszczególnych zabiegów kosmetycznych.

Zajęcia odbywaj się w przystosowanych do tego pracowniach komputerowych i laboratoryjnych. Studenci mają okazję nabyć umiejętności manualne i kompetencje społeczne, które są niezbędne w pracy kosmetologa. Uczą się rozróżniać defekty skórne, planować i przeprowadzać zabiegi kosmetyczne przy użyciu fachowej aparatury.

W programie studiów na kierunku Kosmetologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • podstawy dermatologii
 • dermatologia estetyczna
 • wizaż i stylizacja
 • diagnostyka kosmetologiczna
 • kształtowanie sylwetki i postawy ciała
 • chemia kosmetyczna
 • mikrobiologia
 • patofizjologia
 • mikrobiologia
 • receptura kosmetyczna

 

Nabywane umiejętności

 

Absolwenci kosmetologii potrafią m.in.: stosować kosmetyki zgodnie z ich przeznaczeniem; prawidłowo odczytywać skład kosmetyku; prowadzić współpracę z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo; organizować i prowadzić gabinet kosmetyczny; skutecznie współpracować z pacjentem lub klientem. Ponadto kosmetolodzy wyróżniają się wiedzą na temat np.: terapii ruchowej, masażu, alternatywnych metod terapii kosmetologicznej, podstaw dietetyki i odnowy biologicznej.

Absolwenci kosmetologii mogą rozpocząć pracę w różnorodnych centrach i klinikach związanych z pełnieniem usług leczniczych, kosmetycznych czy pielęgnacyjnych. Dzięki odpowiednim umiejętnościom oraz specjalistycznej wiedzy przyszli kosmetolodzy cenieni są zarówno w zawodach z branży Beauty, jak i w medycynie czy marketingu. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą podjąć zatrudnienie np. na stanowisku masażysty, wizażysty, konsultanta, specjalisty ds. kontroli jakości, doradcy konsumenta czy szkoleniowca. Ponadto absolwenci kosmetologii nabyte w trakcie studiów kompetencje mogą wykorzystać np. w mediach.

Kosmetologia to kierunek, który stale rozwija się i dostosowuje do wymagań współczesnego rynku pracy. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu absolwenci kosmetologii prowadzą działania lecznicze i doradcze. Ponadto studenci, którzy kształcą się w dziedzinie kosmetologii, rozwijają swoje poczucie estetyki, a także zyskują umiejętności niezbędne do wykonywania różnorodnych zabiegów kosmetycznych czy pielęgnacyjnych. Kosmetolog potrafi trafnie diagnozować różnorodne schorzenia, które wymagają leczenia za pomocą produktów kosmetycznych.

Polecane:

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia w Lublinie

Studia na kierunku Kosmetologia w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Sprawdź

Kosmetologia w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po kosmetologii

Absolwenci znajdą zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych, gabinetach medycyny estetycznej, spa i wellness, gabinetach odnowy biologicznej, uzdrowiskach, gabinetach podologicznych oraz firmach farmaceutycznych.

czytaj dalej jaka praca po kosmetologii

Jak wygląda rekrutacja na kosmetologię w Lublinie

W czasie studiów na kierunku kosmetologia studenci nauczą się prowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych, regeneracyjnych i upiększających na twarz i ciało. Ponadto rozwiną umiejętność leczenia i pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. Dowiedzą się także, w jaki sposób analizować skład kosmetyków oraz dobierać produkty do typu skóry. Co więcej, nauczą się współpracy z lekarzami różnych specjalizacji.

Kosmetologia - rekrutacja na uczelniach w Lublinie:

sprawdź rekrutacja na studia w Lublinie

 

Jakie progi na kosmetologię w Lublinie

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie na rok 2023/2024 musieli uzyskać co najmniej 194 punkty.

czytaj dalej

 

Limity miejsc

Uczelnie w Lublinie określają limity miejsc na poszczególne kierunki. 

Na jakiej podstawie wybierani są przyszli studenci Kosmetologii w Lublinie? Kandydaci wybierani są na podstawie listy rankingowej osób, które spełniły wymagania rekrutacyjne, a także złożyły niezbędne dokumenty w terminie. Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji to: biologia, chemia oraz matematyka.

Limity miejsc na kierunku kosmetologia w Lublinie:

 • Uniwersytet Medyczny w Lublinie (Wydział Farmaceutyczny): 40

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

czytaj dalej 

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Osoby, które złożyły aplikację na kosmetologię, podobnie jak ci którzy złożyli na inne kierunki studiów, muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie wyników rekrutacji. Kiedy można spodziewać się wyników rekrutacji?

Daty ogłoszenia listy zakwalifikowanych są ustalane indywidualnie na poszczególnych uczelniach. Kandydaci informacją o wynikach będą mogli znaleźć w swoim indywidualnym profilu w systemie IRK, będą mogli znaleźć tu również informację o zajętym miejscu, a także o uzyskanej liczbie punktów w procesie rekrutacyjnym.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Lublinie:

 • Uniwersytet Medyczny w Lublinie: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

 Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Po ogłoszeniu wyników rekrutacji kandydaci, którzy zakwalifikowali się na kosmetologię w Lublinie muszą złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

Jak złożyć dokumenty? Dokumenty najczęściej należy dostarczyć osobiście do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Istnieje również możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną lub elektroniczną – jest to opcja dla osób, które nie mogą w wyznaczonym terminie pojawić się na wydziale.

Dodatkowo przyszli studenci powinni mieć na uwadze, aby dokumenty były kompletne oraz w odpowiedniej formie, bowiem brak, któregoś z dokumentów może poskutkować wykreśleniem z listy osób zakwalifikowanych.  

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Rekrutacja na kosmetologię w Lublinie składa się z dwóch etapów. Pierwszym etapem jest rejestracja na stronie internetowej, drugim natomiast jest złożenie dokumentów przez kandydata. W jakim terminie należy złożyć dokumenty?

Kandydaci na kosmetologię w Lublinie na złożenie kompletu dokumentów mają zwykle około kilku dni. Co, jeśli się spóźnią lub nie maja możliwości osobistego pojawienia się na uczelni? Istnieje wtedy ryzyko skreślenia z listy studentów. Warto pamiętać, że istnieje również możliwość wysłania dokumentów pocztą, w przypadku liczy się data nadania listu.

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Lublinie: 

 • Uniwersytet Medyczny w Lublinie: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Ile kosztują studia na kierunku kosmetologia w Lublinie

Studia stacjonarne na kierunku kosmetologia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić.

Sprawdź

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować kosmetologię w Lublinie

Studia na kierunku kosmetologia w Lublinie podjąć można tylko w trybie stacjonarnym na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. 

Gdzie studiować kosmetologię bezpłatnie w Lublinie

Kosmetologię bezpłatnie można studiować tylko w ramach studiów stacjonarnych w jednej uczelni publicznej w Lublinie – na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

Gdzie studiować kosmetologię niestacjonarnie w Lublinie

Niestety w Lublinie żadna ze szkół wyższych nie oferuje kandydatom na kosmetologię możliwości niestacjonarnego studiowania. Studia na kierunku kosmetologia zacząć można tylko w ramach studiów stacjonarnych na uczelni publicznej.

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety żadna z lubelskich szkół wyższych nie oferuje kandydatom na studia na kierunek kosmetologia możliwości rozpoczęcia studiów niestacjonarnych. Osoby, którym zależy na bezpłatnej nauce kosmetologii, mogą zdecydować się na podjęcie studiów stacjonarnych na tym kierunku w uczelni publicznej.

Studia stacjonarne czy niestacjonarne

Studenci stacjonarni spotykają się najczęściej w tygodniu – od poniedziałku do piątku, zazwyczaj w godzinach porannych i popołudniowych. Stacjonarna nauka jest bezpłatna tylko na uczelniach publicznych. Ten tryb może utrudnić studentom podjecie pracy na pełnym etacie, jednak umożliwia im aktywne uczestniczenie w życiu uczelnianym oraz wczesne zdobycie praktycznego doświadczenia pod opieką ekspertów różnych dziedzin.

Studenci niestacjonarni mogą studiować bez konieczności rezygnacji z pracy na pełnym etacie. Program studiów niestacjonarnych realizowany jest w ramach studiów zaocznych (weekendowych) lub wieczorowych. Studia niestacjonarne we wszystkich szkołach wyższych w Lubliniesą płatne.


 

 

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Lublin studia i stopnia

Kosmetologia Lublin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Lublin studia stacjonarne

Kosmetologia Lublin studia niestacjonarne

Kosmetologia w Lublinie

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki medyczne niestacjonarne w Lublinie

Jakie opinie mają studia na kierunku kosmetologia w Lublinie?

Kosmetologia to interesujący kierunek z zakresu wizażu, stylizacji i pielęgnacji.

Karolina, studentka drugiego roku studiów licencjackich, wyjaśniła:

Gdy zainteresowałam się makijażem i pielęgnacją, wiedziałam, że to coś jak najbardziej odpowiedniego dla mnie. Uważam, że wszyscy ludzie są piękni, ale kosmetyki i odpowiednie dbanie o nasze ciało sprawiają, że jesteśmy zjawiskowi. Uwielbiam moje studia. Jeśli tylko nie jest Ci straszna anatomia czy fizjologia, ten kierunek jest dla Ciebie.

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Co zdawać na maturze

Pozostałe uczelnie w Lublinie na których jest kierunek KOSMETOLOGIA

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Kampus AGH https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJIZu1VqdbFkcR0RezIbqNDLI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b9653-agh.jpg Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
 • Kampus przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv9WgpARbFkcR6xkKhuEVqEE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b117c-politechnika-krakowska.jpg Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=UNIWERSYTET%20PEDAGOGICZNY%20KRAK%C3%93W https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/40a0a-miniatura-na-miescie.jpg Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • pl. Kopernika 11a,, 45-040 Opole Uniwersytet Opolski
 • ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCWP6Nl7MHkcRf_xabKDNoaQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/be790-uniwersytet-warszawski.jpg Uniwersytet Warszawski
 • Dzień otwarty Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu