Gospodarka przestrzenna - Poznań

Gospodarka przestrzenna - Poznań

Gospodarka przestrzenna - Poznań

Studia w Poznaniu

gospodarka przestrzenna

Odkryj gospodarkę przestzrenną w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

17.02.2023

Gospodarka przestrzenna studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku gospodarka przestrzenna w Poznaniu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia na kierunku gospodarka przestrzenna w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Uczelnie

W Poznaniu gospodarkę przestrzenną możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM, Collegium Polonicum w Słubicach) oraz Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechaniczej UP).

czytaj dalej wszystko o Gospodarka przestrzenna - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek GOSPODARKA PRZESTRZENNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Gospodarka przestrzenna +

Collegium Polonicum w Słubicach UAM stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku,
tryb: stacjonarne

Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 3 lub 3,5 roku • 1,5 roku lub 2 lata,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku gospodarka przestrzenna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Gospodarka przestrzenna stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek gospodarka przestrzenna w Poznaniu?

Aby zostać studentem kierunku gospodarka przestrzenna w Poznaniu będziesz musiał spełnić kilka istotnych wymagań. Najważniejszą kwestią jest jak najlepsze zaliczenie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, do których należą na przykład: biologia, chemia, fizyka, geografia i informatyka.

Dużym atutem będzie także uczestnictwo w olimpiadach naukowych z zakresu nauk ścisłych, co z pewnością pozytywnie wyróżni Cię na tle innych kandydatów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Gospodarka przestrzenna w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GOSPODARKA PRZESTRZENNA?

Współcześnie, w czasach rozwoju gospodarczego, przemysłowego i urbanizacyjnego, coraz więcej uwagi należy przykładać do racjonalnego użytkowania i zagospodarowania przestrzeni, a także zachowania balansu pomiędzy środowiskiem naturalnym, a działalnością człowieka. Planowanie przestrzeni i infrastruktury to niezwykle trudne zadania, wymagające dużego poczucia estetyki i wyobraźni, ale także obszernej wiedzy technicznej. Kierunek gospodarka przestrzenna w Poznaniu umożliwia rozwijanie tych umiejętności i zdobycie wykształcenia, które pozwala na rzetelne wykonywanie powierzonych zadań zawodowych.

Osoby, które ubiegają się o przyjęcie na studia inżynierskie powinny przejawiać zainteresowanie naukami ścisłymi, technicznymi, przyrodniczymi oraz geograficznymi. Dodatkowym atutem będzie posiadanie dużych zdolności organizacyjnych, manualnych oraz kreatywność. Jeżeli posiadasz te cechy, to studia na kierunku gospodarka przestrzenna powinny być twoim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku gospodarka przestrzenna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku gospodarka przestrzenna w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Poznaniu, ze względu na rosnącą popularność kierunków technicznych, coraz częściej decydują się na wprowadzenie studiów inżynierskich do swojej oferty kształcenia. Na chwilę obecną gospodarkę przestrzenną, zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu nauczania, można realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Studia inżynierskie w Poznaniu mają ciekawy, interdyscyplinarny program nauczania, dzięki czemu studenci mogą rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk technicznych, ścisłych, geograficznych, gospodarczych, a nawet społecznych. W siatce zajęć, która może się różnić w zależności od wybranej uczelni, znajdą się między innymi, takie przedmioty jak:

 • matematyka
 • prawoznawstwo
 • projektowanie urbanistyczne
 • grafika inżynierska
 • podstawy architektury

 

Oprócz wiedzy teoretycznej, będziesz miał okazję zyskać cenne kompetencje praktyczne, na przykład umiejętność projektowania komputerowego CAD czy wykonywania rysunku technicznego.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GOSPODARKA PRZESTRZENNA?

Studia w Poznaniu kształcą specjalistów z obszaru różnorodnych dziedzin, którzy doskonale radzą sobie na wymagającym rynku pracy. Również po ukończeniu kierunku gospodarka przestrzenna zdobędziesz wiele możliwości rozwoju zawodowego i będziesz mógł liczyć na interesujące oferty pracy. Przede wszystkim znajdziesz zatrudnienie w jednostkach administracji publicznej, szczególnie w wydziałach planowania przestrzennego, urbanistyki oraz ochrony środowiska. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik firm budowlanych, biur projektowych czy firm deweloperskich.

Równie ciekawą opcją może być praca w:

 • agencjach rozwoju
 • firmach konsultingowych i doradczych
 • agencjach nieruchomości

 

Absolwenci często obejmują także stanowisko pracownika biurowego lub asystenta. Co więcej, po zakończeniu edukacji będziesz miał odpowiednie przygotowanie do założenia własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia.

Gdzie studiować na kierunku gospodarka przestrzenna w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek gospodarka przestrzenna w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek gospodarka przestrzenna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UP w Poznaniu) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Gospodarka przestrzenna w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Gospodarka przestrzenna Poznań studia i stopnia

Gospodarka przestrzenna Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Gospodarka przestrzenna Poznań studia stacjonarne

Gospodarka przestrzenna Poznań studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku gospodarka przestrzenna w Poznaniu

Kierunki geograficzne w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski