Kognitywistyka - Lublin

Kognitywistyka - Lublin

Kognitywistyka - Lublin

Studia w Lublinie

kognitywistyka

Odkryj kierunek kognitywistyka w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Kognitywistyka studia Lublin 2022 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Kognitywistyka w Lublinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Kognitywistyka - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek kognitywistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Jednostka prowadząca

Kognitywistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Jednostka prowadząca

Kognitywistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kognitywistyka w Lublinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku kognitywistyka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • geografia

 

Dzięki interdyscyplinarności, jaką cechują się studia w Lublinie na kierunku kognitywistyka, istnieje przynajmniej kilka różnych przedmiotów branych pod uwagę w procesie rekrutacji, dzięki czemu szerokie grono potencjalnych kandydatów będzie miało szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o przyjęcie na ten kierunek.

Jeśli chcesz rozpocząć kształcenia na kognitywistyce, przygotuj się do matury z kilku wymienionych przedmiotów: matematyki, fizyki, języka angielskiego, biologii, chemii, wiedzy o społeczeństwie, filozofii oraz historii. Dokładne ustalenia rekrutacyjne odnajdziesz na internetowej stronie każdej z uczelni, które oferują możliwość podjęcia kształcenia kierunkowego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kognitywistyka w Lublinie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOGNITYWISTYKA?

 

Podobno na co dzień wykorzystujemy jedynie niewielki procent możliwości naszego mózgu. Procesy operacyjne mające swoje źródło w głowie każdego człowieka budzą zainteresowanie zarówno wykwalifikowanych naukowców różnych dziedzin społecznych i medycznych, jak i osób niezwiązanych w żaden sposób z którąś z tych nauk. Nie bez powodu studia psychologiczne na kierunku kognitywistyka cieszą się szczególnym zainteresowaniem – korzystając z dorobku naukowego takich dziedzin, jak psychologia, neurobiologia, socjologia oraz medycyna dają wiele odpowiedzi na nurtujące pytania odnośnie funkcjonowania poznawczego człowieka, jego emocji, myśli i przyczyn poszczególnych zachowań. Kognitywistykę możesz podjąć na wielu polskich uczelniach, a jedną z nich jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Powiedzieć, że takie kierunki studiów w Lublinie, jak na przykład kognitywistyka nie są dla każdego, to jak nic nie powiedzieć. Z tego względu każda aplikacja na ten kierunek powinna zostać dogłębnie przemyślana w celu uniknięcia ewentualnego rozczarowania prezentowaną siatką programową. Zastanawiasz się, jakie cechy są szczególnie cenione na opisywanym kierunku? Powinieneś wiedzieć, że jest to przede wszystkim wszechstronne uzdolnienie w obszarach przyrodniczych i społecznych oraz ciekawość ludzkiej natury w szerokim rozumieniu tego słowa. Jeśli ciekawią cię mechanizmy sterujące myśleniem, emocjami i zachowaniem ludzi, chciałbyś poznać budowę i funkcje każdego z obszarów mózgu, lubisz biologię i chemię, a psychologia, socjologia i nauki pokrewne znajdują się w obszarze twoich zainteresowań, to najprawdopodobniej wybór kognitywistyki okaże się tym najwłaściwszym.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku kognitywistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku kognitywistyka w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Kognitywistyka w ciągu ostatnich lat stała się kierunkiem na tyle popularnym, że wiele polskich uczelni postanowiło zaoferować możliwość jego podjęcia przyszłym studentom. Jeśli rozważasz jedynie uczelnie w Lublinie jako miejsce podjęcia kształcenia kierunkowego, to oferta edukacyjna prezentowana przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej powinna cię zainteresować. Podczas edukacji:

 • poznasz budowę i funkcję każdego obszaru mózgu
 • dowiesz się, jak działa układ nerwowy
 • poznasz działanie nowoczesnego sprzętu do neuroobrazowania i diagnostyki uszkodzeń mózgu

Ile trwają studia na kierunku kognitywistyka w Lublinie?

Studia na kierunku Kognitywistyka w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU KOGNITYWISTYKA?

Zatrudnienie gwarantowane przez ukończenie studiów na kierunku kognitywistyka w Lublinie jest często główną motywacją do podjęcia kształcenia kierunkowego. Absolwenci kognitywistyki mogą pracować w:

 • jednostkach naukowo-badawczych
 • placówkach zdrowotnych związanych z diagnozowaniem dysfunkcji neurologicznych 
 • branży IT
 • własnej działalności gospodarczej
 • ośrodkach zdrowia psychicznego

 

Wszystkich innych miejscach, które swoje działanie opierają na kwestiach związanych z działaniem układu nerwowego człowieka.

Gdzie studiować na kierunku kognitywistyka w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Uczelnie na których można studiować kierunek kognitywistyka w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek kognitywistyka w Lublinie?

 

STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje

kierunki studiów w Lublinie

studia w Lublinie

 

KOGNITYWISTYKA - ważne informacje

kognitywistyka studia

studia humanistyczne w Lublinie

studia humanistyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KOGNITYWISTYKA LUBLIN STUDIA I STOPNIA

KOGNITYWISTYKA LUBLIN STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KOGNITYWISTYKA LUBLIN STUDIA STACJONARNE

Kierunki humanistyczne w Lublinie

Rozwiń

Popularne kierunki humanistyczne niestacjonarne w Lublinie

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)