Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Wydaje Ci się, że prawidłowe żywienie nie jest skomplikowane i nie potrzeba do tego szerokiej wiedzy? Nic bardziej mylnego, ponieważ stworzenie programu, który zapewni wszystkie niezbędne składniki nie jest wcale proste.
Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś co chciałbyś studiować i ciekawią Cię tematy związane z żywieniem człowieka, koniecznie zapoznaj się z poniższym opisem!
Żeby dostać się na studia na kierunek żywienie człowieka, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: biologia, chemia, matematyka, język polski, język obcy nowożytny, fizyka.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Kierunek żywienie człowieka można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Studenci, którzy zdecydują się na pierwszą opcję będą zobowiązani do codziennego uczestnictwa w zajęciach akademickich. Dla osób którym zależy na większej swobodzie w zdobywaniu wykształcenia przeznaczone są studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk o zdrowiu.
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku żywienie człowieka: socjologia żywienia, dozwolone substancje dodatkowe, psychodietetyka, technologie żywności pochodzenia roślinnego, immunologia.
Studenci kierunku żywienie człowieka będą mieli okazję zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu nauk o zdrowiu, medycyny, dietetyki czy technologii żywności. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i zarazem rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:
Absolwenci kierunku żywienie człowieka będą posiadać szereg umiejętności, które wyróżnią ich na współczesnym, wymagającym rynku pracy. W toku studiów, studenci nauczą się działań związanych z technologią i przetwórstwem żywności. Ponadto zdobędą umiejętności sporządzania specjalistycznych diet, stosowanych także w różnego rodzaju stanach chorobowych. Ważnym elementem kształcenia będzie także doskonalenie zdolności z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości i zarządzania, które będą niezbędne przy prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia pierwszego stopnia na kierunku żywienie człowieka będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów i zakończą się nadaniem tytułu licencjata. Osoby, które zdecydują się kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia, na naukę poświęcą dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędą tytuł magistra.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Praca po studiach
Perspektywy zawodowe, które daje ukończenie studiów na kierunku Żywienie człowieka są kolejnym dowodem na to, że warto wziąć pod uwagę tę możliwość, przy wyborze dalszej drogi edukacji. Gdzie możesz pracować jako absolwent?
Zatrudnienie znajdziesz w zakładach przetwórczych oraz żywienia zbiorowego. Oprócz tego zdobyte wykształcenie pozwala na podjęcie pracy w placówkach, których głównym zadaniem jest promowanie zdrowia.
Jeśli interesujesz się nauką i chciałbyś się poświecić temu obszarowi, to stanowisko w instytucjach naukowo-nadawczych będzie dla Ciebie stworzone!
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Żywienie człowieka
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia