Biomateriały inspirowane naturą

Biomateriały inspirowane naturą

Biomateriały inspirowane naturą studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Materiały, przy których tworzeniu dochodzi do inspiracji naturą, nazywane są biomateriałami. Badania naturalnych materiałów sprawiły, że powstałe biomateriały stały się silniejsze, lżejsze, twardsze ale zarazem bardziej elastyczne od tradycyjnych. Studia na kierunku Biomateriały inspirowane naturą mają na celu nauczenie projektowania, wytwarzania i analizy właściwości materiałów funkcjonalnych o znaczeniu biologicznym i medycznym, ich zastosowania oraz metod utylizacji. Jeżeli zatem wykazujesz zainteresowanie tą tematyką, warto, żebyś zainteresował się studiami na kierunku Biomateriały inspirowane naturą.

 

Program studiów i przedmioty

W trakcie studiów nauczysz się analizy właściwości biomateriałów z wykorzystaniem różnorodnych metod analizy instrumentalnej oraz metod spektroskopowych. Będziesz potrafił wykonać syntezy biomateriałów oraz dokonać ich analizy. Zdobędziesz również wiedzę z zakresu implementacji metod związanych z przetwórstwem, w tym utylizacją biomateriałów naturalnych i syntetycznych. Oprócz tego nabędziesz cenną wiedzę z zakresu programowania, tworzenia programów komputerowych, implementacji algorytmów oraz symulacji komputerowych.

 

Praca po studiach

Po studiach będziesz mógł się starać o zatrudnienie w przedsiębiorstwach, jednostkach naukowych, badawczo-rozwojowych, konsultingowych i certyfikujących, związanych z szeroko rozumianą dziedziną biomateriałów i materiałów funkcjonalnych, a także w innych pokrewnych gałęziach przemysłu lub nauki oraz w sektorze nowoczesnych technologii. Znajdziesz zatrudnienie na stanowiskach konstruktorów biomateriałów i technologów w firmach wytwarzających biomateriały funkcjonalne.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Kandydat na kierunek  Biomateriały inspirowane naturą powinien na maturze wybrać następujące przedmioty:

 • chemia
 • matematyka
 • fizyka
 • język obcy

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIOMATERIAŁY INSPIROWANE NATURĄ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE BIOMATERIAŁY INSPIROWANE NATURĄ JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BIOMATERIAŁY INSPIROWANE NATURĄ

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Chemiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Biomateriały inspirowane naturą

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • analizy właściwości biomateriałów z wykorzystaniem różnorodnych metod analizy instrumentalnej oraz metod spektroskopowych
 • wykonywania syntezy biomateriałów
 • implementacji metod związanych z przetwórstwem, w tym utylizacją biomateriałów naturalnych i syntetycznych
 • programowania, tworzenia programów komputerowych, implementacji algorytmów oraz symulacji komputerowych

Jak wyglądają studia na kierunku biomateriały inspirowane naturą?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek biomateriały inspirowane naturą realizuje program z zakresu nauk chemicznych i biologicznych, dzięki czemu otrzymasz wszechstronne wykształcenie z tych obszarów tematycznych.

Powyższe studia można realizować jedynie w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek biomateriały inspirowane naturą będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk medycznych, biologicznych czy chemicznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów związanych z powyższymi zagadnieniami, między innymi:

Introduction to Laboratory Work

Nanomaterials

Tuning of Biobased Materials’ Applicabilities

Fundamentals of Business

Wykwalifikowana kadra akademicka przekaże Ci także cenne informacje na temat prcesów technologicznych opartych na surowcach odnawialnych. Ponadto, dowiesz się więcej o biomateriałach i metodach ich utylizacji.

 

3. Nabywane umiejętności

Oprócz wiedzy teoretycznej, w czasie studiów wykształcisz także niezwykle cenne zdolności praktyczne. Jako student nauczysz się wytwarzania, projektowania i analizowania właściwości materiałów funkcjonalnych. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób produkować wyroby medyczne i analizować materiał biologiczny w diagnostyce medycznej.

Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, to będziesz miał możliwość udoskonalenia swoich kompetencji językowych i poznania specjalistycznej terminologii branżowej.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek biomateriały inspirowane naturą podstępny jest obecnie jedynie na pierwszym stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję na naukę będziesz musiał poświęcić cztery lata, czyli osiem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Biomateriały inspirowane naturą

Absolwent kierunku Biomateriały inspirowane naturą znajdzie zatrudnienie w:

 • przedsiębiorstwach, jednostkach naukowych, badawczo-rozwojowych, konsultingowych i certyfikujących, związanych z szeroko rozumianą dziedziną biomateriałów i materiałów funkcjonalnych
 • sektorze nowoczesnych technologii
 • firmach wytwarzających biomateriały funkcjonalne

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOMATERIAŁY INSPIROWANE NATURĄ

Komentarze (0)