International Ph.D. programme „chemistry for health and the environment”

International Ph.D. programme „chemistry for health and the environment”

Dodaj do ulubionych

International Ph.D. programme „chemistry for health and the environment” studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Mało kto zastanawia się nad istotą otaczających jej rzeczy. Gdyby pokusić się o przeanalizowanie udziału chemii w naszym życiu, łatwo o wniosek, że właściwie świat jest chemią - składa się bowiem z chemicznych pierwiastków. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie kształceniem z zakresu nauk chemicznych, powstały studia na kierunku international Ph.D. programme „chemistry for health and the environment”, które znajdują wspólny mianownik dla nauk ścisłych, biochemii, ochrony środowiska oraz chemii organicznej i nieorganicznej. Zatem jeśli jesteś absolwentem studiów magisterskich lub studiów II stopnia chcącym kontynuować przygodę z chemią na studiach doktoranckich, a ponadto cenisz sobie wszechstronność i względną różnorodność zdobywanej wiedzy, to nie wahaj się dłużej i aplikuj na interdyscyplinarne studia na kierunku international Ph.D. programme „chemistry for health and the environment”.

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzą i umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić jako absolwent studiów na kierunku international Ph.D. programme „chemistry for health and the environment”? Bardzo szerokimi, których spektrum będzie obejmowało niemal wszystkie dziedziny nauki związane bezpośrednio z chemią. Poznasz podstawy ochrony środowiska, co pozwoli ci dogłębniej zrozumieć wpływ działalności przemysłowej człowieka na otoczenie przyrodnicze oraz skutki zdrowotne, jakimi płaci człowiek za cenę dynamicznie rozwijającej się gospodarki. Dowiesz się nieco więcej o fenomenie owcy Dolly i poznasz kwotę, jaką są w stanie przeznaczyć ludzie za możliwość sklonowania ukochanego zwierzęcia. Zagadnienia z zakresu technologii chemicznej pozwolą ci dostrzec owoce naukowej pracy chemików w dosłownie każdej dziedzinie ludzkiego życia. W toku zajęć warsztatowych w laboratoriach nauczysz się bezpiecznej pracy z odczynnikami chemicznymi uznawanymi za toksyczne i niebezpieczne.

 

Praca po studiach

Jakie zatrudnienie będzie na ciebie czekało po ukończeniu studiów na kierunku international Ph.D. programme „chemistry for health and the environment”? Zakres wyboru przyszłej pracy będzie wprost proporcjonalny do kompetencji naukowych, jakimi będziesz dysponował jako absolwent tego kierunku. Siatka studiów nastawiona jest przede wszystkim na wykształcenie ludzi zdolnych i chętnych do podjęcia pracy naukowej - laboratoria naukowe przyjmą cię z otwartymi ramionami, a jeśli chcesz poszerzać swoją wiedzę poprzez edukowanie innych, znajdziesz zatrudnienie na uczelniach wyższych jako wykładowca. Praca będzie czekała na ciebie również w międzynarodowych korporacjach zajmujących się handlem i dystrybucją chemii przemysłowej, instytucjach administracji państwowej i samorządowej oraz branży związanej z ochroną środowiska.

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Żeby dostać się na studia kierunku international Ph.D. programme „chemistry for health and the environment”, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane jest pod uwagę świadectwo ukończenia studiów magisterskich bądź studiów II stopnia.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INTERNATIONAL PH.D. PROGRAMME „CHEMISTRY FOR HEALTH AND THE ENVIRONMENT”

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku international ph.d. programme „chemistry for health and the environment”

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Chemiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku international Ph.D. programme „chemistry for health and the environment”

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • biochemii
   • biotechnologii
   • chemii
   • ochrony środowiska
   • technologii chemicznej

   Czas trwania studiów na kierunku international ph.d. programme „chemistry for health and the environment” na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku international Ph.D. programme „chemistry for health and the environment”

   Absolwent kierunku international Ph.D. programme „chemistry for health and the environment”  znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • laboratoriach badawczych
   • ośrodkach naukowych
   • międzynarodowych korporacjach
   • branży związanej z ochroną środowiska
   • instytucjach administracji państwowej i samorządowej

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INTERNATIONAL PH.D. PROGRAMME „CHEMISTRY FOR HEALTH AND THE ENVIRONMENT”

   Komentarze (0)