Interdyscyplinarne studia doktoranckie w zakresie nanotechnologii

Interdyscyplinarne studia doktoranckie w zakresie nanotechnologii

Interdyscyplinarne studia doktoranckie w zakresie nanotechnologii studia – kierunek studiów

Dzięki współczesnemu dorobkowi nanotechnologii możliwe stało się skonstruowanie poprawnie działającego silnika o masie nieco przekraczającej 250 mikrogramów oraz umieszczenie obszernej encyklopedii na główce od szpilki. Jednak wbrew pozorom to nie człowiek zapoczątkował swoistą miniaturyzację otaczającej rzeczywistości – organizmy żywe na poziomie komórkowym wykształciły wiele struktur przypominających mikroskopijne urządzenia zapewniające poprawne działanie całego organizmu. Umiejętność manipulowania pojedynczymi atomami ciągnie za sobą niesamowite skutki w perspektywie rozwoju cywilizacyjnego – idea stworzenia robota wykonującego wszystko wyszła, dzięki ciągle rozwijającej się nanotechnologii, poza sferę abstrakcyjnych wyobrażeń i marzeń sennych. Skoro istnieje możliwość zamieniania konfiguracji cząsteczek w ich układzie oraz dowolne manipulowanie atomami poszczególnych pierwiastków, zlecenie robotowi wykonania smażonego jajka nie powinno stanowić większego problemu, bowiem wystarczyłoby wykorzystać odpowiednią ilość atomów danego pierwiastka. Jeśli jesteś głodnym wiedzy magistrantem, który chciałby podjąć się dalszej pracy nad zjawiskiem atomowej manipulacji i ogółu nanotechnologicznych zagadnień, bez wahania aplikuj na studia na kierunku interdyscyplinarne studia doktoranckie w zakresie nanotechnologii!

Czego będziesz miał okazję się nauczyć w trakcie studiów na kierunku interdyscyplinarne studia doktoranckie w zakresie nanotechnologii? Celem przedmiotów przewidzianych w siatce studiów jest przede wszystkim zaszczepienie w młodych umysłach chęci dalszej eksploracji tej skomplikowanej dziedziny nauki. Poznasz prawidłowości rządzące budową polimerów oraz dowiesz się nieco o ich zastosowaniu. Będziesz wiedział, jak za pomocą skomplikowanych maszyn i robotów można diagnozować niektóre choroby i nieprawidłowości w budowie tkanek organizmów żywych.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku interdyscyplinarne studia doktoranckie w zakresie nanotechnologii? W związku z szerokimi kompetencjami praktycznymi z zakresu chemii i technologii, zatrudnienie znajdziesz przede wszystkim we wszelkiego rodzaju ośrodkach badawczych. Z powodzeniem zatrudnisz się w laboratoriach przemysłowych ośrodków badawczych, gdzie dasz popis swoich praktycznych umiejętności analizowania i modyfikowania struktury rozmaitych materiałów. Zatrudnienie znajdziesz także na uczelniach wyższych oraz szeroko pojętej branży chemicznej.

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Żeby dostać się na studia na kierunku interdyscyplinarne studia doktoranckie w zakresie nanotechnologii, należy posiadać świadectwo ukończenia studiów wyższych upoważniających do kontynuowania nauki na studiach doktoranckich.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INTERDYSCYPLINARNE STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NANOTECHNOLOGII

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Kierunek interdyscyplinarne studia doktoranckie w zakresie nanotechnologii prowadzony jest przez:

Wydział Fizyki Technicznej PP

Zobacz inne kierunki Chemiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku interdyscyplinarne studia doktoranckie w zakresie nanotechnologii

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • obsługi specjalistycznego oprogramowania i komputerowych baz danych
  • zarządzania i kierowania zespołami ludzkimi w przemyśle
  • badania podstawowych właściwości polimerów i innych materiałów tego typu
  • nadzoru nad procesami technologicznymi przemysłu chemicznego w zakresie nanotechnologii

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku interdyscyplinarne studia doktoranckie w zakresie nanotechnologii

Absolwent studiów na kierunku interdyscyplinarne studia doktoranckie w zakresie nanotechnologii znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • pracownik laboratoriów w przemysłowych ośrodkach badawczych
  • pracownik przemysłu tworzyw sztucznych
  • wykładowca akademicki
  • pracownik przemysłu związanego z nanotechnologią lub branżą chemiczną

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INTERDYSCYPLINARNE STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE NANOTECHNOLOGII

Komentarze (0)