Dodaj do ulubionych

NAUKI CHEMICZNE studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Chemia to niezwykle złożona i bogatą dyscyplina nauki, której przedmiotem badań są właściwości substancji i wszystkie przemiany zachodzące między nimi. Dziedzina ta jest podstawową nauką przyrodniczą i podstawą dla takich pod dyscyplin jak biologia czy geografia. Choć często nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy chemia otacza nas na co dzień i determinuje wiele procesów zachodzących w środowisku.
Oprócz tego dziedzina ta znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, między innymi w farmacji, zakładach spożywczych,a nawet w medycynie. Nic wiec dziwnego, że studia związane z tym tematem od lat cieszą się dużą popularnością wśród studentów którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie i atrakcyjny zawód. Dla szczególnie ambitnych studentów marzących o karierze naukowej, przeznaczone są niezwykle perspektywiczne i prestiżowe studia doktoranckie, nauki chemiczne. Jeżeli więc zależy Ci na ciągłym rozwoju i samodoskonaleniu to koniecznie weź udział w rekrutacji!
 
 
Czego nauczysz się na kierunku nauki chemiczne?
Jako student tego niezwykle prestiżowego i perspektywicznego kierunku będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną i gruntowną wiedzę z zakresu nauk chemicznych i powiązanych z nimi dyscyplin. W ofercie kształcenia przewidziano wiele interesujących, zarówno obligatoryjnych, jak i fakultatywnych zajęć i warsztatów praktycznych, dzięki którym zyskasz wielopłaszczyznowe kompetencje i kwalifikacje zawodowe.
Oprócz wiedzy kierunkowej, ugruntujesz swoje zdolności językowe podczas lektoratu z wybranego przez siebie języka obcego, dzięki czemu zyskasz szanse na prace w międzynarodowym środowisku. Ponadto, będziesz uczęszczał na zajęcia oscylujące wokół kwestii związanych z dydaktyką i metodyką, a zdobytą wiedzę wykorzystasz na obowiązkowych praktykach, które zrealizujesz prowadząc zajęcia akademickie. Jednaki zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz pisaniu swojej pracy dyplomowej i związanym z tym przygotowaniom z obszaru redagowania tekstów naukowych czy zbierania odpowiednich materiałów. Podsumowując, studia te pozwolą Ci na nieustanny rozwój naukowy, jak i zdobycie cennego doświadczenia i umiejętności praktycznych.
 
 
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu tych niezwykle prestiżowych studiów doktoranckich będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z zakresu skomplikowanych nauk chemicznych i powiązanych z nimi dziedzin. Ponadto, będziesz mógł pochwalić się kompleksowym przygotowaniem dydaktyczno-metodycznym. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę zgodną z twoim wykształceniem.
Przede wszystkim, będziesz przygotowany do rozpoczęcia kariery naukowej i związania swojej przyszłości z ośrodkami badawczo-naukowymi, polskimi i międzynarodowymi uczelniami wyższymi czy nawet specjalistycznymi laboratoriami. Ponadto, idealnie odnajdziesz się, jako pracownik wydawnictw naukowych, redakcji czasopism i mediów. Bardzo dobra znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w polskich oddziałach światowych firm i organizacji, jak i poza granicami naszego kraju.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego kierunku powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów magisterskich z zakresu pokrewnych nauk. Ponadto, wszyscy kandydaci przejdą obowiązkową rozmowę kwalifikacyjną, na której opowiedzą o swoich zainteresowaniach i planach naukowych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NAUKI CHEMICZNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku nauki chemiczne

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Chemiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU NAUKI CHEMICZNE:

   • wiedza z zakresu nauk chemicznych
   • znajomość języka obcego
   • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
   • wiedza dydaktyczna
   • wiedza metodyczna
   • umiejętność redagowania tekstów naukowych
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

   Czas trwania studiów na kierunku nauki chemiczne na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU NAUKI CHEMICZNE:

   • wydawnictwa naukowe
   • uczelnie wyższe
   • ośrodki badawczo-naukowe
   • specjalistyczne laboratoria
   • redakcje czasopism
   • media
   • firmy i korporacje międzynarodowe

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAUKI CHEMICZNE

   Komentarze (0)