Filologia włoska - Kraków

Studia w Krakowie

filologia włoska

Odkryj filologię włoską w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

16.02.2023

Filologia włoska studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku filologia włoska to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym

Studia na kierunku filologia włoska w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku filologia włoska w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 14 lipca 2023 r. | Filologia włoska Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie kognitywistykę możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznychUniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (Instytut Neofilologii UP) oraz Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Filologiczny UJ).
 

Opis kierunku

Często mówi się o tym, że Polacy nie powinni mieć większej trudności z nauką języka włoskiego – choćby ze względu na podobne akcentowanie wyrazów. Studia z filologii włoskiej dają możliwość biegłego opanowania włoskiego. Ponadto, w trakcie kształcenia, można zgłębić zagadnienia związane z kulturą, literaturą, czy historią Włoch.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Zdobyte podczas studiów kompetencje, można wykorzystać, podejmując pracę w biurach tłumaczeń, czy szkołach językowych. Absolwenci świetnie sprawdzą się również w międzynarodowych korporacjach, czy w biurach turystycznych i instytucjach, związanych z promocją poszczególnych regionów Włoch.

czytaj dalej wszystko o Filologia włoska - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek FILOLOGIA WŁOSKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Filologia włoska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku filologia włoska

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Filologia włoska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia włoska w Krakowie?

Kierunki filologiczne cieszą się niesłabnącą popularnością wśród przyszłych kandydatów na studia. Atrakcyjność filologii włoskiej przejawia się w liczbie kandydatów na jedno miejsce. Dlatego jeżeli chciałbyś zwiększyć szanse na ujrzenie swojego nazwiska na liście przyjętych, postaraj się o uzyskanie możliwie wysokich wyników z egzaminu maturalnego.

Pamiętaj, że zdawanie egzaminu na poziomie rozszerzonym może istotnie zwiększyć twoje szanse na możliwość rozpoczęcia kształcenia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia włoska w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku filologia włoska w Krakowie?

Filologia włoska, jak sama nazwa wskazuje, należy do kanonu kierunków filologicznych, które cieszą się dużym zainteresowaniem aspirujących poliglotów i urodzonych humanistów.

Podczas edukacji studenci zdobywają wiedzę z zakresu lingwistyki, gramatyki, fonetyki i fonologii włoskiej przy jednoczesnym poznawaniu dorobku literackiego i kulturowego tego kraju. Co więcej, studenci poznają podstawy historii i wydarzeń politycznych, mających wpływ na aktualne ukształtowanie sytuacji gospodarczej Włoch.

Jako przyszły student filologii włoskiej możesz mieć pewność, że krakowskie uczelnie zadbają o wysoką jakość twojego kształcenia, co przełoży się na szeroki zakres dobrze płatnych możliwości zawodowych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia włoska możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Jeżeli rozpoczniesz studia pierwszego stopnia na kierunku filologia włoska, będziesz uczył się przez trzy lata, o ile ukończysz każdy z sześciu semestrów w terminie. Absolwenci otrzymają dyplom z tytułem licencjata. Następnie mogą kontynuować edukację na dwuletnich studiach magisterskich drugiego stopnia.

Niewątpliwym atutem filologii włoskiej w Krakowie jest możliwość realizacji studiów na tym kierunku zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia na kierunku filologia włoska wyposażą studentów w szeroką wiedzę teoretyczną na temat kultury i literatury państw włoskojęzycznych. Największy nacisk zostanie położony na rozwijanie w przyszłych absolwentach znajomości języka, kontekstów używania danych zwrotów oraz poprawnej wymowy, zrozumiałej dla Włochów.

Aby poszerzyć świadomość studentów na temat specyfiki kraju stanowiącego przedmiot ich zainteresowania, zdobędą oni wiedzę na temat jego kultury oraz literatury.

Ile trwają studia na kierunku filologia włoska w Krakowie?

Studia na kierunku filologia włoska trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Filologia włoska w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku filologia włoska w Krakowie?

Współcześnie coraz więcej pracodawców zwraca uwagę na przygotowanie lingwistyczne potencjalnych kandydatów i ich umiejętność praktycznego zastosowania więcej niż jednego języka obcego. Dlatego absolwenci filologii włoskiej nie mają problemów ze znalezieniem atrakcyjnej pracy w zawodzie.

Jako jeden z nich możesz pracować w biurach tłumaczeniowych i szkołach językowych dla osób w każdym wieku, chcących nauczyć się języka włoskiego. Bez trudu założysz również własną szkołę, jeżeli jesteś przedsiębiorczy i zorganizowany. Osoby lubiące podróże odnajdą się w pracy w biurach turystycznych oraz jako przewodnicy wycieczek zagranicznych dla włoskojęzycznych turystów.

Absolwenci filologii włoskiej zatrudniani są ponadto w międzynarodowych korporacjach, przede wszystkim w działach związanych z kontaktem z klientem włoskojęzycznym, mogą pomyśleć o podjęciu pracy w zagranicznych wydawnictwach prasowych, massmediach oraz placówkach oświatowych i szkolnictwie wyższym.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku filologia włoska:

 • Biura tłumaczeń,

 • Szkoły językowe,

 • Placówki kulturalne,

 • Wydawnictwa zagraniczne,

 • Redakcje czasopism,

 • Biura podróży,

 • Placówki dyplomatyczne,

 • Szkoły, uczelnie wyższe.

 

Wachlarz możliwości zawodowych po ukończeniu studiów na kierunku filologia włoska w Krakowie jest bardzo szeroki. Tylko od ciebie zależy, jak wykorzystasz zdobyte na studiach kompetencje.

Gdzie studiować na kierunku filologia włoska w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Uczelnie, na których można studiować filologię włoską:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek filologia włoska:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Filologiczny UJ) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (Instytut Neofilologii) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku filologia włoska w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Filologia włoska Kraków studia i stopnia

Filologia włoska Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia włoska Kraków studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia włoska w Krakowie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Kierunki filologiczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku