Technologia drewna studia

Technologia drewna studia - kierunek studiów

Technologia drewna to kierunek, który wymaga określonych predyspozycji w zakresie nauk ścisłych. Studia są skierowane do osób, które chciałyby pracować w szeroko pojętym przemyśle drzewnym. Płyty drewnopochodne, materiały malarskie czy stolarka – tego i wiele więcej nauczysz się w ramach studiów na kierunku Technologia drewna? Jeżeli zatem chciałbyś pracować w branży zajmującej się szeroko pojętym przetwarzaniem drewna to Technologia drewna jest kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Technologia drewna? Studia kształcą w zakresie nauk o drewnie. Zdobędziesz wiedzę o mechanicznej obróbce drewna, a także nauczysz się konstruować meble z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Do tego konieczne będzie umiejętne korzystanie z aparatury diagnostycznej oraz pomiarowej stosowanych przy obróbce drewna. Co więcej, będziesz w stanie wykonywać prace wspomagające projektowanie maszyn. Taka interdyscyplinarna wiedza pozwoli Ci na podjęcie ciekawej pracę w zawodzie, bowiem kierunek stawia nie tylko na solidną wiedzę teoretyczną, ale także na praktyczne umiejętności.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Technologia drewna? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w przedsiębiorstwach przemysłu drzewnego, a także zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacji maszyn. Co więcej, pracę będziesz mógł podjąć w jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych. Praca będzie też na Ciebie czekać w jednostkach organizujących produkcję procesów technologicznych. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednej z powyższych profesji to Technologia drewna może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując technologię drewna

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • matematyki, fizyki oraz chemii,
  • informatyki, komputerowego wspomagania prac inżynierskich,
  • doboru materiałów do zastosowań technologicznych pod kątem kształtowania ich struktury,
  • nauki o drewnie, technologii chemicznej drewna, tworzyw drewnych, termodynamiki technicznej oraz maszynoznawstwa i systemów pomiarowych drewna,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku technologia drewna

Absolwent kierunku technologia drewna znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik w przedsiębiorstwach przemysłu drzewnego,
  • pracownik w jednostkach projektowych, konstrukcyjnych oraz technologicznych,
  • pracownik w jednostkach organizujących produkcję procesów technologicznych,
  • pracownik jednostki akredytacyjnej,
  • pracownik biura projektowego.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku technologia drewna, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, biologia, chemia, fizyka z astronomią.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku TECHNOLOGIA DREWNA

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Technologia drewna

TECHNOLOGIA DREWNA - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Kierunek technologia drewna prowadzony jest przez:

Wydział Technologii Drewna UP w Poznaniu

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Kierunek technologia drewna prowadzony jest przez:

Wydział Nauk Technicznych UWM

Popularne artykuły dla kierunku TECHNOLOGIA DREWNA w dziale uczelnia

Zobacz inne kierunki Inżynieryjno-techniczne

Komentarze (3)

Studentka odpowiedz

Politechnika Koszalińska otworzyła wydział Przemysłu Drzewnego z kierunkiem: Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym, znajdujący się w Szczecinku. Firma, z którą współpracuje Politechnika, oferuje płatne praktyki na różnych działach, na których zdobywa się praktyczną wiedzę i umiejętności oraz doświadczenie. Wiedzą praktyczną zajmuje się natomiast wykwalifikowana kadra naukowa z Koszalina. Szanse na dobrze płatną pracę po studiach wynoszą 100%. Osobiście naprawdę polecam. #wpdszczecinek

absolwent PP w branży meblarskiej odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

z doświadczenia: przemysł akceptuje wyłącznie absolwentów SGGW i UP, niestety UWM mocno odbiega przygotowaniem zawodowym od kolegów z Poznania i Warszawy. Obecnie SGGW przegoniło we wskaźniku zatrudnienia w branży absolwentów UP. Za czasów Akademii Rolniczej to było coś, obecnie jakość kształcenia mocno odbiega u nich od potrzeb branży. Od 2005 roku na stanowiska konstruktorów w zakładach produkujących meble zatrudniono dużo więcej absolwentów politechniki po wydziałach budowy maszyn aniżeli absolwentów WTD.

Absolwent AR W odpowiedzi do: absolwent PP w branży meblarskiej odpowiedz

Rzeczywiście - jako wieloletni już praktyk uważam również, że osoby, które wybrały studiowanie technologii drewna gdzie indziej niż w Poznaniu czy Warszawie nie mają większych szans na rynku pracy związanym z branżą drzewną, w tym meblarską. Trudno jest mi natomiast zgodzić się z opinią wyższości Warszawy nad Poznaniem. Ja akurat tak nie uważam. Obecnie technologia drewna w Poznaniu należy do nielicznych kierunków (wszystkich!) w całej Polsce z jednocześnie wyróżniającą oceną Polskiej Komisji Akredytacyjnej i kategorią naukową A (tzn. oceną bardzo dobrą). Poza tym, z tego, co widziałem i słyszałem, Wydział ostatnio sporo wystrzelił do przodu w infrastrukturze, czy wyposażeniu (np. obrabiarki). To, co było za czasów AR zostało mocno unowocześnione. Jak rozmawiam z młodszymi absolwentami, to również jest sporo wyjazdów do zakładów w czasie studiów, w tym zagranicę. Dużo też się dzieje poza studiami - różne imprezy, wyjazdy itp. Jest bardzo dobra kadra (wielu młodych, którym się chce) - jak wszędzie są oczywiście wyjątki od reguły ;) Ostatnio też przyjmujemy w zakładzie studentów WTD z Poznania na staże w ramach POWERa - nie narzekamy - jest potencjał. Generalnie polecam studia na technologii drewna - super sprawa, bo branża drzewna w Polsce ma się naprawdę dobrze, a jest tego sporo (meble, tworzywa drzewne, narzędzia, obrabiarki, kleje, lakiery, papiernictwo...).