Studia inżynierskie Trójmiasto

Studia inżynierskie Trójmiasto

Studia inżynierskie Trójmiasto

Największy wybór studiów

inżynierskich w Trójmieście

Odkryj kierunki inżynierskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia inżynierskie Gdańsk | Gdynia | Sopot

Dlaczego warto obrać sobie konkretny cel i skończyć studia inżynierskie? Aby znane powiedzenie „Zaufaj mi, jestem inżynierem” miało już wyłącznie pozytywne znaczenie. Studia inżynierskie to milowy krok do możliwości, które z każdym dniem stają się coraz szersze. Jak to możliwe? Bo ostatnim znanym, polskim inżynierem był Stefan Karwowski, który na dodatek istniał tylko na ekranach telewizorów, w serialu „Czterdziestolatek”, w reżyserii Jerzego Gruzy. Zatem, jak zostać prawdziwym inżynierem i podbić świat innowacyjnymi pomysłami? Należy zacząć od nauki. Od studiów inżynierskich.

Studia inżynierskie w Gdańsku i Gdyni to nie tylko Matematyka, Chemia i Budownictwo. To również bogaty zasób wiedzy, możliwy do zgłębienia tylko tutaj, z racji umiejscowienia miasta na mapie. Przykładami takich dziedzin są Oceanotechnika, czyli nauka zajmująca się badaniem zasobów mórz i oceanów, budową okrętów i jachtów oraz szeroko pojętą inżynierią zasobów naturalnych, czy też Ichtiologia morska, poruszająca takie zagadnienia jak: anatomia i genetyka ryb, ochrona żywych zasobów mórz, czy hydroakustyka rybacka.

Dzięki studiom inżynierskim w Trójmieście będziecie mieć realny wpływ na różne gałęzie przemysłu, środowisko a nawet bezpieczeństwo kraju. Studia inżynierskie w Gdańsku i całym Trójmieście zdają się być interesujące jeszcze z innego powodu. Wszystkie ferie, weekendy a nawet pojedyncze dni wolne będziecie mogli spędzać nad morzem! Zapoznajcie się z kierunkami studiów inżynierskich w Gdańsku, Gdyni i Sopocie i wypłyńcie na szerokie wody karier zawodowych.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE SĄ STUDIA INŻYNIERSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

SORTOWANIE:
A
B
C
D
E
F
I
K
M
N
O
P
R
S
T
U
W
Z
Rozwiń

KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

nawigacja
transport
Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia inżynierskie

Jeśli chcesz zostać słuchaczem studiów inżynierskich w Gdańsku, Gdyni, bądź Sopocie, musisz położyć największy nacisk na matematykę, fizykę z astronomią i chemię. Przedmiotami, które pomogą dostać się na wymarzone studia są biologia, geografia oraz informatyka. Trójmiasto to ciekawy region nauki, bo po części ukształtowany poprzez położenie geograficzne.

Należy dodać, że rekrutacje wojskowe różnią się od rekrutacji cywilnych. A czym się różnią? Rekrutacje wojskowe łączą się ze służbą wojskową żołnierzy zawodowych, zatem oprócz aspektów rekrutacyjnych, które dobrze znamy, kandydaci na studia muszą przejść obowiązkowe badania określające zdolności fizyczne i psychiczne.

Studia inżynierskie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to bardzo szerokie spektrum możliwości oraz wiele dróg zawodowych, które mogą pojawić się po ukończeniu nauki. Dlatego też istotnym przedmiotem branym pod uwagę podczas rekrutacji jest język obcy nowożytny. Studia inżynierskie otwierają niemałe perspektywy, ale żeby móc je wykorzystać potrzebny jest język obcy. Na dodatek, istnieją dziedziny nauki, w których język obcy – przede wszystkim angielski – jest obowiązkowy, aby móc dokładnie posiąść konkretną wiedzę.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia inżynierskie niestacjonarne w Trójmieście

Studia inżynierskie zawsze będą dobrym pomysłem, ponieważ rynek pracy nieustannie będzie potrzebował fachowców i specjalistów. Przestrzeń kształcenia wydaje się niezwykle obszerna, lecz patrząc na północne rejony naszego kraju przestrzeń ta ulega jeszcze znacznemu powiększeniu, co jest efektem realizowania dydaktyki przez uczelnie kształcące w morskim wymiarze. Studia inżynierskie w Trójmieście wzbogacone są o dyscypliny, których nie uświadczy się w innych ośrodkach akademickich. Oprócz sztandarowych kierunków, takich jak Budownictwo, czy Automatyka i robotyka, kandydaci mogą wybrać na przykład Elektroautomatykę okrętową, czy Elektronikę morską. Te oraz inne morskie kierunki dostępne są także dla tych, którzy planują zdobywać wykształcenie w formule niestacjonarnej.

Omawiając zagadnienie niestacjonarnych studiów inżynierskich w Gdańsku, Gdyni i Sopocie warto nadmienić, że kandydaci powinni szczegółowo zaznajamiać się z ofertami dydaktycznymi i opisami konkretnych kierunków. Dlaczego? Studia niestacjonarne dzielą się na wieczorowe i zaoczne, lecz dość rzadko można napotkać pierwszą formę nauczania. Studia zaoczne cieszą się znacznie większym zainteresowaniem, a co za tym idzie jest do nich łatwiejszy dostęp. Co jest przyczyną większej popularności kształcenia zaocznego? Między innymi fakt, iż naukę można pogodzić z pracą. Studenci uczęszczają na zajęcia w weekendy, zazwyczaj co dwa tygodnie, zatem od poniedziałku do piątku mogą pracować, zdobywać doświadczenie, a przy okazji uzupełniać studencki budżet. Poza tym, nauka w trybie zaocznym rozwija konkretne umiejętności, które mogą się przydać w każdej branży i w każdym zawodzie. O jakie umiejętności chodzi? Zarządzanie czasem, wyszukiwanie i selekcjonowanie informacji, organizacja pracy własnej.

POPULARNE KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE NIESTACJONARNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

STUDIA INŻYNIERSKIE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE - PODYPLOMOWE

B
D
E
I
K
M
N
S
W
Z
Rozwiń

Praca po studiach inżynierskich

Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów nie słabnie i słabnąć nie będzie. Tym bardziej, że nowoczesne oferty kształcenia kładą jeszcze mocniejszy nacisk na edukację od strony praktycznej. Uczelnie oferują warsztaty, praktyki, wymiany studenckie oraz wizyty u zagranicznych pracodawców. Studia inżynierskie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to ocean możliwości. Z racji położenia geograficznego i wynikającej z niego oferty kształcenia, w Trójmieście można posiąść wiedzę, której nie można posiąść w innych ośrodkach akademickich, a to otwiera więcej drzwi na rynku pracy.

Po ukończeniu studiów inżynierskich w Gdańsku, Gdyni i Sopocie możesz zostać inżynierem zatrudnionym w firmie, w której studenci odbywają praktyki a uczelnię wiąże z nią nić współpracy. Lista takich firm jest bardzo długa, a znajdują się na niej m.in.: Microsoft, Intel, Energa SA, PKP Energetyka, Stocznia Remontowa, Lotos, czy Polpharma.

To koniec możliwości? Nie. Zdecydowanie nie. Po ukończeniu Akademii Morskiej czy Akademii Marynarki Wojennej możesz pracować jako inżynier, ale w warunkach odbiegających od statystycznych. Po zagłębieniu się w morzu wiedzy, a następnie uzyskaniu dyplomów możesz przeżyć przygodę życia. Każdy kierunek studiów inżynierskich to konkretny kierunek kariery zawodowej.

Z budynków uczelni wyjdą wykwalifikowani specjaliści, którzy będą zatrudnieni w firmach wytwarzających systemy internetowe, laboratoriach analitycznych i diagnostycznych, ośrodkach badawczo- rozwojowych, stoczniach produkcyjnych i remontowych, placówkach zajmujących się eksploatacją mórz i oceanów, firmach trudniących się eksploatacją portów i floty. Pojawią się nowi, wykształceni członkowie kadry Sił Zbrojnych RP, poznamy nowych ichtiologów i młodych spedytorów morskich.

A to i tak tylko kropla w morzu pomysłów na siebie po ukończeniu studiów inżynierskich w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

POZOSTAŁE UCZELNIE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE

WARTO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA GDAŃSKA STUDIA INŻYNIERSKIE

Na studia inżynierskie w Gdańsku i Gdyni zaprasza Politechnika Gdańska; jedna z najstarszych w Polsce autonomicznych uczelni państwowych, niejednokrotnie plasowana na wysokich pozycjach wielu rankingów. Uczelnia prowadzi wiele kierunków nauczania. Należą do nich m.in.:

Dla tych, którzy chcieliby podjąć studia podyplomowe na Politechnice Gdańskiej również istnieje ciekawa oferta kształcenia:

 


UNIWERSYTET GDAŃSKI STUDIA INŻYNIERSKIE

Druga państwowa uczelnia w Gdańsku, czyli Uniwersytet Gdański, prowadzi studia inżynierskie tylko na jednym kierunku, a jest to Biznes chemiczny, prowadzony wyłącznie w trybie stacjonarnym.

 


GDAŃSKA SZKOŁA WYŻSZA STUDIA INŻYNIERSKIE

Studia inżynierskie w Gdańsku, na uczelni niepublicznej, prowadzi Gdańska Szkoła Wyższa. W ofercie kształcenia widnieją następujące dziedziny: Inżynieria krajobrazu, Gospodarka nieruchomościami, Urbanistyka, Informatyka w przemyśle, Inżynieria budownictwa, Inżynieria ochrony środowiska, Mechatronika oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji.

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU STUDIA INŻYNIERSKIE

Studia inżynierskie w Gdańsku to także oferta Wyższej Szkoły Bankowej. Ta niepubliczna uczelnia zapewnia dyplom inżyniera z trzech dziedzin nauki, a są to:

 • Informatyka inżynierska, z ciekawymi specjalnościami, taki jak m.in.: inżynieria testów oprogramowania, social media, czy software development
 • Inżynieria zarządzania
 • Logistyka, ze specjalnościami: logistyka portów morskich, spedycja morska i lotnicza, logistyka i gospodarka morska. Partnerem kierunku jest m.in. Port Lotniczy w Gdańsku.

 


WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA W GDAŃSKU STUDIA INŻYNIERSKIE

Kolejna uczelnia niepubliczna na Pomorzu, czyli Wyższa Szkoła Zarządzania w Gdańsku oferuje kandydatom jeden kierunek studiów inżynierskich, a jest to Informatyka. W trakcie piątego semestru nauki, studenci dokonują wyboru specjalności. Wybierają spośród następujących: technologie mobilne, grafika komputerowa, inżynieria systemów informacyjnych, sieci komputerowe i sieci rozproszone.

 


POLSKO- JAPOŃSKA AKADEMIA TECHNIK KOMPUTEROWYCH W GDAŃSKU STUDIA INŻYNIERSKIE

Następnym punktem na mapie studiów inżynierskich w Gdańsku jest PJATK, czyli Polsko- Japońska Akademia Technik Komputerowych. Ta niepubliczna uczelnia oferuje kształcenie w zakresie Informatyki. Podczas pierwszych semestrów studenci zdobywają wiedzę ogólno akademicką oraz poznają nowoczesne technologie i narzędzia informatyczne. Na trzecim roku studiów dokonują wyboru specjalności. A są one następujące: inżynieria oprogramowania i bazy danych, grafika i multimedia, inżynieria gier komputerowych, aplikacje internetowe, systemy i sieci komputerowe, informatyka biznesowa.

 


AKADEMIA MORSKA W GDYNI STUDIA INŻYNIERSKIE

W położonej po sąsiedzku Gdyni, na Akademii Morskiej, kandydaci na studia mogą wybierać spośród sześciu wydziałów. Do najpopularniejszych należy Wydział Nawigacyjny, który oferuje kształcenie na następującym kierunku:

 • Transport morski – studia I-stopnia, po których absolwent może rozpocząć naukę na kolejnym stopniu studiów, na kierunku Nawigacja w specjalnościach: Technologie Offshorowe, Zarządzanie bezpieczeństwem w transporcie morskim, bądź Żegluga Arktyczna, lub na kierunku Transport, w specjalności: Morskie systemy transportowe i logistyczne.

Wśród kierunków studiów podyplomowych znajdują się:

 • Systemy informacji przestrzennej w nawigacji morskiej,
 • Dowodzenie jachtami w żegludze morskiej.

 


AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W GDYNI STUDIA INŻYNIERSKIE

Drugą uczelnią w Gdyni, która oferuje studia inżynierskie jest Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte. Z racji specyfiki, Akademia prowadzi nabór w dwóch kategoriach: rekrutację wojskową i cywilną. Na kandydatów wojskowych czekają studia inżynierskie na następujących kierunkach:

 • Nawigacja, ze specjalnością Eksploatacja okrętowych systemów pokładowych
 • Informatyka, ze specjalnością Morskie systemy informatyczne
 • Mechanika i budowa maszyn, ze specjalnością Eksploatacja siłowni okrętowych
 • Mechatronika, ze specjalnością Eksploatacja systemów uzbrojenia morskiego oraz Prace podwodne
 • Systemy informatyczne w bezpieczeństwie, ze specjalnością Cyberbezpieczeństwo.

Rekrutacja cywilna obejmuje następujące kierunki studiów inżynierskich:

 • Nawigacja, ze specjalnościami: hydrografia i systemy informacji przestrzennej, nawigacyjna obsługa sektora offshore, eksploatacja statku handlowego
 • Informatyka
 • Mechanika i budowa maszyn, ze specjalnościami: eksploatacja siłowni okrętowych, inżynierskie zastosowania komputerów
 • Mechatronika, ze specjalnościami: inżynieria bezpieczeństwa technicznego, eksploatacja systemów mechatronicznych, techniki komputerowe w mechatronice
 • Automatyka i robotyka, ze specjalnościami: elektroautomatyka okrętowa, informatyka stosowana
 • Bezpieczeństwo narodowe, ze specjalnościami: bezpieczeństwo morskie państwa, bezpieczeństwo publiczne
 • Systemy informacyjne w bezpieczeństwie
 • Bezpieczeństwo morskie państwa, ze specjalnościami: bezpieczeństwo morskiej infrastruktury krytycznej, bezpieczeństwo w transporcie spedycji i logistyce, bezpieczeństwo w gospodarce morskiej, siły morskie współczesnego państwa.

 


SOPOCKA SZKOŁA WYŻSZA

Poszukując oferty kształcenia na studiach inżynierskich na terenie Trójmiasta, trafiamy do Sopotu. Niepubliczna Sopocka Szkoła Wyższa proponuje kandydatom trzy kierunki, po których można uzyskać dyplom inżyniera. Należą do nich: Architektura, prowadzona w trybie stacjonarnymi i niestacjonarnym, Architektura krajobrazu, prowadzona w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, a także Zarządzanie i inżynieria produkcji, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

 TEMATY POWIĄZANE

 

Studia na Uniwersytecie Gdańskim

Studia na Politechnice Gdańskiej

 

Komentarze (0)