Kognitywistyka - Lublin

Studia w Lublinie

kognitywistyka

Odkryj kierunek kognitywistyka w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

21.02.2023

Kognitywistyka studia Lublin 2023 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Kognitywistyka w Lublinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

Studia na kierunku kognitywistyka w Lublinie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

W Lublinie kognitywistykę możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Filozofii i Socjologii UMCS) oraz Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II (Wydział Filozofii KUL).

czytaj dalej wszystko o Kognitywistyka - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek KOGNITYWISTYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Kognitywistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Kognitywistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kognitywistyka w Lublinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku kognitywistyka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • geografia

 

Dzięki interdyscyplinarności, jaką cechują się studia w Lublinie na kierunku kognitywistyka, istnieje przynajmniej kilka różnych przedmiotów branych pod uwagę w procesie rekrutacji, dzięki czemu szerokie grono potencjalnych kandydatów będzie miało szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o przyjęcie na ten kierunek.

Jeśli chcesz rozpocząć kształcenia na kognitywistyce, przygotuj się do matury z kilku wymienionych przedmiotów: matematyki, fizyki, języka angielskiego, biologii, chemii, wiedzy o społeczeństwie, filozofii oraz historii. Dokładne ustalenia rekrutacyjne odnajdziesz na internetowej stronie każdej z uczelni, które oferują możliwość podjęcia kształcenia kierunkowego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kognitywistyka w Lublinie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOGNITYWISTYKA?

 

Podobno na co dzień wykorzystujemy jedynie niewielki procent możliwości naszego mózgu. Procesy operacyjne mające swoje źródło w głowie każdego człowieka budzą zainteresowanie zarówno wykwalifikowanych naukowców różnych dziedzin społecznych i medycznych, jak i osób niezwiązanych w żaden sposób z którąś z tych nauk. Nie bez powodu studia psychologiczne na kierunku kognitywistyka cieszą się szczególnym zainteresowaniem – korzystając z dorobku naukowego takich dziedzin, jak psychologia, neurobiologia, socjologia oraz medycyna dają wiele odpowiedzi na nurtujące pytania odnośnie funkcjonowania poznawczego człowieka, jego emocji, myśli i przyczyn poszczególnych zachowań. Kognitywistykę możesz podjąć na wielu polskich uczelniach, a jedną z nich jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Powiedzieć, że takie kierunki studiów w Lublinie, jak na przykład kognitywistyka nie są dla każdego, to jak nic nie powiedzieć. Z tego względu każda aplikacja na ten kierunek powinna zostać dogłębnie przemyślana w celu uniknięcia ewentualnego rozczarowania prezentowaną siatką programową. Zastanawiasz się, jakie cechy są szczególnie cenione na opisywanym kierunku? Powinieneś wiedzieć, że jest to przede wszystkim wszechstronne uzdolnienie w obszarach przyrodniczych i społecznych oraz ciekawość ludzkiej natury w szerokim rozumieniu tego słowa. Jeśli ciekawią cię mechanizmy sterujące myśleniem, emocjami i zachowaniem ludzi, chciałbyś poznać budowę i funkcje każdego z obszarów mózgu, lubisz biologię i chemię, a psychologia, socjologia i nauki pokrewne znajdują się w obszarze twoich zainteresowań, to najprawdopodobniej wybór kognitywistyki okaże się tym najwłaściwszym.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku kognitywistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku kognitywistyka w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Kognitywistyka w ciągu ostatnich lat stała się kierunkiem na tyle popularnym, że wiele polskich uczelni postanowiło zaoferować możliwość jego podjęcia przyszłym studentom. Jeśli rozważasz jedynie uczelnie w Lublinie jako miejsce podjęcia kształcenia kierunkowego, to oferta edukacyjna prezentowana przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej powinna cię zainteresować. Podczas edukacji:

 • poznasz budowę i funkcję każdego obszaru mózgu
 • dowiesz się, jak działa układ nerwowy
 • poznasz działanie nowoczesnego sprzętu do neuroobrazowania i diagnostyki uszkodzeń mózgu

Ile trwają studia na kierunku kognitywistyka w Lublinie?

Studia na kierunku Kognitywistyka w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kognitywistyka w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU KOGNITYWISTYKA?

Zatrudnienie gwarantowane przez ukończenie studiów na kierunku kognitywistyka w Lublinie jest często główną motywacją do podjęcia kształcenia kierunkowego. Absolwenci kognitywistyki mogą pracować w:

 • jednostkach naukowo-badawczych
 • placówkach zdrowotnych związanych z diagnozowaniem dysfunkcji neurologicznych 
 • branży IT
 • własnej działalności gospodarczej
 • ośrodkach zdrowia psychicznego

 

Wszystkich innych miejscach, które swoje działanie opierają na kwestiach związanych z działaniem układu nerwowego człowieka.

Gdzie studiować na kierunku kognitywistyka w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Uczelnie na których można studiować kierunek kognitywistyka w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Uczelnie w Lublinie - kierunek kognitywistyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Wydział Filozofii KUL) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Filozofii i Socjologii UMCS) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek kognitywistyka w Lublinie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kognitywistyka Lublin studia i stopnia

Kognitywistyka Lublin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kognitywistyka Lublin studia stacjonarne

Kierunki humanistyczne w Lublinie

Rozwiń

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia