Dodaj do ulubionych

MLECZARSTWO studia-kierunek studiów

Studia na kierunku Mleczarstwo to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku mleczarstwo powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: matematyka, biologia, chemia, fizyka i astronomia, język obcy nowożytny.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MLECZARSTWO

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   MLECZARSTWO - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   CZĘSTO WYBIERANE

   Miasto
   SORTOWANIE:

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku mleczarstwo

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MLECZARSTWO:

   Czego nauczysz się na kierunku mleczarstwo?
   Podczas studiów zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu pozyskiwania i dystrybucji mleka oraz wszystkich innych czynności składających się na tę bogatą i wieloaspektową dyscyplinę.
   Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, na których nauczysz się technik wykorzystywanych przy produkcji produktów mlecznych oraz poznasz nowoczesne technologie stosowane w sektorze przemysłu mleczarskiego.
   Ponadto, wykwalifikowana kadra akademicka przekaże Ci informacje na temat podstaw mechaniki, gospodarki cieplnej i chłodnictwa, których poznanie jest niezbędne do pracy w tej branży. W czasie kursu zostaniesz także kompleksowo przygotowany do oceniania jakości surowca i powstałych na jego bazie produktów mlecznych.
   Oprócz wiedzy teoretycznej zdobędziesz także niezwykle cenne umiejętności praktyczne. Dostaniesz szansę uczestnictwa w warsztatach odbywających się w nowocześnie wyposażonych laboratoriach.
   Zdobytą wiedzę wykorzystasz także podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz doświadczenie i rozwiniesz swoje kompetencje. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wybitnych naukowców i pracowników branży mleczarskiej, którzy podzielą się z tobą swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą.
    
   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:
   • umiejętność nadzorowania procesu pozyskiwania mleka
   • umiejętność nadzorowania procesu dystrybucji mleka
   • umiejętność oceny jakości surowca, jakim jest mleko
   • umiejętność oceny jakości produktów mlecznych
   • znajomość zasad prawidłowej higieny w zakładach mleczarskich
   • umiejętność zarządzania bezpieczeństwem w zakładach mleczarskich
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

   Jak wyglądają studia na kierunku mleczarstwo?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek mleczarstwo jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. To rozwiązanie jest skierowane do osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie nauce i zdobywaniu wykształcenia.

    

   Studia na kierunku Mleczarstwo możemy podzielić na:

   1. Typ:

   • Studia I stopnia (inżynierskie)

    

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne

    

   Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk biologicznych, przyrodniczych oraz technicznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studenci kierunku mleczarstwo zyskają wszechstronną wiedzę z zakresu nauk technicznych, biologicznych, rolniczych czy chemicznych. W ramach licznych zajęć realizowanych na powyższych studiach, dowiesz się więcej na temat produkcji mleka i wyrobów mlecznych oraz całego przemysłu mleczarskiego. Aby poznać aktualną ofertę kształcenia, odwiedź oficjalną stronę wybranej uczelni wyższej.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Jako student kierunku mleczarstwo, oprócz kompleksowej wiedzy teoretycznej, wykształcisz także niezwykle istotne umiejętności praktyczne. Przede wszystkim nauczysz się zaawansowanych zasad pozyskiwania i przetwórstwa mleka z zachowaniem odpowiednich wytycznych.

   Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób obsługiwać profesjonalną aparaturę stosowaną w przemyśle mleczarskim. Ważnym elementem kształcenia będzie także nauka podstaw zarządzania procesem produkcyjnym i jakością. W ramach studiów będziesz miał dostęp do szerokiej oferty zajęć terenowych, projektów badawczych czy praktyk zawodowych.

    

   4. Dla kogo ten kierunek

   Mleko to podstawowy składnik wielu produktów. Jest głównym elementem różnego rodzaju serów, kefirów czy jogurtów. Większość z nas nie wyobraża sobie udanego poranka bez filiżanki kawy z dodatkiem mleka.
   Jednak to, co dla większości ludzi jest czymś naturalnym i oczywistym, okupione jest ciężką pracą, ogromną wiedzą i doświadczeniem specjalistów na co dzień zajmujących się pozyskiwaniem tego pełnowartościowego produktu.
   Współcześnie brakuje profesjonalnych mleczarzy, którzy zajmowaliby się nadzorowaniem całego procesu pozyskiwania i dystrybucji mleka z zachowaniem najwyższych standardów higieny. Jako odpowiedź na potrzeby dzisiejszego rynku pracy powstał unikatowy na skalę krajową kierunek, mleczarstwo.
   Jeżeli więc jesteś osobą, której zależy na zdobyciu oryginalnego wykształcenia i nietuzinkowej pracy, a dodatkowo masz duże zdolności z zakresu nauk ścisłych to studia na kierunku mleczarstwo będą dla ciebie idealnym wyborem.
    
   5. Gdzie studiować Mleczarstwo

   Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Mleczarstwo:

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku Mleczarstwo trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

   Studia pierwszego stopnia na kierunku mleczarstwo będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MLECZARSTWO:

   Jaka praca po tym kierunku?
   Po ukończeniu studiów na kierunku mleczarstwo będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu pozyskiwania mleka i jego dystrybucji. To wszechstronne wykształcenie i uzyskane umiejętności praktyczne oraz doświadczenie zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w swoim zawodzie.
   Jako absolwent będziesz przede wszystkim przygotowany do pracy w zakładach przetwórstwa mleka oraz produktów pochodnychPonadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik specjalistycznych laboratoriów badawczych, zajmujących się oceną jakości surowca. Równie ciekawym rozwiązaniem jest zatrudnienie w instytucjach badawczych.
   Dodatkowo, po ukończeniu studiów licencjackich możesz kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia lub podyplomowych, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i zyskasz nowe perspektywy zawodowe.
    
   Absolwent kierunku Mleczarstwo znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
   • zakłady mleczarskie
   • ośrodki badawcze
   • laboratoria badawcze
   • kontynuacja nauki na studiach magisterskich/podyplomowych
   • zakłady przetwórstwa mleka

   Zobacz inne kierunki Żywienie i żywność

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MLECZARSTWO

   Komentarze (1)

   marcus odpowiedz

   Drodzy studenci Nie warto iść na mleczarstwo Po 22 latach pracy uważam to za błąd W Polsce mleczarnie są głównie OSM a nie podmioty prywatne Stanowiska są dziedziczone a manager odwalą czarną robotę Mój kolega zaczynał w finansach dziś jako detektor finansowy zarabia ponad 25 tys brutto Najważniejsze to znac języki a najlepiej ze dwa i pracować w sektorze finansowym