Budownictwo - Wrocław
Dodaj do ulubionych

26.01.2023

Budownictwo studia Wrocław 2023 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku budownictwo we Wrocławiu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia na kierunku budownictwo w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Uczelnie

We Wrocławiu budownictwo możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznychPolitechnice Wrocławskiej (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego PWR), Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWR) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).
 
Opis kierunku
W czasie studiów na kierunku budownictwo, studenci nauczą się projektowania wykonawstwa, remontów i użytkowania obiektów budowlanych i konstrukcji inżynierskich. Ponadto poznają zasady organizacji pracy oraz kierowania zespołami w firmie budowlanej, a także zarządzania procesem inwestycyjnym. Co więcej, dowiedzą się w jaki sposób korzystać z nowoczesnych narzędzi informatycznych, wspomagających proces projektowania oraz tworzyć rysunek techniczny.
Budownictwo należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2022/2023 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrane było przez ponad 13 tys. kandydatów (o 1094 więcej niż rok wcześniej).
Wśród wrocławskich uczelni publicznych budownictwo znalazło się wśród najpopularniejszych kierunków na Politechnice Wrocławskiej (ponad 900 zgłoszeń - 3 osoby na miejsce).
 
Specjalności
Współczesne studia z budownictwa charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku budownictwo we Wrocławiu: konstrukcje inżynierskie i specjalne, ogólnobudowlana, teoria konstrukcji... specjalności na budownictwie we Wrocławiu >
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia we Wrocławiu na kierunku budownictwo w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, język obcy, język polski, matematyka. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku budownictwo w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 4560 zł do 6400 zł za pierwszy rok studiów.Wykaz opłat za studia na kierunku budownictwo we Wrocławiu >
 
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w firmach budowlanych, wykonawczych i deweloperskich. Ponadto mogą podjąć pracę w biurach projektowych, jednostkach administracji publicznej oraz firmach konsultingowych.

czytaj dalej wszystko o Budownictwo - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek budownictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

Budownictwo stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku budownictwo

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Budownictwo stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Politechnika Wrocławska

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Budownictwo we Wrocławiu?

Studia we Wrocławiu na kierunku budownictwo nie należą do najłatwiejszych, a od kandydatów już na poziomie rekrutacji wymaga się zaprezentowania jak najbardziej rozległej wiedzy z tych zakresów, które będą rozwijane w trakcie całego toku kształcenia wyższego.
Uczelnie we Wrocławiu przyjmują jedynie najlepszych kandydatów, zatem swoje przygotowania do egzaminu maturalnego zacznij już dziś. W swoich planach uwzględnij przede wszystkim przedmioty takie jak: matematyka oraz fizyka. Dobre wyniki uzyskane podczas egzaminu maturalnego zagwarantują ci nie tylko miejsce na liście osób przyjętych, ale także znacznie ułatwią twoją naukę w przyszłości.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Budownictwo w mieście Wrocławiu

Aktualności rekrutacyjne

Jak wyglądają studia na kierunku budownictwo we Wrocławiu?

1. Dla kogo ten kierunek

Budownictwo jest jedną z tych dyscyplin inżynieryjnych, która rozwija się najprężniej. Dziś właściwie otaczająca nas przestrzeń ulega nieustannym przekształceniom. Ciągły rozwój cywilizacyjny przyczynia się do powstawania coraz to nowszych budowli, modernizacji dróg i autostrad itd. Osoby, które profesjonalnie zajmują się budownictwem, posiadają niezbędną wiedzę z zakresu tworzenia nowych obiektów, lecz także swoje doświadczenie potrafią wykorzystać w tracie prac związanych z przebudową, odbudową istniejących już budowli.
Jeżeli od zawsze fascynował cię proces wznoszenia obiektów i posiadasz predyspozycje techniczno-matematyczne, to studia na kierunku budownictwo są dla ciebie stworzone. Musisz pamiętać, że jest to dyscyplina, która wymaga dużego zaangażowania i nie jest ona odpowiednia dla wszystkich absolwentów szkół średnich. Przyszłych inżynierów budownictwa powinna cechować przede wszystkim odpowiedzialność związana z wykonywaniem tego zawodu, ponieważ to od ich decyzji zależy bezpieczeństwo ludzi, którzy będą użytkować dane obiekty.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku budownictwo możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku budownictwo we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.


3. Program kształcenia i gdzie studiować

Uczelnie we Wrocławiu co roku zasila wielu nowych i ambitnych studentów, dla których ważne jest zdobycie rzetelnej wiedzy i doświadczenia. Jeżeli i ty chciałbyś być jednym z nich, a dodatkowo jesteś zainteresowany studiami na kierunku budownictwo, to powinieneś się dobrze zastanowić, gdzie możesz rozpocząć kształcenie. We Wrocławiu są dwa ośrodki akademickie, które umożliwiają naukę na tym kierunku – Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu.
Sprawdź każdą z tych ofert, ponieważ ich programy kształcenia mogą się nieznacznie od siebie różnić.
Wszyscy chętni, którzy poważnie myślą o studiach budowniczych, muszą mieć świadomość, że czeka ich wiele intensywnych godzin nauki. Podstawą kształcenia są bowiem zagadnienia związane z matematyką i fizyką. Tylko ich perfekcyjne opanowanie sprawi, że studenci będą przygotowani do dalszego rozwijania wiedzy o budownictwie – materiałoznawstwo, wytrzymałość materiałów budowlanych, czy różnego rodzaju konstrukcji wykorzystywanych w budownictwie.


4. Praca po studiach

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak budownictwo to gwarant bardzo dobrego zatrudnienia w przyszłości. Osoby, które posiadają wykształcenie inżynieryjne stanowią jedną z najbardziej pożądanych grup zawodowych na rynku pracy. Każdy absolwent posiada bowiem taką wiedzę, która może być wykorzystana w sposób maksymalnie konstruktywny. Studia budownictwo dają konkretnych fach w ręku. Na absolwentów tego kierunku czeka rozwojowa praca w różnego rodzaju biurach projektowych i architektonicznych. Inżynierowie budownictwa to osoby, które podejmują bowiem bardzo ścisłą współpracę z innymi grupami zawodowymi – architektami, mechanikami, czy mechatronikami.
Studia na kierunku budownictwo dają takie wykształcenie, które pozwala na zatrudnienie na stanowiskach: projektanta konstrukcji budowlanych, kierownika budowy, czy inspektora nadzoru budowlanego. Wszystko właściwie zależy od twoich indywidualnych zainteresowań i predyspozycji. Absolwenci budownictwa przygotowani są także do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, dzięki której będą mogli realizować własne pomysły na modernizację przestrzeni.

Uczelnie we Wrocławiu znajdują się w kręgu zainteresowań wielu absolwentów szkół średnich. Dlatego też każda z ofert musi być atrakcyjna dla jak największego grona zainteresowanych. Jednym z takich atrakcyjnych rozwiązań jest możliwość rozpoczęcia kształcenia w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Takiego wyboru możesz dokonać także w przypadku studiów na kierunku budownictwo.

Studia dzienne stanowią obecnie najbardziej popularną formę kształcenia i mają charakter regularnych spotkań w tracie trwania tygodnia. Z kolei studia niestacjonarne to propozycja dla wszystkich tych osób, które nie chcą rezygnować z kształcenia wyższego, a z różnych względów nie mogą regularnie uczęszczać na zajęcia. Studia niestacjonarne odbywają się bowiem w formie weekendowych zjazdów, jednak warto dodać, że są one płatne, a studenci większość materiału teoretycznego muszą opanowywać we własnym zakresie.

 

5. Program studiów i przedmioty

Program dydaktyczny na kierunku budownictwo musi obejmować wiele skomplikowanych zagadnień, ponieważ wykształcenie przyszłych absolwentów tego kierunku musi być niezwykle wszechstronne. Studenci swoją przygodę z budownictwem rozpoczynają od bardzo szczegółowego zgłębiania matematyki oraz fizyki. To dwie dyscypliny naukowe, które stanowią niezbędną podstawę kształcenia. Każdy profesjonalny budowniczy każdą swoją zawodową decyzję musi opierać na ich doskonałej znajomości. Oczywiście jednak studia na kierunku budownictwo bogate są w inne, bardzo ścisłe przedmioty:

 • materiałoznawstwo;
 • materiały wykorzystywane w budownictwie;
 • fizykę budowli;
 • chemię budowlaną;
 • czy różnego rodzaju konstrukcje budowlane itd.

 

To tylko przykłady zajęć, z którymi będą stykać się studenci tego kierunku. Warto podkreślić, że zagadnienia związane z tym profilem kształcenia można podzielić na budownictwo lądowe oraz wodne, także profile przedmiotów będą także obejmować te dwa tak bardzo różniące się profile wznoszenia obiektów. Wykształcenie przyszłych inżynierów budownictwa musi mieć zatem interdyscyplinarny charakter, ponieważ w tej dyscyplinie wykorzystywane są zdobycze z wielu dziedzin technicznych i inżynieryjnych.

Studenci, którzy zdecydują się także na kształcenie na tym kierunku będą wybierać ścieżkę specjalizacyjną. Jej zadaniem jest rozwijanie już bardzo wąskich i wysoce specjalistycznych umiejętności. Przyszli inżynierowie budownictwa mogą się zdecydować na naukę:

 • budownictwa dróg i mostów;
 • budownictwa dróg szynowych itd.

 

Przyszli absolwenci tego kierunku oprócz wiedzy muszą także posiadać szereg cech, które tylko mogą poprawić jakość ich pracy. To przede wszystkim zdolność do analitycznego i przestrzennego myślenia, umiejętność komunikacji z całym zespołem oraz przede wszystkim głębokie poczucie odpowiedzialności. Inżynierowie budownictwa odpowiadają w dużej mierze za bezpieczeństwo osób, które użytkują dane obiekty budowlane.

Ile trwają studia na kierunku budownictwo we Wrocławiu?

Ile trwają studia na kierunku budownictwo we Wrocławiu?

Studia na kierunku budownictwo we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lata (studia II stopnia).

Najpopularniejszy podział studiów w Polsce obejmuje kształcenie pierwszego oraz drugiego stopnia. Studia na kierunku budownictwo również można zaliczyć do tego grona. Swoją przygodę z tym kierunkiem rozpoczniesz od studiów inżynierskich, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. 

Dopiero rozpoczęcie studiów drugiego stopnia pozwala na otrzymanie pełni kwalifikacji. Trwają one od 1,5 roku do 2 lat i ich zakończenie wiąże się z przystąpieniem do obrony pracy dyplomowej. Czas nauki na tym stopniu także znaczne poszerzanie swojej wiedzy, zdobytej podczas studiów pierwszego stopnia.

Budownictwo w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku budownictwo we Wrocławiu?

Uczelnie we Wrocławiu cechują bardzo wysokie standardy nauczania. Osoby, które kończą naukę na wrocławskich ośrodkach akademickich, dysponują bardzo rzetelnym wykształceniem, a ono w znaczny sposób przekłada się na ich perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Studia budownicze w tym mieście stanowią dodatkowy atut, ponieważ absolwenci kierunków inżynieryjnych tworzą wyjątkowo atrakcyjne grupy zawodowe na aktualnym rynku pracy. Absolwenci budownictwa będą mogli ubiegać się o zatrudnienie w miejscach takich jak:

 • biura projektowe i architektoniczne;
 • organy inspektoratu nadzoru budowlanego;
 • różnego rodzaju firmy wykonawcze;
 • przedsiębiorstwa budowlane;
 • instytucje zajmujące się przemysłem budowlanym;
 • jednostki administracji rządowej i samorządowej.

 

Praca przyszłych inżynierów budownictwa zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych zainteresowań. To wyjątkowo dobrze płatny zawód, w którym wynagradzana jest nie tylko rozbudowana wiedza, lecz także umiejętność pracy pod presją odpowiedzialności. Musi o niej pamiętać każdy, kto chciałby rozpocząć studia na kierunku budownictwo. Każdy absolwent budownictwa ma taki szereg umiejętności, które czynią go wybitnym specjalistą z zakresu:

 • projektowania konstrukcji budowlanych;
 • inspektoratu nadzoru budowlanego;
 • inżynierii budownictwa lądowego i wodnego;
 • inżynierii instalacji podwodnych
 • kosztorysowania itd.

 

Jak widzisz – nawet tak ścisły kierunek studiów daje wiele możliwości kreatywnego i nie zawsze schematycznego rozwoju. Jako świadomy absolwent studiów budowniczych możesz także rozpocząć własną działalność gospodarczą. Ona zapewni ci niezależność w kwestii realizacji poszczególnych zleceń.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Budownictwo?

Absolwenci Budownictwa mają przed sobą wiele zawodów powiązanych z ukończonymi studiami. Jednak najczęściej wybieranymi przez inżynierów budownictwa są m.in. inżynier budowlany, monter konstrukcji budowlanych, kierownik budowy oraz kierownik robót drogowych. Jakie są ich obowiązki i ile zarabiają miesięcznie?

 

Inżynier budowlany

Może on podjąć pracę np. w firmach budowlanych. Odpowiada on za przygotowanie i organizację budowy, a także za opracowanie harmonogramów prac i grafiki pracowników. Kontroluje przebieg wykonywanych prac, a także ich jakość. Inżynier budowy zajmuje się również dokumentacją techniczną oraz realizacją przebiegu budowy, pilnuje również czy wszystko wykonywane jest zgodnie z prawem budowlanym. Dodatkowo zarządza pracą podległych brygad. Mediana zarobków to około 5360 zł brutto miesięcznie.

 

Projektant konstrukcji budowlanych

Odpowiada on za analizowanie rysunków roboczych, ustala rodzaj i zakres robót montażowych oraz dobiera materiały pomocnicze takie jak narzędzia, sprzęt i maszyny. Projektant konstrukcji budowlanych zajmuje się również oceną jakości elementów montażowych i przygotowuje elementy konstrukcji stalowej używanej w czasie montażu. Mediana zarobków wynosi około 4000 zł brutto miesięcznie.

 

Kierownik budowy

Zajmuje się kierowaniem procesu budowy zgodnie z obowiązującymi wymogami Prawa Budowlanego. Nadzoruje pracowników oraz kontroluje jakość wykonywanych prac. Odpowiada także za zapewnienie warunków BHP, co jest niezwykle istotne. Brak przestrzegania BHP może skutkować surowymi karami. Mediana zarobków wynosi 8320 zł brutto miesięcznie.

 

Kierownik robót drogowych

Nadzoruje on rozbudowę lub modernizację m.in. dróg i mostów. Odpowiada za współpracę z podwykonawcami i dostawcami, a także rozlicza koszty i czy mieszczą się one w przeznaczonym budżecie. Do obowiązków kierownika robót drogowych należy także prowadzenie dokumentacji, która obejmuje plany i pozwolenia na budowę. Mediana zarobków wynosi około 7990 zł brutto miesięcznie.

*Źródło wynagrodzenia.pl (marzec 2022)

 

*Pamiętaj, że podane kwoty mogą się różnić pomiędzy sobą, na co wpływa wiele czynników. Zróżnicowanie w stawkach uzależnione jest od wykształcenia, ukończonych dodatkowych kursów i szkoleń, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków obcych, wielkości firmy, a nawet miejsca pracy – wynagrodzenia na danym stanowisku mogą się różnić pomiędzy województwami lub miastami.

Gdzie studiować na kierunku budownictwo we Wrocławiu?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, Politechnice Wrocławskiej oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku budownictwo, w roku akademickim 2022/2023, Politechnika Wrocławska 540 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Bezpłatne studia oferuje również Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na PWr, UPWR oraz uczelni niepublicznej. Ceny wahają się od 4560 zł do 6400 zł za pierwszy rok studiów.

 

Uczelnie na których można studiować kierunek budownictwo we Wrocławiu:

 

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

 

 

Limity miejsc

Liczba miejsc na poszczególnych kierunkach jest ograniczona, a o tym, czy dany kandydat dostanie się na studia, decydują jego wyniki w postępowaniu kwalifikacyjnym – uczelnie przyjmują te osoby, które zajmują odpowiednio wysokie miejsce na liście rankingowej.

Limity miejsc na kierunku budownictwo we Wrocławiu:

 • Politechnika Wrocławska: 540

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne. Za możliwość nauki na studiach muszą jednak zapłacić najczęściej studenci niestacjonarni publicznych szkół wyższych oraz osoby, które studiują w większości prywatnych uczelni.

 • Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu – od 4560 zł
 • Politechnika Wrocławska – 6400 zł
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – 4800 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Kandydaci na studia informację o wynikach rekrutacji otrzymują w wyznaczonym przez daną uczelnię terminie w prywatnym profilu w systemie IRK lub ERK. Dzięki temu mogą oni nie tylko poznać wynik, który zdobyli w procesie rekrutacyjnym, ale również dowiedzieć się, które miejsce na liście rankingowej zajęli.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Politechnika Wrocławska – 11.07.2022
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – 12.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Preferowana forma dostarczenia dokumentów rekrutacyjnych jest zależna od indywidualnej decyzji wybranej szkoły wyższej. Większość uczelni przyjmuje pliki doręczone osobiście przez zakwalifikowanych kandydatów do siedziby instytucji. Niektóre szkoły decydują się także na dopuszczenie możliwości wysłania kompletnego zestawu dokumentów za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Kandydaci, którzy pomyślnie przeszli proces rekrutacji, mogą składać dokumenty rekrutacyjne w terminie określonym przez daną uczelnię. Zestaw dokumentów musi być kompletny oraz dostarczony na czas – spóźnienie lub niespełnienie któregokolwiek z wymogów wynikających z zasad rekrutacji może skutkować skreśleniem kandydata z listy osób zakwalifikowanych na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Politechnika Wrocławska – od 12.07.2022 do 16.07.2022
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – od 13.07.2022 do 15.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek budownictwo:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Politechnika Wrocławska (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek budownictwo we Wrocławiu?

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek budownictwo we Wrocławiu?

Studia na kierunku budownictwo stanowią bardzo nęcącą propozycję i od wielu lat znajdują się w czołówce najbardziej popularnych kierunków. Jednak nie są to studia, na których odnajdzie się każdy absolwent szkoły średniej. Zastanów się, czy odnajdujesz w sobie te predyspozycje, które uczynią z ciebie idealnego kandydata na studia na kierunku budownictwo. Odpowiedz sobie na początek na kilka podstawowych pytań:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych takich jak matematyka i fizyka nigdy nie stanowiły dla ciebie problemu?
 • Czy nie boisz się wyzwań i potrafisz działać pod presją?
 • Czy cechuje się logiczne myślenie?

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to znaczy, że możesz śmiało pomyśleć o nauce na tym kierunku. Jednak na początku musisz przede wszystkim bardzo dobrze przygotować się do egzaminu dojrzałości, ponieważ kandydatów na studia we Wrocławiu na kierunku budownictwo jest bardzo dużo. Aby zwyciężyć w tym starciu, musisz pokonać ich wszystkich, a twoją jedyną bronią są wyniki maturalne. W kręgu twoich zainteresowań powinny się znaleźć przedmioty takie jak matematyka oraz fizyka. Oprócz tego pomyśl także o chemii, czy o języku angielskim.

Studia budownicze zarezerwowane są tylko dla najbardziej ambitnych. Musisz nieustannie poszerzać i rozwijać swoją wiedzę. Zadbaj już o to w szkole średniej i pomyśl o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Jeżeli będziesz jej laureatem lub finalistą, to na listach osób przyjętych możesz się znaleźć poza kolejnością. W przypadku kształcenia na tym kierunku uwzględnij olimpiady takie jak:

 • Olimpiada Matematyczna;
 • Olimpiada Fizyczna;
 • Olimpiada Chemiczna.

 

Pamiętaj także o terminowym uiszczeniu wszystkich niezbędnych opłat rekrutacyjnych. Nie może im towarzyszyć zwłoka, ponieważ to jeden z najważniejszych kroków w procedurze kwalifikacyjnej. Gdy już znajdziesz się na listach osób przyjętych, to będziesz musiał dostarczyć do dziekanatu niezbędny zestaw dokumentów: skany dowodu, zdjęcia do legitymacji oraz oczywiście świadectwo maturalne.

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

kierunki studiów we Wrocławiu

studia we Wrocławiu

 

BUDOWNICTWO - ważne informacje

budownictwo studia

studia architektura i budownictwo we Wrocławiu

studia architektura i budownictwo w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku budownictwo we Wrocławiu?

Każdy, kto decyduje się na studia na kierunku budownictwo, wie, że czeka czas intensywnej nauki, która w przyszłości może zaowocować bardzo stabilną pracą.

Marek, student budownictwa, mówi:

Od zawsze wiedziałem, że chcę zdobyć takie wykształcenie, które da mi przede wszystkim dobrze płatną pracę. Wiem, że studia na kierunku budownictwo były dobrym wyborem, bo to prawdziwy fach w ręku!

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Budownictwo Wrocław studia i stopnia

Budownictwo Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Budownictwo Wrocław studia stacjonarne

Budownictwo Wrocław studia niestacjonarne

Kierunki architektura i budownictwo w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (1)

Rum odpowiedz

Wszystko napisane powyzej to stek bredni, kogos kto o budownictwie wie tyle, ile zobaczył w serialu 40tolatek. Prakrycznie każdy inzynier budownictwa w PL uważa je za największy błąd swojego życia. Tyra 11-12h dziennie, zero życia prywatnego, cale Zycie delegacje, ogromna presja i stres, zarobki jak na kasie w markecie, praca z samymi prymitywami na około. Trzymajcie sie z daleka!!!!!

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJD6xJq5UTA0cRsS4Mgx-LGnc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/74719-kpsw-studia-bydgoszcz.jpg Akademia Kujawsko-Pomorska
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJbVsxiY8yGUcRqP5BezchYwU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a4be-vistula-warszawa.jpg Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpg Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie