Bioinformatyka - Poznań

Studia w Poznaniu 

bioinformatyka

Odkryj bioinformatykę w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

17.02.2023

Bioinformatyka studia Poznań 2023 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku bioinformatyka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Studia na kierunku bioinformatyka w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

W Poznaniu bioinformatykę możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Biologii UAM) oraz Politechnice Poznańskiej (Wydział Informatyki i Telekomunikacji PP).

czytaj dalej wszystko o Bioinformatyka - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek BIOINFORMATYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Bioinformatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne
Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Bioinformatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek bioinformatyka?

Jeśli rozważasz studiowanie bioinformatyki w Poznaniu, musisz spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. Warto wcześniej zainteresować się wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ poszczególne uczelnie ustalają je indywidualnie.

Chętnych jest wielu, dlatego prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów warto zdawać egzaminy dodatkowe na poziomie rozszerzonym. Proces rekrutacji jest zmienny w stosunku do trybu i poziomu kształcenia. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Bioinformatyka w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOINFORMATYKA W POZNANIU?

Bioinformatyka to kierunek wpisujący się w oczekiwania współczesnego rynku pracy. XXI wiek to czas rozwoju technologicznego, a także era „Big Biomedical Data”, która poszukuje specjalistów odnajdujących się w tematyce biologii molekularnej i informatyki, czyli bioinformatyki.

Biolodzy-informatycy to eksperci, którzy sprawnie działają w świecie nowoczesnej biologii, a zarazem mają zasób wiedzy, który obejmuje analizę olbrzymich i często wysoce złożonych zbiorów informacji biomedycznych.

Stricte interdyscyplinarny kierunek jest idealny dla osób, które interesują się bioinformatyką i dziedzinami pokrewnymi, a także nie mają problemów z nauką przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Bioinformatyka możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku bioinformatyka w Poznaniu realizowane są w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Studia drugiego stopnia odbywają się w trakcie czterech semestrów (dwa lata) i kończą się tytułem magistra. Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia.

Tego typu studia informatyczne możesz realizować przede wszystkim w trybie stacjonarnym. Studia dzienne odbywają się od poniedziałku do piątku i wypełnione są zajęciami obowiązkowymi, dodatkowymi i fakultatywnymi; przewidują także praktyki zawodowe.

Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Bioinformatyka to kierunek, który powstał dzięki współpracy dwóch uczelni – Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Politechniki Poznańskiej. Umożliwia to połączenie rzetelnych treści, obejmujących biologię molekularną, z wiedzą i praktycznymi umiejętnościami odnoszącymi się do informatyki i programowania.

W kompleksowo opracowanym programie studiów znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: algorytmy i struktury danych, uczenie maszynowe, bioinformatyka strukturalna, bioinformatyka sekwencji biologicznych, analiza danych wysokoprzepustowych. Realizowanie przedmiotów fakultatywnych pozwoli studentom zdobyć wiedzę w zakresie analizy danych genomowych, algorytmiki, bioinformatyki strukturalnej.

Studenci zaś mają okazję nauczyć się oceniać przydatność i zastosowanie dostępnych narzędzi informatycznych, które są wykorzystywane przy rozwiązywaniu konkretnych problemów biologicznych. Jednocześnie uczą się także projektować i konstruować tego typu narzędzia.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOINFORMATYKA W POZNANIU?

Studia na kierunku Bioinformatyka trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Bioinformatyka w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 3,5 roku licencjat /
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOINFORMATYKA W POZNANIU?

Absolwenci bioinformatyki mają bardzo wiele możliwości rozwoju naukowego i zawodowego, zwłaszcza że realizowane kształcenie ułatwia im podejmowanie pracy badawczej i analitycznej w instytucjach naukowo-badawczych oraz laboratoriach badawczych, kontrolnych i diagnostycznych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku bioinformatyka:

 • przedsiębiorstwa wykorzystujące metody bioinformatyki, biologii i informatyki
 • przemysł biotechnologiczny i bioinifrmatyczny
 • laboratoria i instytuty badawcze
 • administracja
 • firmy, które zajmują się narzędziami i systemami informatycznymi

Możesz pracować w przedsiębiorstwach i jednostkach administracji na stanowiskach wymagających wiedzy biologicznej i informatycznej. Absolwenci odnajdują się w biostatystyce i programowaniu bioinformatycznym oraz w technikach programistycznych w biologii molekularnej.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Bioinformatyka w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Bioinformatyka Poznań studia i stopnia

Bioinformatyka Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Bioinformatyka Poznań studia stacjonarne

Kierunki informatyczne w Poznaniu

grafika
Rozwiń

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Poznaniu

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • al. 29 listopada 46, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • ul. Sucharskiego 2,, 35-225 Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wsiz+rzeszow https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dadcc-wsiz-rzeszow.jpg Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni