Elektronika i telekomunikacja - Poznań

Elektronika i telekomunikacja - Poznań

Elektronika i telekomunikacja - Poznań

Studia w Poznaniu 

elektronika i telekomunikacja

Odkryj elektronikę i telekomunikację maszyn w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

17.02.2023

Elektronika i telekomunikacja studia Poznań

Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja w Poznaniu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra). Studia możesz w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Uczelnie

W Poznaniu elektronikę i telekomunikację możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Politechnice Poznańskiej (Wydział Informatyki i Telekomunikacji PP).

 

czytaj dalej wszystko o Elektronika i telekomunikacja - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Elektronika i telekomunikacja stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek elektronika i telekomunikacja w Poznaniu?

W procesie rekrutacji na kierunek elektronika i telekomunikacja pod uwagę brane są wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, do których należą na przykład: matematyka, chemia, fizyka lub informatyka
Dużym atutem, który wyróżni Cię na tle innych kandydatów będą punkty uzyskane za udział w konkursach i olimpiadach z obszaru nauk ścisłych. W przypadku studiów drugiego stopnia konieczne będzie przedstawienie dyplomu ukończenia studiów wyższych. 
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Elektronika i telekomunikacja w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTRONIKA I KOMUNIKACJA?

Elektronika i telekomunikacja to dwie pokrewne dziedziny nauki, które są od siebie zależne. Elektronika zajmuje się wytwarzaniem oraz przetwarzaniem sygnałów, co znajduje zastosowanie w telekomunikacji, której zadaniem jest transmisja danych i informacji na odległość. Współcześnie, wraz z rozwojem internetu i nowych mediów dyscypliny te zyskują coraz większą popularność, w związku z czym wprost proporcjonalnie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek elektronika i telekomunikacja w Poznaniu.
Osoby, które zdecydują się aplikować na studia inżynierskie powinny interesować się  naukami ścisłymi i osiągać dobre wyniki z takich przedmiotów, jak matematyka, fizyka, chemia czy informatyka. Jeżeli dodatkowo doskonale orientujesz się w rynku nowoczesnych technologii i chciałbyś rozwijać się w tym kierunku to koniecznie weź udział w rekrutacji na studia inżynierskie w Poznaniu.

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

W związku z dużym zapotrzebowaniem na specjalistów z obszaru nauk technicznych i ścisłych,   uczelnie w Poznaniu coraz częściej decydują się na wprowadzenie do swojej oferty różnego typu studiów inżynierskich. Kierunek elektronika i telekomunikacja zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu, można obecnie realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.  Ukończenie studiów jest gwarancją przyszłościowego wykształcenia i przygotowania zawodowego.
Studia w Poznaniu wyróżniają się interdyscyplinarnym i dopasowanym do realiów współczesnego rynku pracy, programem nauczania. Jako student będziesz miał szansę ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru nauk ścisłych oraz technicznych. W siatce zajęć znajdą się między innymi, takie przedmioty jak:
 • informatyka
 • sensory i układy pomiarowe
 • podstawy telekomunikacji
 • teoria systemów
 • wprowadzenie do multimediów
 • oraz wiele innych

 

Oprócz zajęć obligatoryjnych, w ofercie kształcenia znajdą się także ciekawe specjalizacje, do których należą: radiokomunikacja, multimedia i elektronika powszechnego użytku, sieci komputerowe i technologie internetowe oraz  Elektroniczne systemy programowalne i optotelekomunikacja.
 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA?

Ukończenie studiów inżynierskich w Poznaniu daje wiele możliwości rozwoju zawodowego. Absolwenci kierunku elektronika i telekomunikacja bez problemu odnajdują się na współczesnym, niekiedy wymagającym rynku pracy. Po zakończeniu nauki będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia zatrudnienia w:

 • firmach doradczych
 • agencjach projektowych
 • firmach budowlanych
 • firmach wdrożeniowych

 

Ciekawą opcją może być także związanie swojej przyszłości z branżą IT, na stanowiska analityka danych, programisty czy specjalisty do spraw sieci komputerowych. Uzyskane wykształcenie umożliwi Ci podjecie pracy w przedsiębiorstwach telekomunikacyjnych i usługowych. Co więcej, możesz zdecydować się na rozpoczęcie kariery naukowej i podjęcia pracy w instytucjach naukowo-badawczych, uczeniach wyższych czy specjalistycznych wydawnictwach. Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do ich wykształcenia. 

Gdzie studiować na kierunku elektronika i telekomunikacja w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Poznańskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek elektronika i telekomunikacja w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek elektronika i telekomunikacja:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Poznańska (Wydział Informatyki i Telekomunikacji PP) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Elektronika i telekomunikacja w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów


Kierunki inżynierskie i techniczne w Poznaniu

informatyka
Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

Studia na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania

Studia na Wydziale Maszyn Roboczych i Transportu

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski