Jesteś osobą o różnorodnych zainteresowaniach? Pasjonujesz się naukami ścisłymi i technicznymi, a może twoją mocną stroną jest medycyna? Jeżeli nie możesz się zdecydować, w której z tych dziedzin czujesz się najlepiej, to kierunek inżynieria biomedyczna w Gdańsku będzie dla ciebie odpowiednim wyborem. Studia te łączą w sobie zagadnienia z pogranicza nauk technicznych, matematycznych, biologicznych i medycznych, dzięki czemu będziesz miał okazję zdobyć wszechstronne wykształcenie i tym samym zwiększyć swoje szanse na stabilną i perspektywiczną prace.
Osoby, które wybiorą studia inżynierskie w Trójmieście powinny interesować się naukami ścisłymi i technicznymi. W przypadku tego kierunku, warto posiadać wszechstronną wiedzę medyczną, biologiczną i chemiczną. Jeżeli spełniasz te warunki, to studia na kierunku inżynieria biomedyczna będą dla ciebie najlepszym wyborem.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku inżynieria biomedyczna możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Studia na kierunku inżynieria biomedyczna w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 1,5 roku.
Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Uczelnie w Trójmieście, ze względu na rosnącą popularność studiów inżynierskich, coraz częściej decydują się na zamieszczenie ich w swoich ofertach kształcenia. Dokładną listę uczelnie, na których możesz realizować kierunek inżynieria biomedyczna, znajdziesz w dziale poniżej. Zanim przystąpisz do procesu rekrutacyjnego powinieneś dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne opcje, tak aby wybrać tę najbardziej odpowiadającą twoich potrzebom i oczekiwaniom.
Program nauczania na kierunku inżynieria biomedyczna zachowuje odpowiednią równowagę pomiędzy zajęciami teoretycznymi, a warsztatami praktycznymi. Jako student będziesz miał okazję rozwinąć swoją wiedzę:
-
z obszaru projektowania urządzeń medycznych
-
z rysunku technicznego
-
matematyczną
-
informatyczną
-
fizyczną
-
techniczną
-
z wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych
Po zakończeniu drugiego roku studiów będziesz musiał wybrać jedną z dostępnych specjalizacji. Zadecydujesz między elektroniką w medynie, chemią w medycynie, informatyką w medycynie oraz fizyką medyczną. Dokładny plan zajęć będzie zależał od wybranej ścieżki kształcenia.