BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY - EDUKACJA I ZARZĄDZANIE - STUDIA PODYPLOMOWE

BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY - EDUKACJA I ZARZĄDZANIE - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Bezpieczeństwo i higiena pracy - edukacja i zarządzanie - studia podyplomowe

Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy - edukacja i zarządzanie studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy - edukacja i zarządzanie - studia podyplomowe
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności bezpieczeństwo i higiena pracy - edukacja i zarządzanie - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej | bezpieczeństwo i higiena pracy - edukacja i zarządzanie - studia podyplomowe - uczelnie >

Kierunek przeznaczony jest m.in. dla kadry zarządzającej w przedsiębiorstwach i organizacjach, osób zajmujących się problematyką bezpieczeństwa i higieny pracy oraz promowaniem bezpiecznych zachowań, a także wszystkich, którzy chcieliby zdobyć nowe kwalifikacje i zająć się kwestiami BHP w zakładach pracy.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

W celu rekrutacji na kierunek bezpieczeństwo i higiena pracy - edukacja i zarządzanie zwykle wystarczy wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty. Kandydaci powinni legitymować się dyplomem licencjata, magistra lub inżyniera. Przeważnie nie jest wymagane doświadczenie ani konkretne wykształcenie. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi kosztami, takimi jak np. wpisowe i czesne. O akceptacji kandydata może decydować kolejność zgłoszeń, a liczba osób w grupach może być ograniczona. Warto więc wcześniej sprawdzić harmonogram rekrutacji i zadbać o poprawność dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY - EDUKACJA I ZARZĄDZANIE - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie

Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY - EDUKACJA I ZARZĄDZANIE?

Kierunek bezpieczeństwo i higiena pracy - edukacja i zarządzanie realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Studenci zwykle zyskują niezbędną wiedzę teoretyczną na wykładach oraz trenują umiejętności praktyczne na ćwiczeniach czy warsztatach. Zajęcia mogą być prowadzone zarówno przez wykwalifikowanych pracowników akademickich uczelni, jak i specjalistów mających doświadczenie w dziedzinach związanych z tematyką kierunku. Czasem istnieje także możliwość uzyskania dodatkowych uprawnień np. z zakresu bezpieczeństwa instalacji elektrycznych czy gazowych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy - edukacja i zarządzanie możemy podzielić na:

1. Typ

 

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy - edukacja i zarządzanie zdobywają szeroką wiedzę z dziedziny BHP i pokrewnych. Uczą się zwykle, w jaki sposób promować bezpieczne zachowania w zakładzie pracy. Poznają także normy i zasady BHP, które powinny być wprowadzone i egzekwowane w każdym przedsiębiorstwie czy organizacji. Słuchacze mogą się także nauczyć prowadzić postępowania powypadkowe oraz oceniać ryzyko zawodowe u różnych grup. W trakcie zajęć dowiadują się często także, w jaki sposób prowadzić kursy i szkolenia z zakresu BHP. Dodatkowo studenci mogą zapoznać się z nowoczesnymi narzędziami np. informatycznymi, które wspomagają pracę specjalistów ds. BHP. Mogą także uzyskać informacje na temat optymalizacji stanowisk i warunków pracy w przedsiębiorstwach.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY - EDUKACJA I ZARZĄDZANIE?

Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy - edukacja i zarządzanie trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY - EDUKACJA I ZARZĄDZANIE?

Absolwenci kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy - edukacja i zarządzanie są przygotowani do pracy związanej z BHP. Mogą m.in. zostać doradcami w zakresie wdrażania nowych technologii do firm. Inną możliwością jest praca w charakterze specjalisty ds. BHP w większości sektorów gospodarki np. budownictwa, szkolnictwa, administracji czy ochrony zdrowia. Absolwenci mogą się zająć także np. oceną ryzyka zawodowego i prowadzić postępowania powypadkowe w zakładach pracy. Dodatkowo mogą spróbować swoich sił w prowadzeniu szkoleń i kursów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Studia mogą się również przyczynić do rozwoju kariery zawodowej i otrzymaniu awansu np. na stanowiska kierownicze.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy - edukacja i zarządzanie to m.in.:

  • specjalista ds. BHP
  • doradca
  • szkoleniowiec

 

Zobacz inne kierunki Ochrona i bezpieczeństwo - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ochrona i bezpieczeństwo

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)