"STUDY WARS" - "WIEDZA O WOJNIE" - STUDIA PODYPLOMOWE

"STUDY WARS" - "WIEDZA O WOJNIE" - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku "study wars" - "wiedza o wojnie" - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
   Czas trwania
    WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

    WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

    "study wars" – "wiedza o wojnie" - studia podyplomowe

    Studia na kierunku study wars – wiedza o wojnie to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

    Study wars to propozycja studiów podyplomowych, kierowana do osób zainteresowanych szeroko pojętą obronnością, które chcą rozpocząć pracę np. w sztabach antykryzysowych poziomu państwowego i samorządowego. Studia przygotowują także do pracy w siłach zbrojnych i agendach rządowych z nimi związanych. Zdobywane kompetencje przydatne są zarówno na stanowiskach cywilnych, jak i służą pogłębieniu wiedzy teoretycznej w trakcie odbywanej służby.

    Studia na kierunku "study wars" - "wiedza o wojnie" - studia podyplomowe
    Rok akademicki 2024/2025
    Forma studiów zjazdy
    Poziom studiów studia podyplomowe

    Uczelnie

    Studia na kierunku "study wars" - "wiedza o wojnie" - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej | "study wars" - "wiedza o wojnie" - studia podyplomowe - uczelnie >

    Absolwenci zdobędą wszechstronną wiedzą na temat m.in. obronności, taktyki i strategii wojskowej, orgnizacji prawnej systemów obronnych w Polsce i na świecie, systemów prawnych regulujących konflikty zbrojne. Zapoznają się także z doktrynami wojskowymi, ich historią i rozwojem.

    Sprawdź wszystkie studia online w Polsce.

    JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

    W zależności od uczelni i trybu kształcenia zasady rekrutacji na studia podyplomowe mogą się różnić. Przykładowo proces rekrutacji może się opierać jedynie na zgłoszeniach i być otwarty dla absolwentów zarówno studiów magisterskich jak i licencjackich czy inżynierskich. Studia na tym kierunku mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami. O akceptacji kandydata może decydować kolejność zgłoszeń, więc warto wcześniej sprawdzić terminy rekrutacji.

    *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    szczegółowe wymagania na uczelniach

    JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDY WARS – WIEDZA O WOJNIE?

    Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym. Zajęcia mogą się odbywać w trybie hybrydowym, czyli być prowadzone w budynkach uczelni lub online. Kierunek study wars – studia o wojnie umożliwia zdobycie kwalifikacji do pracy w oddziałach kryzysowych i siłach zbrojnych w kraju.

    Studia tego typu przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu obronności i działań wojennych oraz rozwijać swoją karierę w siłach zbrojnych. W zależności od trybu kształcenia zajęcia prowadzone są metodami tradycyjnymi oraz z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Student ma prawo wyboru trybu, w którym będzie uczestniczyć w zajęciach.

     

    1. Typ i tryb studiów:

    Studia na kierunku study wars możemy podzielić na:

    1. Poziom:

    2. Forma:

     

    2. Zdobywana wiedza i umiejętności

    Studenci kierunku study wars zdobywają wiedzę na wiele tematów związanych z wojskowością m.in. organizacja armii, taktyka i strategia wojskowa, dowodzenie i przywództwo, historia doktryn wojskowych, system prawno-ustrojowy Polski i systemy regulacji prawnej konfliktów zbrojnych.

    Na plan studiów składają się wykłady, prowadzone przez specjalistów z danej dziedziny oraz zajęcia praktyczne, które pozwalają lepiej zrozumieć systemy decydujące o działaniu sił zbrojnych i zrozumieć ich rzeczywistość. Warto podkreślić, że część tej wiedzy np. taktyka i strategia wojskowa, do tej pory była przekazywana jedynie w szkołach wojskowych.

    ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDY WARS – WIEDZA O WOJNIE?

    Studia na kierunku study wars trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

    JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU STUDY WARS - WIEDZA O WOJNIE?

    Absolwenci kierunku study wars mogą pracować zarówno na stanowiskach cywilnych jak i podjąć pracę w siłach zbrojnych. Studenci zdobędą wiedzę, która pozwoli podjąć pracę w sztabach antykryzysowych na poziomie samorządowym i krajowym, agendach rządowych związanych z wojskowością i siłami zbrojnymi.

     

    Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku study wars:

    • sztaby antykryzysowe
    • siły zbrojne
    • agendy rządowe związane z wojskowością i obronnością

     

    Studia podyplomowe w zakresie study wars umożliwiają zdobycie kompetencji, które pozwolą Ci pełnić obowiązki w pracy związanej z obroną kraju. Szeroki zakres wiedzy z tematów taktyki i strategii wojskowej, przywództwa, prawa i organizacji systemów obronnych tworzą idealny profil kandydata do pracy w wojskowości.

    Zobacz inne kierunki ochrona i bezpieczeństwo

    Filtrowanie
    Województwo
    Poziom studiów

    Zobacz inne kierunki ochrona i bezpieczeństwo - podyplomowe

    Filtrowanie
    Województwo
    Poziom studiów

    Miasta, które oferują studia na kierunku "STUDY WARS" - "WIEDZA O WOJNIE" - STUDIA PODYPLOMOWE

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia

    Komentarze (0)