Dla kogo ten kierunek
Praca w odpowiednich warunkach, które nie zagrażają naszemu zdrowiu jest niezwykle ważna. W związku z tym duży nacisk kładzie się na przeprowadzanie szkoleń i uświadamianie ludzi jakie niebezpieczeństwa mogą pojawić się na ich stanowiskach pracy. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w tym obszarze powstały studia podyplomowe na kierunku Bezpieczeństwo i higiena pracy. Zatem jeśli chciałbyś zdobyć nową specjalność zawodową lub poszerzyć swoje kompetencje to koniecznie przeczytaj jakie możliwości oferuje Ci ten kierunek.
Program studiów i przedmioty
O przyjęcie na studia podyplomowe mogą się ubiegać osoby posiadające tytuł licencjata lub magistra wszystkich kierunków. Czas trwania nauki obejmuje 2 semestry. Jesteś ciekawy jakie zagadnienia będą poruszane na zajęciach? Program studiów podyplomowych obejmuje przedmioty z zakresu prawa i ochrony pracy, ergonomii pracy, istniejących zagrożeń i zasad bezpieczeństwa na stanowisku pracy czy udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo nabędziesz umiejętności prawidłowej oceny ryzyka zawodowego oraz zapoznasz się z możliwościami zapobiegania najczęstszym chorobom i wypadkom przy pracy. Dzięki zajęciom teoretycznym i praktycznym przygotujesz się do zadań jakie czekają na Ciebie w pracy w służbach bhp.
Praca po studiach
Gdzie będziesz mógł podjąć pracę po uzyskaniu dyplomu ukończenia studiów? Przede wszystkim możesz zatrudnić się w placówkach administracji państwowej i samorządowej. Jeśli lubisz współpracować z innymi ludźmi to możliwość prowadzenia szkoleń z zakresu higieny pracy jest dla Ciebie idealna. Inną alternatywą jest praca w różnego rodzaju zakładach i przedsiębiorstwach skupiająca się na weryfikowaniu warunków pracy i czuwaniu nad obowiązującymi procedurami. Zatem jeśli nie jest Ci obojętna higiena pracy i chciałbyś mieć wpływ na bezpieczeństwo innych pracowników to ten kierunek studiów jest zdecydowanie dla Ciebie!
STUDIA PODYPLOMOWE
szczegółowe wymagania na uczelniach
Nic nie znaleziono
Kierunek bezpieczeństwo i higiena pracy można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Pierwsza opcja będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą sobie pozwolić na codzienne uczestnictwo w zajęciach akademiach. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie w zdobywaniu wykształcenia to zdecyduj się na studia niestacjonarne.
Studenci, którzy zdecydują się aplikować na powyższy kierunek zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu nauk technicznych.
W planie zajęć na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy znajdzie się wiele rozwijających przedmiotów z zakresu nauk technicznych i ścisłych. Oto wybrane z nich:
Jako student poznasz także szereg możliwych zagrożeń występujących w procesach pracy oraz dowiesz się więcej na temat metod ich eliminowania. Ponadto, zapoznasz się z określonymi regulacjami prawnymi i nauczysz się stosować je w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Studenci zdobędą również wiedzę na temat konkretnych środowisk pracy i obowiązujących w nich zasad bezpieczeństwa.
Jako student kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy zdobędziesz także wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim, nauczysz się oceny ryzyka zawodowego, badania wypadków w czasie pracy czy diagnostyki chorób zawodowych. Ponadto, poznasz zasady ewakuacji w sytuacji zagrożenia i nauczysz się wdrażać je w praktyce. Program kształcenia zakłada również realizacje interesujących zajęć terenowych czy praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.
Studia pierwszego stopnia w trybie stacjonarnym na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy trwają trzy i pół roku czyli siedem semestrów. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia zaoczne, na naukę poświęcisz osiem semestrów. W obu przypadkach studia kończą się nadaniem tytułu inżyniera. Nauka na studiach drugiego stopnia zajmie Ci półtora roku, czyli trzy semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.
MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY – STUDIA PODYPLOMOWE