Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysami

Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysami

Dodaj do ulubionych

Bezpieczeństwo i zarządzane kryzysami studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysami to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). 

Opis kierunku

Studia na kierunku Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysami dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności m.in. z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa, zarządzania kryzysowego czy zarządzania kryzysami w organizacjach.
 

Praca po studiach

Studia na kierunku Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysami dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy np. w instytucjach i placówkach zajmujących się pomocą społeczną, w administracji publicznej na stanowiskach odpowiedzialnych za kwestie obronności i zarządzania kryzysowego, a także jako menadżerowie ryzyka czy analitycy bezpieczeństwa.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia na kierunek Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysami wymaga od kandydatów zdanej matury. W regulaminie nie są wskazane konkretne wymagane przedmioty, a o przyjęciu na studia decyduje kolejność złożonych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BEZPIECZEŃSTWO I ZARZĄDZANIE KRYZYSAMI

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  poziom studiów
  forma studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysami - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i forma studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysami

   Forma studiów
   Poziom studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysami:

   Kierunek Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysami daje studentom możliwość zdobycia wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych zgodnych z ich zainteresowaniami i planami zawodowymi. W zależności od wybranej specjalności, studenci mogą m.in. zdobyć wiedzę o tym, jak zapewniać bezpieczeństwo w instytucjach różnego typu, np. w jednostkach administracji rządowej i samorządowej oraz w organizacjach takich jak przedsiębiorstwa czy organizacje pozarządowe.

   Program studiów zakłada również, że studenci poznają narzędzia informatyczne do gromadzenia i analizy danych z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania kryzysami czy zdobędą zaawansowaną wiedzę, zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, o współczesnych zagrożeniach terroryzmem.

   Studenci kierunki Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysami mogą również zdobyć wiedzę w zakresie norm prawnych, politycznych, etycznych i zawodowych, w tym prawa i postępowania karnego oraz prawa wykroczeń.

    

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I ZARZĄDZANIE KRYZYSAMI?

   Kierunek Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysami oferowany przez szkoły wyższe ma na celu przede wszystkim przekazanie studentom wiedzy z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz zarządzania kryzysami, zarówno w instytucjach bezpieczeństwa, jak i w przedsiębiorstwach. Program studiów zakłada również, że studenci m.in. zdobędą zaawansowaną wiedzę dotyczącą głównych funkcji organizacyjnych, a także poznają kluczowe ujęcia procesu i funkcji kierowania ludźmi w organizacji.

   Kierunki studiów takie jak Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysami dają studentom możliwość wyboru specjalności, dzięki czemu mogą oni uczestniczyć w zajęciach zgodnych z ich zainteresowaniami. Przykładowe specjalności na tym kierunku to: zarządzanie kryzysowe i ratownictwo, bezpieczeństwo publiczne i ochrona mienia czy zarządzanie kryzysami w organizacji.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysami możemy podzielić na:

   1. Poziom:

   2. Forma:

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I ZARZĄDZANIE KRYZYSAMI?

   Studia na kierunku Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysami trwają 3 lata (studia I stopnia).

    

   Zobacz inne kierunki Ochrona i bezpieczeństwo

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Ochrona i bezpieczeństwo - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I ZARZĄDZANIE KRYZYSAMI

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2023

    

    

   Teraz najważniejsze

   matura 2023

   zmiany na maturze 2023

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
   • al. 29 listopada 46, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
   • ul. Sucharskiego 2,, 35-225 Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wsiz+rzeszow https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dadcc-wsiz-rzeszow.jpg Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
   • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska
   • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
   • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka