BEZPIECZEŃSTWO WODNE - STUDIA PODYPLOMOWE

BEZPIECZEŃSTWO WODNE - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku bezpieczeństwo wodne - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
  Czas trwania

   Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku

   Bezpieczeństwo wodne - studia podyplomowe

   Studia na kierunku bezpieczeństwo wodne studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

   Studia na kierunku bezpieczeństwo wodne - studia podyplomowe
   Rok akademicki 2024/2025
   Forma studiów zjazdy
   Poziom studiów studia podyplomowe

   Uczelnie

   Studia na kierunku bezpieczeństwo wodne - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | bezpieczeństwo wodne - studia podyplomowe - uczelnie >

   Kierunek przeznaczony jest dla wszystkich absolwentów szkół wyższych, którzy chcieliby zwiększyć swoją wiedzę na temat gospodarki wodnej i zarządzania zasobami środowiska wodnego oraz podnieść kwalifikacje zawodowe w tym zakresie.

    

   JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

   W celu rekrutacji na kierunek bezpieczeństwo wodne zwykle wystarczy wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty. Kandydaci powinni legitymować się dyplomem magistra, inżyniera lub licencjata. Przeważnie nie jest wymagane wykształcenie kierunkowe ani konkretne doświadczenie zawodowe. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami, takimi jak np. czesne. Warto także pamiętać, że kierunek może zostać otwarty dopiero po osiągnięciu minimalnej liczby chętnych, a liczba osób w grupie może być ograniczona.

   *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    

   szczegółowe wymagania na uczelniach

   JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO WODNE?

   Kierunek bezpieczeństwo wodne realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Niektóre zajęcia mogą być prowadzone online za pomocą platform do nauki zdalnej. Wśród kadry kierunku mogą się znaleźć pracownicy akademiccy uczelni, a także specjaliści i eksperci z doświadczeniem praktycznym. Słuchacze mogą uczestniczyć w wykładach, podczas których zdobywają niezbędną wiedzę teoretyczną, ale także ćwiczeniach praktycznych, które mogą mieć różne formy np. studium przypadków, prezentacji, metod sytuacyjnych, problemowych czy warsztatów. Studenci mają również często możliwość uczestnictwa w dyskusjach i pogadankach, na których mogą wymienić się swoimi spostrzeżeniami z wykładowcami i resztą grupy. Efekty kształcenia mogą być sprawdzane za pomocą zaliczeń i egzaminów. Studia mogą się kończyć prezentacją i obroną samodzielnie napisanej pracy dyplomowej.

    

   1. Typ i tryb studiów:

   Studia na kierunku bezpieczeństwo wodne możemy podzielić na:

   1. Typ                                                                   

    

   2. Tryb:

    

   2. Zdobywana wiedza i umiejętności

   Studenci kierunku bezpieczeństwo wodne otrzymują szeroką wiedzę z zakresu m.in. gospodarki wodnej. Często trenują kreatywne podejście do rozwiązywania problemów środowiskowych. Mogą także nauczyć się wykonywać analizę zagrożeń i szacować ryzyko projektów związanych z gospodarką wodną. Dowiadują się często, w jaki sposób odpowiedzialnie gospodarować zasobami środowiska.

   W programie mogą zostać również kwestie związane z turystyką wodną. Słuchacze mogą dowiedzieć się, jak zarządzać aktywnościami oraz uczestniczą w zajęciach omawiających procedury ratownicze i pierwszą pomoc przedmedyczną. Mogą również zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem wodnym oraz nauczyć się jak odpowiednio go dobrać do formy rekreacji i użytkowników. Studenci zdobywają również umiejętności przekazywania wiedzy i edukowania innych w zakresie bezpieczeństwa wodnego.

    

   ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO WODNE?

   Studia na kierunku bezpieczeństwo wodne trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

    

   JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO WODNE?

   Absolwenci kierunku bezpieczeństwo wodne mają wiele możliwości wyboru ścieżki kariery. Mogą szukać pracy zarówno w instytucjach państwowych, jak i sektorze prywatnym. Zatrudnienie na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem mogą znaleźć m.in. w urzędach, służbach mundurowych, samorządzie terytorialnym czy specjalistycznych agencjach. Absolwenci mają również możliwość podjęcia pracy w oświacie np. szkołach i edukowania nowych pokoleń w zakresie ochrony środowiska. Mogą także szukać pracy w podmiotach gospodarczych, które potrzebują specjalistów w celu wzmocnienia swojego bezpieczeństwa. Inną możliwością jest zatrudnienie w organizacjach turystycznych, które zajmują się wypoczynkiem nad wodą. Studia mogą się również przyczynić do otrzymania awansu w dotychczasowym miejscu pracy.

   Miejsca, w których może szukać zatrudnienia absolwent kierunku bezpieczeństwo wodne to m.in.:

   • administracja państwowa
   • oświata
   • organizacje turystyczne

    

   Zobacz inne kierunki ochrona i bezpieczeństwo

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Zobacz inne kierunki ochrona i bezpieczeństwo - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Teraz najważniejsze

   matura 2024

   zmiany na maturze 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2023

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   Komentarze (0)