BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI

BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI

BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Bezpieczeństwo w biznesie i administracji to nowoczesny kierunek, który powstał nijako jako odpowiedź na potrzeby współczesnego, dynamicznie zmieniającego się świata. W dzisiejszych czasach, w związku z rozwojem technologicznym i gospodarczym, pojawia się wiele zagrożeń, które mogą negatywnie oddziaływać na funkcjonowanie przedsiębiorstw i instytucji publicznych.

W związku z mnożeniem się tego typu niebezpieczeństw, wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów, którzy zajmowaliby się minimalizowaniem ryzyka. Jeśli chcesz rozwijać się w kilku dziedzinach jednocześnie, a dodatkowo marzysz o ciekawej i przyszłościowej pracy, to powinieneś wybrać studia na kierunku bezpieczeństwo w biznesie i administracji.

 

Czego nauczysz się na kierunku administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne?

W trakcie studiów przyswoisz wiedzę z wielu dziedzin, oscylujących wokół funkcjonowania państwa i gospodarki. Przede wszystkim, zapoznasz się z zasadami funkcjonowania państwa. Dużo czasu poświęcisz także zagadnieniom z obszaru różnych gałęzi prawa. Na zajęciach, zagłębisz się w meandry prawa karnego i wykroczeń, oraz prawa cywilnego, a także zdobędziesz umiejętność interpretowania przepisów i wykorzystywania ich podczas swojej pracy zawodowej.

Ponadto, wykładowcy przekażą Ci informacje o sposobach ochrony danych osobowych i nauczą Cię jak reagować w sytuacjach kryzysowych. Niewątpliwą zaletą tych studiów jest fakt, że cześć warsztatów prowadzona jest przez profesjonalnym pracowników sektora bezpieczeństwa, którzy podzielą się z tobą swoim bogatym doświadczeniem zawodowym. W trakcie studiów będziesz musiał zdecydować się na wybór specjalizacji. Jeżeli wybierzesz administracje i finanse samorządowe, rozwiniesz swoje umiejętności w dziedzinie stosowania prawa finansowego i nauczysz się jak zarządzać majątkiem i budować strategie podmiotów gospodarczych.

Najnowsza specjalność, jaką jest bezpieczeństwo gospodarcze, przygotowuje studentów do przeciwdziałania zagrożeniom, mogących dotknąć państwo i jego obywateli. Równie ciekawą propozycją jest ścieżka dotycząca bezpieczeństwa międzynarodowego i przeciwdziałania terroryzmowi, na której pogłębisz swoją wiedzę o organizacjach międzynarodowych i polityce światowej. Co więcej, będziesz potrafił zapobiegać zagrożeniom napływającym z zewnątrz i dowiesz się jak skutecznie utrzymać ład gospodarczy państwa. Natomiast, po ukończeniu specjalności, jaką jest kryminologia i kryminalistyka, staniesz się specjalistą od rozpoznawania przestępców i ich uwarunkowań psychicznych.

 

Jaka praca po studiach?

Ze względu na szeroki wachlarz specjalizacji i mnogość tematów, które zostaną na nich poruszone, studia te przygotowują do wykonywania wielu, różnorodnych i ciekawych zawodów. Po ich ukończeniu, będziesz miał niezbędne kwalifikacje do rozpoczęcia pracy w jednostkach administracji publicznej, policji i innego rodzaju służbach mundurowych.

Co więcej, staniesz się specjalistą do spraw finansowych i zamówień publicznych. Po ukończeniu specjalizacji kryminologicznej z powodzeniem rozpoczniesz karierę w agencjach detektywistycznych, straży granicznej, czy żandarmerii wojskowej. Równie ciekawą perspektywą jest możliwość zatrudnienia w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego lub w Centralnym Biurze Śledczym.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej w tego typu kierunkach brane są pod uwagę wyniki maturalne z takich przedmiotów jak: WOS, historia, język polski, język obcy i matematyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI:

 • wiedza z zakresu prawa cywilnego i karnego
 • wiedza z zakresu funkcjonowania państwa
 • wiedza ekonomiczna
 • umiejętność ochrony danych osobowych
 • umiejętność diagnozowania zagrożeń
 • umiejętność budowania strategi rozwojowych
 • umiejętność dokonywania rozliczeń finansowych

Jak wyglądają studia na kierunku bezpieczeństwo w biznesie i administracji?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek bezpieczeństwo w biznesie i administracji można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarny. Pierwsza opcja będzie idealnym wyborem dla osób, które chcą w pełni poświęcić się nauce. Jeżeli natomiast zależy Ci na połączeniu innych aktywności, an przykład pracy zawodowej, ze zdobywaniem wykształcenia to zdecyduj się na studia zaoczne.

Studia te można zaliczyć do kierunków ekonomicznych, w związku z czym absolwenci będą mogli poszczycić się wszechstronnym wykształceniem z obszaru tych nauk.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek bezpieczeństwo w biznesie i administracji będą mieli okazję zyskać wszechstronną wiedzę z zakresu nauk społecznych, prawnych oraz ekonomicznych. W czasie studiów dowiesz się więcej na temat funkcjonowania państwa i organów administracji publicznej. W siatce zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 • ekonomia
 • finanse publiczne
 • wiedza o państwie i prawie
 • bezpieczeństwo społeczne
 • nauka o administracji

Jako student poznasz także różne dziedziny prawa, między innymi prawo cywilne, karne i finansowe oraz nauczysz się stosować regulacje i przepisy prawnych w praktyce. Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych specjalizacji, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

 

3. Nabyte umiejętności

Oprócz wiedzy teoretycznej, w czasie studiów wykształcisz cenne umiejętności praktyczne. Jako student poznasz nowoczesne techniki zarządzania i kierowania zespołem pracowników. Ponadto, na licznych warsztatach nauczysz się metod zarządzania w sytuacjach kryzysowych.

Wszyscy studenci będą mieli dostęp do nowoczesnych programów i technologii informatycznych, na co dzień stosowanych branżach związanych z bezpieczeństwem. Co więcej będziesz mógł rozwinąć swoje zdolności językowe i poznać specjalistyczną terminologię branżową.

Ile trwają studia na kierunku bezpieczeństwo w biznesie i administracji?

Kierunek bezpieczeństwo w biznesie i administracji dostępny jest jedynie na pierwszym stopniu kształcenia. Studenci, którzy decydują się na tę opcję, na naukę poświęcą trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskają dyplom licencjata.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI:

 • jednostki administracji publicznej
 • policja
 • straż graniczna
 • specjalista do spraw finansów
 • Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
 • agencje detektywistyczne
 • Centralne Biuro Śledcze
 • żandarmeria wojskowa
 • mediator
 • pracownik społeczny

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI

Komentarze (0)