BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI

BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI

BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI studia-kierunek studiów

 

Bezpieczeństwo w biznesie i administracji to nowoczesny kierunek, który powstał nijako jako odpowiedź na potrzeby współczesnego, dynamicznie zmieniającego się świata. W dzisiejszych czasach, w związku z rozwojem technologicznym i gospodarczym, pojawia się wiele zagrożeń, które mogą negatywnie oddziaływać na funkcjonowanie przedsiębiorstw i instytucji publicznych.

W związku z mnożeniem się tego typu niebezpieczeństw, wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów, którzy zajmowaliby się minimalizowaniem ryzyka. Jeśli chcesz rozwijać się w kilku dziedzinach jednocześnie, a dodatkowo marzysz o ciekawej i przyszłościowej pracy, to powinieneś wybrać studia na kierunku bezpieczeństwo w biznesie i administracji.

 

Czego nauczysz się na kierunku administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne?

W trakcie studiów przyswoisz wiedzę z wielu dziedzin, oscylujących wokół funkcjonowania państwa i gospodarki. Przede wszystkim, zapoznasz się z zasadami funkcjonowania państwa. Dużo czasu poświęcisz także zagadnieniom z obszaru różnych gałęzi prawa. Na zajęciach, zagłębisz się w meandry prawa karnego i wykroczeń, oraz prawa cywilnego, a także zdobędziesz umiejętność interpretowania przepisów i wykorzystywania ich podczas swojej pracy zawodowej.

Ponadto, wykładowcy przekażą Ci informacje o sposobach ochrony danych osobowych i nauczą Cię jak reagować w sytuacjach kryzysowych. Niewątpliwą zaletą tych studiów jest fakt, że cześć warsztatów prowadzona jest przez profesjonalnym pracowników sektora bezpieczeństwa, którzy podzielą się z tobą swoim bogatym doświadczeniem zawodowym. W trakcie studiów będziesz musiał zdecydować się na wybór specjalizacji. Jeżeli wybierzesz administracje i finanse samorządowe, rozwiniesz swoje umiejętności w dziedzinie stosowania prawa finansowego i nauczysz się jak zarządzać majątkiem i budować strategie podmiotów gospodarczych.

Najnowsza specjalność, jaką jest bezpieczeństwo gospodarcze, przygotowuje studentów do przeciwdziałania zagrożeniom, mogących dotknąć państwo i jego obywateli. Równie ciekawą propozycją jest ścieżka dotycząca bezpieczeństwa międzynarodowego i przeciwdziałania terroryzmowi, na której pogłębisz swoją wiedzę o organizacjach międzynarodowych i polityce światowej. Co więcej, będziesz potrafił zapobiegać zagrożeniom napływającym z zewnątrz i dowiesz się jak skutecznie utrzymać ład gospodarczy państwa. Natomiast, po ukończeniu specjalności, jaką jest kryminologia i kryminalistyka, staniesz się specjalistą od rozpoznawania przestępców i ich uwarunkowań psychicznych.

 

Jaka praca po studiach?

Ze względu na szeroki wachlarz specjalizacji i mnogość tematów, które zostaną na nich poruszone, studia te przygotowują do wykonywania wielu, różnorodnych i ciekawych zawodów. Po ich ukończeniu, będziesz miał niezbędne kwalifikacje do rozpoczęcia pracy w jednostkach administracji publicznej, policji i innego rodzaju służbach mundurowych.

Co więcej, staniesz się specjalistą do spraw finansowych i zamówień publicznych. Po ukończeniu specjalizacji kryminologicznej z powodzeniem rozpoczniesz karierę w agencjach detektywistycznych, straży granicznej, czy żandarmerii wojskowej. Równie ciekawą perspektywą jest możliwość zatrudnienia w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego lub w Centralnym Biurze Śledczym.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej w tego typu kierunkach brane są pod uwagę wyniki maturalne z takich przedmiotów jak: WOS, historia, język polski, język obcy i matematyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI:

 • wiedza z zakresu prawa cywilnego i karnego
 • wiedza z zakresu funkcjonowania państwa
 • wiedza ekonomiczna
 • umiejętność ochrony danych osobowych
 • umiejętność diagnozowania zagrożeń
 • umiejętność budowania strategi rozwojowych
 • umiejętność dokonywania rozliczeń finansowych

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI:

 • jednostki administracji publicznej
 • policja
 • straż graniczna
 • specjalista do spraw finansów
 • Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
 • agencje detektywistyczne
 • Centralne Biuro Śledcze
 • żandarmeria wojskowa
 • mediator
 • pracownik społeczny

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE I ADMINISTRACJI

Komentarze (0)