ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE

ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE

ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE studia-kierunek studiów

 
W dzisiejszym, niezwykle dynamicznie zmieniającym się świecie, pojawia się wiele nowych, nieznanych dotąd zagrożeń. Przeciwdziałanie wszystkiemu, co mogłoby mieć negatywny wpływ na zaburzenie stabilnej sytuacji państwowej, stało się priorytetem.
Dlatego niezwykle ważne jest kształcenie specjalistów w tym zakresie. Jako odpowiedź na te potrzeby, powstał kierunek administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne. Studia te skierowane są dla wszystkich, którzy w przyszłości chcą pracować w organach ścigania lub w administracji. Ich niezwykle nowatorski program nastawiony jest przede wszystkim, na naukę umiejętności praktycznych, których poznanie jest niezbędne do podjęcia pracy w zawodzie. Jeżeli chcesz się przekonać, że studia to nie tylko długie wykłady i godziny spędzone w bibliotece, lecz także wspaniała przygoda, to nie wahaj się i aplikuj na administrację i bezpieczeństwo wewnętrzne!
 
Czego nauczysz się na kierunku administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne?
 
Jako student tego niezwykle przyszłościowego kierunku, zdobędziesz wiedzę z wielu dziedzin. Przede wszystkim,dowiesz się, jak funkcjonuje administracja państwowa i samorządowa zajmująca się bezpieczeństwem wewnętrznym. Ponadto, będziesz uczestniczył w zajęciach oscylujących tematycznie wokół prawa cywilnego, gospodarczego oraz konstytucyjnego, na których dowiesz się jak interpretować przepisy i wykorzystywać je podczas swojej pracy.
Rozwiniesz także swoje umiejętności z zakresu przeciwdziałaniu przemocy oraz poznasz sposoby ochrony danych osobowych. Co więcej, kadra akademicka przekaże Ci informacje, o tym, jak zarządzać zasobami ludzkimi w czasie kryzysu. Część zajęć będzie prowadzonych przez pracowników instytucji bezpieczeństwa wewnętrznego, którzy podzielą się z tobą swoim doświadczeniem. Niekwestionowaną zaletą tych studiów jest możliwość uczestnictwa w wizytach studyjnych, podczas których będziesz miał możliwość zapoznania się z realiami panującymi w działach administracji i bezpieczeństwa.
Dowiesz się jak wygląda codzienna praca w sądzie i w policji. Będzie to cenna lekcja, która niewątpliwie zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym. W toku studiów będziesz musiał zdecydować się na wybór specjalizacji. Jeżeli chciałbyś związać swoją przyszłość zawodową z pracą w policji, to powinieneś rozważyć wybór ścieżki: służby mundurowe i bezpieczeństwo państwa, której ukończenie wpłynie na skrócenie kursu wstępnego do służb mundurowych. Inne, równie ciekawe specjalizacje to: administracja i finanse samorządowe, bezpieczeństwo cyberprzestrzeni i ochrona danych, a także kryminologia i kryminalistyka.
 
Jaka praca po studiach?
 
Podczas studiów, zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu wielu dziedzin. Będziesz miał wszelkie niezbędne kwalifikacje do podjęcia pracy w sektorze administracji rządowej i samorządowej. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w: Policji, Straży Granicznej, Straży Miejskiej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, czy w Biurze Ochrony Rządu.
Jako absolwent tego innowacyjnego kierunku będziesz mógł realizować się na stanowisku, specjalisty od ochrony danych osobowych. W zależności od tego, na jaką specjalizacje zawodową się zdecydujesz, znajdziesz zatrudnienie w: urzędach, biurach poselskich, w sądach, bankach lub firmach ubezpieczeniowych.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem administracji i bezpieczeństwa wewnętrznego powinieneś zdać maturę z: WOS-u, historii, języka polskiego i języka obcego.
 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC ADMINISTRACJĘ I BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE:

 • umiejętność praktycznego wykorzystywania przepisów prawnych
 • wiedza z obszaru ochrony danych osobowych
 • umiejętność zarządzania zasobami ludzkimi
 • umiejętność zarządzania w czasie kryzysu

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE:

 • służby mundurowe (policja, straż miejska, straż pożarna)
 • agencje detektywistyczne
 • specjalista do spraw ochrony danych osobowych
 • urzędy
 • biura poselskie
 • Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
 • Biuro Ochrony Rządu

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE

Komentarze (0)