Bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo
Warszawa
POKAŻ
Specjalności na kierunku bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo
Studia na kierunku bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo - uczelnie >
Osoby, które aplikują na kierunek bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo zdobędą wszechstronną wiedzę z obszaru nauk politycznych, społecznych i wojskowych. Ponadto dowiedzą się więcej na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego. W ramach kształcenia nauczą się także projektowania systemów bezpieczeństwa, zarządzania bezpieczeństwem informacyjnym i cyberbezpieczeństwem oraz różnicowania zjawisk walki informacyjnej.
Specjalności
Współczesne studia z bezpieczeństwa informacyjnego i cyberbezpieczeństwa charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo: zarządzanie bezpieczeństwem informacyjnym, zarządzanie cyberbezpieczeństwem, walka informacyjna.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: historia, geografia, informatyka, matematyka, język obcy, wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Absolwenci powyższych studiów znajdą zatrudnienie w jednostkach administracji publicznej, organizacjach pozarządowych i w organizacjach międzynarodowych. Ponadto mogą wykonywać zawód inspektora, projektanta systemów bezpieczeństwa oraz menedżera.
Studia na kierunku bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo można obecnie realizować na dwóch stopniach kształcenia. Zarówno kandydaci na studia licencjackie, jak i magisterskie powinni odpowiednio wcześniej zapoznać się z wymogami rekrutacyjnymi, obowiązującymi na danej uczelni wyższej.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo to:
W przypadku studiów magisterskich konieczne będzie przedstawienie dyplomu ukończenia studiów wyższych.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Cyberbezpieczeństwo to wszystkie praktyki podejmowane w celu ochrony sieci informatycznych oraz wszystkich danych zamieszczanych w internecie. W dobie informatyzacji, wszystkie organizacje rządowe, wojskowe, czy medyczne przechowują wrażliwe dane na komputerach. Dlatego też, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa, którzy zajmowaliby się ich ochroną i wdrażaniem działań przeciwdziałającym zagrożeniom zewnętrzny. Ich kształceniem zajmują się studia na kierunku bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo.
Studia na kierunku bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studenci kierunku bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo będą mieli szansę zdobyć wszechstronną wiedzę i umiejętności z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa. W czasie kształcenia będą uczęszczać na zajęcia o tematyce związanej z naukami informatycznymi, ochroną informacji oraz z cyberkomunikacją.
Program nauczania zakłada także realizację warsztatów, dzięki którym studenci nauczą się zarządzania bezpieczeństwem informacyjnym i cyberbezpieczeństwem, konstruowania testów penetracyjnych, czy wykorzystywania technik prowadzenia walki informacyjnej. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystają podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, które zostaną zrealizowane w wyznaczonym do tego miejscu.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dyplom ukończenia studiów na kierunku bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo otwiera wiele zawodowych drzwi, zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Absolwenci znajdą zatrudnienie w jednostkach administracji rządowej i samorządowej. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z organizacjami i instytucjami międzynarodowymi, a także firmami prywatnymi. Dobrym rozwiązaniem będzie także objęcie stanowiska projektanta systemów bezpieczeństwa.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo studia niestacjonarne
Bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo studia stacjonarne
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo studia I stopnia
Bezpieczeństwo informacyjne i cyberbezpieczeństwo studia II stopnia
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku BEZPIECZEŃSTWO INFORMACYJNE I CYBERBEZPIECZEŃSTWO
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia