AUDYT WEWNĘTRZNY I KONTROLA W ORGANIZACJI - STUDIA PODYPLOMOWE

AUDYT WEWNĘTRZNY I KONTROLA W ORGANIZACJI - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Audyt wewnętrzny i kontrola w organizacji - studia podyplomowe

Studia na kierunku audyt wewnętrzny i kontrola w organizacji studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku audyt wewnętrzny i kontrola w organizacji - studia podyplomowe
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności audyt wewnętrzny i kontrola w organizacji - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej | audyt wewnętrzny i kontrola w organizacji - studia podyplomowe - uczelnie >

Studia skierowane są do wszystkich absolwentów szkół wyższych, którzy chcieliby rozpocząć karierę związaną z audytem wewnętrznym, a także dla tych, którzy już mają doświadczenie w tej dziedzinie.

Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do realizacji zadań związanych z audytem i kontrolą wewnętrzną, ze szczególnym uwzględnieniem aspektu zarządzania ryzykiem.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Rekrutacja na kierunek audyt wewnętrzny i kontrola w organizacji jest zwykle otwarta dla wszystkich, którzy ukończyli studia I lub II stopnia. Kandydaci powinni wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty. Nauka może się wiązać z dodatkowymi opłatami. Na studiach może obowiązywać limit miejsc, a o akceptacji kandydata może zadecydować kolejność zgłoszeń.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AUDYT WEWNĘTRZNY I KONTROLA W ORGANIZACJI - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUDYT WEWNĘTRZNY I KONTROLA W ORGANIZACJI?

Kierunek audyt wewnętrzny i kontrola w organizacji realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Studia mają charakter praktyczny, dlatego słuchacze będą mogli uczestniczyć w wielu warsztatach i ćwiczeniach. Dodatkowo mogą zdobyć niezbędną wiedzę teoretyczną, która pozwoli na realizację wymaganych zadań. Zajęcia mogą być prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę uczelni oraz praktyków, posiadających doświadczenie w pracy zawodowej związanej z kierunkiem studiów. Oprócz zdobywania ogólnej wiedzy na temat prowadzenia audytów i kontroli studenci często mają także okazję rozwijać swoje kompetencje interpersonalne i komunikacyjne.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku audyt wewnętrzny i kontrola w organizacji możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku audyt wewnętrzny i kontrola w organizacji podczas zajęć poznają podstawy prawne pracy audytora i kontrolera. Mogą dowiedzieć się, jaka jest ich rola w organizacji oraz jak prawidłowo przeprowadzić działania sprawdzające. Przeważnie uczą się także analizy i oceny ryzyka w organizacjach. Mogą poznać metody i techniki audytu wewnętrznego, a także podstawy sprawozdawczości z kontroli. W programie mogą się znaleźć tematy związane z rachunkowością zarządczą, prowadzeniem rachunku kosztów, analizą finansową i optymalizacją kosztów przedsiębiorstwa. Słuchacze mają często możliwość dowiedzieć się, w jaki sposób należy przeprowadzać audyt bezpieczeństwa informacji, a także jakie narzędzia komputerowe mogą pomóc kontrolerowi.

Przedmioty, które mogą się znaleźć w programie kierunku audyt wewnętrzny i kontrola w organizacji, to np.:

  • rola audytu w ocenie governance
  • planowanie strategiczne i roczne w audycie
  • metodyka doboru próby w audycie
  • rachunkowość finansowa dla audytorów wewnętrznych

W trakcie studiów słuchacze mają także czasem okazję zapoznać się z zasadami compliance. Mogą nauczyć się identyfikować i oceniać ryzyko braku zgodności oraz wprowadzać działania naprawcze.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUDYT WEWNĘTRZNY I KONTROLA W ORGANIZACJI?

Studia na kierunku audyt wewnętrzny i kontrola w organizacji trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AUDYT WEWNĘTRZNY I KONTROLA W ORGANIZACJI?

Absolwenci kierunku audyt wewnętrzny i kontrola w organizacji mogą samodzielnie wykonywać czynności audytorskie. Dodatkowo mogą zająć się także oceną systemów zarządzania i identyfikacją ryzyka w przedsiębiorstwach. Absolwenci mają szeroką wiedzę pozwalającą na znalezienie pracy w komórkach kontroli wewnętrznej oraz firmach oferujących usługi audytorskie. Mogą również pełnić funkcje doradcze i rekomendować właściwe rozwiązania poprawiające funkcjonowanie organizacji kadrze kierowniczej.

Możliwości zatrudnienia po kierunku audyt wewnętrzny i kontrola w organizacji to m.in.:

  • kontroler wewnętrzny
  • audytor wewnętrzny

 

Zobacz inne kierunki Ochrona i bezpieczeństwo - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ochrona i bezpieczeństwo

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)